Posts by Winter60

hayırlı akşamlar...
    Akşam 18:30 güncellemesi ile uzun vade için ecmwf olumlu yönde ilerlerken gfs bir kaç parazit vermiş.
    Ülke olarak şuan ki yaşadığımız soguk koşullar tamamen sibirya yüksek basınçı ile alakalıdır.etkisinde olduğumuz bu soguk dalgaları ay sonuna dek devam edecektir.
    Ocak ilk haftası için sinyaller güzel gidiyor. CFS sistemin yeşil ışıgını yaksada.karasızlık tablosu gösteren Gfs bu parazitlerden etkilenmiş gözüküyor.
    ingiltere başta olmak üzere bu haftayı alcak basınclarla kapatsada. Yıl başına kadar düzeleceği sinyali gözükmektedir.
    Son olarak 27 aralık gibi batı bölgelerimizden artan rüzgar ve gelen yağışla lodos etksini gösterecek.orta akdeniz üzerinden gelen sıcak akım toplam 48 saati bölge olarak marmara ege akdeniz sıcak tutacak gibi.
    Lodos bitimi kar gelebilir.süre olarak 2 ocak en erken süre olsada bu geriye atma şansı vardır.
    Takibe devam

Allah razı olsun. Dostlar fakat konuyu okumadan tıpkı 18 kasım paylaştığım tahmin gibi sadece yorumlarımdan bir kaç kelime alıp işi alay konusuna çevirmeye çalışıyorlar.
    Olsun ben kızmam darılmam ama bilsinlerki bende o şahıslara ilerde yapacakları tahmin ve konuşmalarını tek tek hatırlatma yapacağım.
    Benim burda size alın şu tarihteki sistem ve tüm veri analizleri diye kesin net konuştuğum oldumu.ileriye dönük sinyaller var demek bu kadar peşin veri mi gerektiryor.bildiginiz üzere tüm veriler saatlik bazından gün içinde degisiyor.

hayırlı akşamlar arkadaşlar.
    Öncelikle belirtmem gerekir ki konu başında yazdım 18 aralık ta sistemle alakalı tüm verileri paylaşacağım.
    ilerleryen günler hakkında bir kaç yorum paylaşmam neden sizi bir winter düşmanlığına itti anlamıyorum. Halbuki her konu altında zamanı geldiginde gfs ecmwf diyafram ao endekslerini paylaşacağımı hatırlattım.
    Konuyu fazla uzatmak istemiyorum.lütfen birilerini eleştirirken önce onun ilk yazdıgı konuyu dikkatli okumanızı tavsiye ediyorum.
    Ha illa winter düşmanlıgı varsa konuyu yetkili arkadaşlar kitlesin. Daha da ağzımı açmam.
    iyi akşamlar.

bence 2 inci Ohal cıkmalı. tüm terörist yandaşlarını toplamaları lazım.
    Dostlar öyle yaram derin ki şuan elimde silahım olsa devlet paşa bana görev verse ilk başta mahallemden başlarım.
    Herkesin yaşadıgı yerde illaki vardır.
    Artık bunları gülerken gördügüm zaman kanıma dokunuyor.
    Yeter artık yeter..

amin kardeşim.
    Kusura bakmazsan şu mavi yazıyı degiştirirsen iyi olur gözleri etkiliyor

26 aralık gibi sogumlar baş gösteriyor yağısın bu tarihlere denk gelmesi halinden yine aynı kar yağısını görebilirdik.
    Istanbul icin haftaya bizleri söyle tablo bekliyor.
    18Pazar : az bulutlu açık
    19Pazartesi : günesli ve açık
    20Salı : bol yagmurlu gün içi
    21Çarşamba : kapalı ve ara ara yagmurlu
    22Perşembe : kapalı yağış yok
    23Cuma : kapalı ara ara çise
    24Cumartesi : bol yagmurlu kapalı hava
    25pazar : ara ara yagmur kapalı
    26 pazartesi : kapalı hava sıcalıklar 2 ila 4 derece düşüs yaşacayacak.

burda dogukaradeniz bölümünden sarkmata olan soğukları görüyoruz.

Burda da batı bölgelerimiz kademe olarak yükselişte.

Aynı model tarihler içinde balkanlardan bir soğuk inişi gözlemliyoruz.ayrıca kıbrıs ta oluşan Yb ve sibiryadan inen sistrmin midibarları sıklık olması sistemin kuvvetini özetliyor.

Özet olarak ocak ayı efsane siklon yağışı ve 1 haftaya tekabül edecek cinsten kar yağışlarına gebe olacak gibi.
    Not: saatlik verilerin degiştigi gibi sistemin yılbasından önce yada ocak ilk haftası gelmesi an meselesilidir.
    Olurda herşey yolunda gidirse istanbul gibi mega kent 2 ila 3 günlük yogun bir kar yağışına girecektir.