Posts by So Cold

Ao pozitifken egede kolayca ab oluşması gerçekten saçma geliyor ya kafayı yiyecem ao negatif olsasa batı pozitif olsada batı alıyor

Endexlerin pozitif seyrinden Avrupa' kıtasın da hakim basınç yönünü öğrenebiliriz ege'de ya da akdenizde oluşacak tepki basınç alanlarını öngöremeyiz.

boş ver bunlara takılma, her yorumu ciddiye alma. atmosfer bildiğini okuyor sonuçta. kimsenin demesiyle sistem değişmiyor.

Yok olay takılma hususu değil her seferinde ufacık bir olayda konuya gelip ahkam kesen yöneticiler bunlara sessiz kalıyor.

Mesela örnek vermek gerekirse 28 sistemi için ülke sistemiyken bir güncelleme de sen tahminci/yazar oldun diyelim gidip o konuda batı meyilli olunca sistem kötüledi yazarsan linç yersin.Yönetimden uyarı alırsın vs. vs.

Ben bundayım sadece neyse konuyu da uzatmayacağım sonra yine bize kabahat patlar her seferinde olduğu gibi ^^

Fark eden var mı bilmiyorum her sefer olduğu gibi yine devam ediliyor.

X nickli site yazarı dünkü güncelleme de ülkemizin 3te1'ini zor etkileyen sistem hakkında bu sabah ülke geneline yayılan bir çıktıya düne göre kötü diye yorum yapıyor.

Yani benim aklım almıyor ben mi yanlış anlıyorum insanları çözebilen varsa özel mesajdan bildirsin.

Bu sene hep arşivlik görüntü gördük yaklaşınca da hava da dahi olsa kar yapmayacak sistemler ^^

Bu gece ki modeli de arşive ekledik.

24 sistemi için daha konuşmayacağım kapanmıştır zaten yükseğin konumu hareketi vs. dört gündür istikrarı sağladı her çıktıda belli ediyor,zaten antisiklonlar siklonlara göre ağır hareket eder oynak davranmaz.

28 sistemi de 24 sistemine benzeme yolunda ilerliyor yükseğin hareketleri çok benzer ancak vade uzun olduğu için takip edeceğiz.

Socold hocam, estağfurullah ben seni kötülemek için falan demedim. Hatta belki ben senden daha karamsarım bu konuda. Bilimsellikten uzak , tamamen tecrübesel olarak karasarim ama tabi ki burda bunları ifade etmem doğru değil. Sonuç olarak hayırlısı olsun inşallah bölgemiz adına.

tabi ki de bende istiyorum bu sistemi almak ancak benim yada bir başkasının demesiyle gerçekleşmiyor maalesef modeller üzerinden fikir yürütebilip tarihin gelmesini beklemekten başka birşey elden gelmiyor.

Hayırlısı olsun diyelim zaten sizin konumunuz için sistem son ana kadar devam :)

Şimdi dönüş hareketine iyi bakın balkanlara akacak :) Yüksek sibirya'Ya çıkıp yatmış.Bizimle alakası yok bile, üzülürüm üzülürüm de Kırım'a -16 lık çekirdek gelip dönüş hareketiyle balkanlara akıyor ona üzülürüm.

Valla, ben bilimsel olarak hiçbir şey bilmiyorum sizlerden okuduğum kadarıyla söylüyorum yedi gün önceden sistemi bitirelim diyorsunuz ama daha uzun vadedeki sistem için heyecan yapıyorsunuz. Velev ki yakın vadedeki gelmedi, gelmeyecek, Ay sonundaki sistemin de aynı duruma düşme tehlikesi yok mu?

Tabi ki de var. Her sistem de bu vardır iki üç gün kalsa bile,ancak 24 sistemi öyle bir sinoptiğe sahip ki modeli KYK şeklinde incelerseniz anlayacaksınız yükseğin hareketini z500 öyle bir hal almışki israil dolaylarına temas edip siklon oluşturuyor yani insan bir modele bakar ve derki arkadaş israil'de siklon oluşuyor ben nasıl ümit bağlarım buna ? burada ben olumsuz konuşuyorum diye tepki alıyor olabilirim ancak bu insanlarımız umut besleye besleye 3-4 gün boyunca stres yaparak model inceleyip üzülecekler.Bazen Realist olmak insanın kendini kandırmıyor olması üzülmemek, stres yapmamak adına güzel bir yaklaşım.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 1.4k

• Interstellar
    2. Replies
      1.4k
      Views
      45k
      1.4k
    3. berkay_tuku

1. Ankara Özel Raporlar - Yorumlar 6k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      6k
      Views
      396k
      6k
    3. Bomonti06

1. Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar 5.1k

• Interstellar
    2. Replies
      5.1k
      Views
      315k
      5.1k
    3. DoquKaradeniz28

1. Deprem Bildirim Konusu 11k

• Gray Cities
    2. Replies
      11k
      Views
      750k
      11k
    3. izzet.crt

1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim-Kasım 2020) 433

• Samet
    2. Replies
      433
      Views
      48k
      433
    3. karasevda55

1. Futbola Dair Her Şey [2019/20] 5.3k

• Samet
    2. Replies
      5.3k
      Views
      163k
      5.3k
    3. Vintersaga

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Şahsi Tahminler ve Yorumlar (2020/2021 Kışı) 8

• Aytac
    2. Replies
      8
      Views
      244
      8
    3. DoquKaradeniz28

1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 13

• Samet
    2. Replies
      13
      Views
      363
      13
    3. bjk123

1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 14 (26.09.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      266