Posts by Winter60

hayırlı akşamlar hava forum ailesi..

Şimdi burdan tüm moderatör ve admin arkadaşlarımızın bu mesajı okumasını istiyorum.ve beni seven sayan arkadaş yada forum yetkilisi moderatör arkadaşlarında bu konu hakkında gerçekci bir yorum yazı paylaşmasını istyorum.
    @salim59 öncelikle salim kardeşime saygım dan dolayı yaşını bilmedigim icin kardeşim diyecegim. Ben üyelerin şahsi kısmına bir konu açıp konun ismi balkanlardan ve sibiryadan gelen soguklar diye konu açtım.sizce bu konu başlığı ile konuya yazdıgım olumsuz hava yorumunu baglayıpta söyle bir söylemde bulanabilir misiniz. Konunuz yaptiginiz yorumla alakalı olmadıgı icin ve siz yaptiginiz tahmine inanmazken biz nasıl inanalım. Diye..
    salim kardesim sen konuma gelip konumu asılını okuyupta bu kardeşine bir tasvir mesajı yazdınmı. Yok .
    Sen şimdi bu konuyu okumadan kitlemişsin. Kitle benim için sorun yok ama bilmeni isterim ki ben günü bir günlük hazır gelmiş sistemlere konu açıp yorum yapmam başkaları gibi.
    Sistemin gelip gelmeyecegini allah bilir ben şuana kadar konum herhangi kimseyi zan altında bırakacak bir yorum yapmadım.
    Son olarak konuyu silin daha da anliz yorum vs yapmayacağım hava foruma girerim selamimı verir cıkar giderim.
    Iyi akşamalar

Degerli hava forum arkadaşlarım..
    Bu üzücü haberleri vermek istemem ama bu modeller ve veriler bize hoşgeldin bahar dedirtcek cinsten.
    Ay sonu ve 4 ocak tarhine kadar ülke olarak sonbahar tadında kar sistemleri bekeleyeceğiz.
    Yıl başı gibi beklentide olan kar sistemi yerini şuan istanbul gibi mega kent için sıcaklık degerlerini tavan yapmış durumda.
    Allahtan ümit kesilmez diyelim takibe devam.

Selamün aleyküm hava forum ailesi..

Bugün yasin tv de izlediğim bir bölümde şöyle bir konun bahsi geçti bilmiyorum siz ne dersiniz bana gerçekçi gibi geldi.
    Piyango bileti almak ile ilgili bir açıklama yapıldı.
    Piyango kelimseni ne anlama geldigini harf harf analiz etmişler ve sonuç
    Pİ matematikte 3 anlamına geldigi YAN ise yanmak Go ise ingilizce gitmek anlamında oldugu icin
    Hepsini birleştirdiklerinde
    3 kuruş için yanma cehennemde yada 3 kuruş için cehenneme gideceksin.
    Diye baglantı kurmuşlar evet şans oyunları dinimzce haram bu da sanki tesadüf gibi geldi bana

Hocam kütahya ne olur ? Bu kış ciddi bir kuraklık yaşıyoruz sonbaharda bir damla yağmur düşmedi yağan kar da kütahya nın kışlarına yapılan şaka gibi adeta bı durum ilerleyen sistemlerde düzelir mi yoksa ayaza devam mı @Winter60

Kütahya ve komşu iller için ilk 24 saat lik yagış modeli budur.22 aralık gibi oluşan model saatlik bazından geriye yada ileriye atma şansı vardır.akdenizde oluşan cılgınca bir yağış sistemi aslında ülkemize bu kısımdan girip etkisi altına alması an meselesidir. fakat oluşan ab sebebi ile etkisini sadece afyon konya kayseri dizilimine kadar anca çıkartabiliyor. Ardından kıbrıs lübnan istikametinde ilerleyiş gösterecektir.
    Kütahya ve cevresinde bu model de sagnak yagışlar bekliyorum siddetli olmasada.22 ile 25 aralık arasına kadar ara ara sagnak geçişleri olabilir.
    Kar açısından sogukların biraz daha artması yağısların biraz daha kuvvetli olmasını bekleyelim.

arkadaşlar istanbul için belli bölgelerde kky olacağı için bu gelen soguk ve yağışlı sistemi gectigimiz günlere baz alarak kar yapacak diye düşünceniz olmasın.
    Diger ilçe ve bölümler sulu kar derecesi vardır.
    Akom un kar beklentisi de bu sekilde oldugu icin sorunlu bir yağış olmayacaktır.

hayırlı günler..
    ülkemin güzel başkenti ankara için güzel haberler var.
    Yarın 20 aralık saat 19:00 ila 20:00 gibi yağışlı sistemle ankara da çok siddetli olmasa yogun kar bekliyorum. Gece 03:00 kadar sürecek kar yer yer 5 ila 15 cm kar bırakmasını bekliyorum.

Hava uyarısı ;
    20 aralık itibarı ile yağışlı sistemin karadeniz üzerinden kuvvetlenerek indigini görüyoruz.
    Ayrıca akdeniz bölgesinde şiddetli bir yagış için toparlanmaya çalışan sistemde modelimizde mevcuttur.
    22 aralık tarihinde yagışların kuzeyli güneyli olarak ülkemize giriş yaptıgını görüyoruz.
    23 aralık tarihi asıl uyarı günümüzdür.mersin adana antalya karaman şiddeti en çok yaşyacak şehirler arasında olup dikkatli olunması sel ve taskınlara dikkat edelim.

tekrardan hepinize teşekkür ederim dostlar.
    Tahmincilik kolay iş değil. Hele ki biz insan oğlunun 10 saniye ilerisi için garanti kesin konuşma yapmamız alalen çok yanlış olduğu gibi bu gibi ileriye dönük vadeleri yanlızca rabbimiz bilir.
    Bizler elimzdeki teknolojik cihazlarla hava degerlerine göre analiz yaparız.
    Tutup tutmayacağını bizler bilemeyiz.

Sadece his yine diyorum bu yılbaşı tekrar kar yağacak. Ve geçtiğimiz 2 sene boyunca yılbaşı öncesi Aralık ayı hiç bu kadar soğuk olmadı . Zayıf sistemler alsakta soğuk salınımları sayesinde yer sicakliği daha aralığın ilk günlerine soğuma eğilimine geçti. Havalar zaten ay sonuna kadar soğuk ve ay sonu gelecek beklediğimiz ilk sert sistem 8 ocak 2015 yoğunluğunda olan kar yağışını bize yılbaşı gecesi gelecek. Zaten sonraki günler efsane sitemler diye belirttiğimiz beklenen sistemler silsilesi olacaktır. Bu yazdıklarımı yeni yıla girdiğimiz gece yağan lapa lapa kar yağışını izlerken okuyup gülümsemeniz temennisiyle iyi forumlar :4722

yüreğine sağlık kardesim. Ama emin ol bu yazdıklarından bir kaç cümle alıntı yapıp senden veri isteyenler olacak.
    iste bu olaylar sebebi ile bugün yazacağım 18 aralık tahminini yapmama kararı aldım.forum da dışlandıgımı biliyorum.
    Allah herkesin gönlüne göre versin.