Posts by smmurat42

  Rakımı düşük mü Konya’nın? Çok aceleci davranıyorsunuz. Eğer Konya merkez kar almadan kışı kapatırsa ben bu işi bilmiyorum. Sadece biraz daha bekleyin diyorum.

  Çarşamba günü Konya 17 dereceye kadar çıkıyor. Atmosferle inatlaşma demiştin kardeşim. Aralık, Ocak, Şubat ayları Mart ayının nasıl geçeceğini belli eder. Hayal kurmamak lazımdı. Ha arada bir süpriz olurmu olur. Ama o sene bu sene kesinlikle değil. Amacım mesajlarına takılıp kalmak veya seni rencide etmek değil, yanlış anlama. Ama bu kadar kesin konuşup, yağmazsa ben bu işi bilmiyorum dersen...

  Şunu kabul etmek gerekir. Bu sene bugüne kadar kış adına ne gördüysek, bundan sonrada aynısını göreceğiz. Sistem falan takip edip kendinizi boş yere üzmeyin derim. Kar sevenler olarak 3-5 cm lik örtü ya gelir ya gelmez. Bunada hani olmayacaktı demeyin bana. Beklediğimiz özlediğimiz kış bu sene yok maalesef NOKTA

  Peki hocam özellikle mgm mevsimlik tahminlerde Ocak ve Şubat ayı için sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde verilmiş. Şu ana kadar ki tahminlerde bu yönde tutarlılık var. Bu tahmin kırılırmı. Yani o kıpkırmızı haritaya rağmen kar alırmıyız. Yoksa yine yağmurla kalırmı. 3 senedir tahminleri tutan accu da bu aylara gündüz sıcaklığını 5-6 derece gösteriyor.

  Arkadaşlar şuan hastanede nöbetçiyim. Dışarıya çıkınca gram soğuk yok. Durum belli. Boşuna kendinizi beklentiye sokup üzmeyin. 11 tane hava durumu uygulaması var. Biri bile Konya'ya kar vermiyor. Karla karışık yağmur. Önümüzdeki maçlara bakalım.

  10 senedir Kayseri'de görev icabı kaldım. 4 ay önce memleketim Konya'ya döndüm. Kayseri'nin en çok kışını özlerim sanırım. Ama Konya'da şuana kadar cömert davrandı. Anladığım kadarıyla Konya 2016 efsanesini bu yıl yaşamayacak. Ancak 2-3 cm lik kar yağışları olacak galiba. Sanırım iyice pencerede sabaha kadar nöbet günleri geldi çattı yine. Talas bambaşkaydı. Kilanli hocam elinize emeğinize yüreğinize sağlık. Güzel haber vermek için çırpınıp duruyorsunuz. Mümkün mertebe hayalleri yıkmak istemiyorsunuz farkındayım. Yormayın şu adamı o kadar yaa. Nerdeyse ilçe soracak arkadaşlar var. Tabi sizde haklısınız. Bir yıl kar için bekledik. Umarım Rabbim herkesin gönlüne göre hayırlısıyla verir. Bu kışa daha kurak olacak diye tahmin eden medya meteoroloji uzmanları, bu kadar yanıldı ya, bunu görmek bile güzel. Velhasıl artık Konya'dan takipteyim. Hayırlı forumlar güzel insanlar.