Posts by Hakan_ermeydan1907

  Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

  akşam 9 gece 3 arası en etkili kar yağışlarını alıcaz daha sonra yağış iyice zayıflayıp kesilcek ve yarın gün içinde zayıf dek bantlarıyla sistemi tamamlıcaz mümkün olduğunca bu akşam ve gecenin tadını çıkarın bunada şükür diyelim.

  Şu haliyle bile rahat örtü yapacaktır, yaşatacağı görsel zevkten hiç bahsetmiyorum bile :) .

  Gerçekten iş yerindekiler dalga geçiyor benimle.Aksam kar yağacak deyince,MGM yi gösteriyom ona bile inanmıyorlar klasik laf İstanbula kar yağmaz diyorlar.Camdan bakınca ben bile şüpheleniyom günlük güneşlik yazdan kalma bi hava var

  Benim etrafımdada böyle insanlar var, Karadenize kaydı sistem diyorum yok ısı adası küresel ısınma diyor anlatıyorum anlamıyorlar çok takılmadan burayı takip ederek bu sevdayı yaşamaya devam edelim hocam.

  Bu karın yağacağına emin miyiz beyler dışarısı bahardan kalma. Biraz daha ısınırsa kartopu yerine mangal yapacağız. :)

  Şuan yağış olsa bile çoğu noktada kar olur dewpoint 0 derecenin altında. Kaldı ki ikindiden sonra sağlam soğuk cephesi girecek sıcaklıklar düşüp kar başlayacak. 4-5 derecede mangalda yapılmaz bu arada aman diyim :) .

  Diyagramda Cuma gecesi ve C.tesi öğlen arası için Ana Senaryo'nun altında olabileceğini ön gören sadece bir adet senaryo var, bu da demek oluyorki daha da artabilir. Zaten şuanki haliyle bir gecede bizi 9 Ocak 2016 Pazartesi'ne götürecek, çok şükür :) .

  mod değiştirecek bir şey yok. sistemi öyle bir yere getirdi ki sevinicek bir şey bırakmadı

  Bak güzel kardeşim seni birebir tanımıyorum ama bir şey yazmak istiyorum dayanamadım artık böyle yanlış yorumları görmekten gına geldi. Bundan 4 gün önce ortada İstanbul adına böyle bir sistem yoktu, ihtimal belirdi doğuladı batıladı belki ufak dekler vurur derken 6-8 saat yoğun, 15-18 saat hafif ve orta kuvvette dekler bunun akabinde yıllar sonra bembeyaz kalkacağımız bir sabah bizi bekliyor. Belki bilmeden böyle konuşuyorsun, ama inan bu forumdaki herkes bilgili değil insanları yanlış yönlendiriyorsun. Burayı özellikle bu konuyu tek bir kar tanesini bile özleyen insanlar takip ediyor lütfen biraz düşünerek hareket et...

  buradakı yorumları okuyorum persembe gunu yanı ılk sıstem dedıgınız yağıs yokmu var ıse neden bılmeyen arkadaslar sureklı yagıs bıttı doguya gıttı oldu v.s yazıyor benım gıbı onlarca ınsan sadece bılgı sahıbı olmak ıcın burayı takıp edıyor bırakında arkadaslar tecrubelı hocalar yanıtlasın yorum yapsın bır zahmet

  Yorumunuz için öncelikle sizi kutluyorum. Perşembe günü siklonik bir sistem olduğu için siklonun konumu her güncellemede değişiyor. Yağışlar azalsada havada hatta akşam geceye doğru yerde hafif örtü görebilme ihtimali de mevcut. Vintersaga hocamın dediği gibi olağan üstü bir değişim olmaz fakat az miktar doğulaması bize yağış anlamında çok şey kazandıracaktır ve siklonik bir yağış olacağı için kesintisiz kar yağışı olması cezbedici tarafı. :)

  Son 48 saate kadar takibe devam etmeliyiz. Şuandaki haliyle bile güzel bir görsel hatta akşam saatlerinde örtü olacağı bekleniyor, geçmişte siklonik beklenen sistemlerin sistem anında bile modellerden farklı ilerlediğine şahit oldum. Siklonun yerinin anlık olarak takip edilmesi gerektiği, rüzgarın erken soğuma için önemli olacağı bir sistemde kötü anlamda yazılara çok takılmayın..

  Perşembe günün büyük bölümünde rüzgarın karayel ağırlıklı yıldız kerte karayel olarak esme olasılığı var. Bu güzel haber. Hem yer seviyesi 2m sıcaklıklarının 2C ler civarında kalmasını sağlar hem de görsel anlamda güzel kar bırakır.

  Hocam sanki geceye doğru kar topu da yapabiliriz gibime geliyor Ataşehir'de ?

  Diyagram'a dikkatlice bakıldıysa ikinci salınım için yağışlar ana senaryoda arttığı yetmemiş, çoğu senaryo daha da artabilir demiş. 8 Ocak Cumartesi gece ilk saatlerden Pazara kadar olan süre güzel bir dek sağanağı yaşayabiliriz. :)

  Siklondan en ufak beklentim yok, 2.sistem icin eps iyi degil ana senaryonun ne oldugunu sabah goruruz

  Hocam görüşünüze saygı duyuyorum ama bu akşamki ecmwf ve günlerdir süregelen gfs en azından siklonik yağışın bize güzel şeyler göstereceğini söylüyor. Son ana kadar tabiki faktörler işin içinde olur, lakin siklonu da hafife almamak gerek :) .