Posts by Ekstramadura

Samsun çölüne pazar 34 derece geliyor deniz yapılır mı yapılır.Bu şehre yağmur yagmaz en yüksek karadeniz sahil şehirleri olur tüm yaz boyunca deniz suyu sıcaklığı en düşük şehir olur yine bu dönemde rize çayeli teiaş istasyonuna yazın metrekareye 500 kg dan fazla yağış düstü denizi bizden sıcak.akıl almıyor hiçbir şekilde bizim yararımıza birşey yok ben eskisi kadar bakmıyorum ama delilik var 38 yaşında olsam bile çıldırıyorum şu samsunun havasına vu yaşıma kadar hiç görmedigim kadar az oraj oldu bu sene kar yağmaz yağmur yağmaz oraj olmaz sprey yağmur yağar yaz ayında bile bu şehre😂😂😂

samsun çölüne yagmur düşer mi arkadaşlar otel acsalar 5 ay işler valla bu samsunun bu inanıllmaz kışı ve yazından kurtulan dek burada olduğumuz için sordum yağış 0 inanilmaz doğumjza yağiyordu bu sene o da yok deniz kenarinda çöl samsun

arkadaşlar son bir haftadir arkadasimin bodrum akyarlardaki yazliginda misafirdim gozlemlerim sicak olsa bile nemsiz harika bir hava , akvaryum gibi bir deniz ki berrak muhtesem baliklarla beraber yuzme deneyimi, aksamlari klimali odada klima acma ihtiyaci hissetmeden super uyku, biz burda kışin kar kovaliyoruz arkadaşimda benim bu takintimi biliyor, yaz kış orada yaşıyor ve seni kıskandim dedim çünkü zaten en az 5 taneye yakin tropikal tarzi oraj almaya yakin bir yer saolsun yedik içtik güzeldi ve ben şunu anladim geriye samsuna dönünce burada yazliklara istenen paranin 4 te 3 üne orada ev yazlik tarzi evler satilik tabiki ısimiz baglantili burada oruruyoruz ama ben çıtayi yükselttim bu iklim adami hasta eder kar sevdalosi havada ekşın ve ekolojik yaşam olarak ben artık hedef yukseltip oralara doğru vir kariyer planlamasına giriştim.hakli olup eleştiremler olabilir findigim yok bahçem yok babam yok akrabam yok inşallah 5 sene sonra ben de bu coğrafyada olmayacagim

mgm saat 03.00 dan itibaren uyari verdi ben de bu gece saat 0.3.30 da yola cikiyorum size kolay gelsin sistem takibinde umarim bol bol ruzgar yiyip izlemezsiniz samsun olarak sistem tahminim 20 kg samsun 70 kg carsamba 120 kg salipazari 100 kg terme 150 ye yakin kg unye ve ordu tarafi 200 kg ve uzeri hatta edpiye ve tirebolu gecebilir giresun ve ilceleri herkese iyi sistemler bana 0 kg ben guneye gidiyorum

ekleme yapmak istiyorum bi sistem görmüşler ise bu samsunu da kapsayacak alçak basıncin etkisine ok diyorlar bunlara diploma verenler hala diploma veriyor hemen tüm orta karadeniz kıyısı icin uyari veriyorlar sonra samsunun doğusuna çekiyolar yağişi sonrasini onlarda bilmiyor yemin ederim onların sistemi bende olsa daha iyi tahmin yaparim en azindan attiklari tahminin yüzde 50 si doğru çikartirim samsum mgm bir çöptür ve oyle kalacaktır bu kafayla

mgm tahminleri samsun için çöp 365 günün 300 günü yaniliyor abi saat saat yağış veriyor utanmadan tren oldu kütleler ünyeye döktü en az 80 km samsunun doğusunu vuracağı belli bunu bilmeyen vatandaş yağmur yağacak diyor akıl alacak gibi değil ve bu adamlar maaş alıyor samsun mgm ne işe yarar memurları bunu görmüyormu bu nasıl bir çıkmaz arkadaş biz biliyoruzda sıradan (meteoroloji ilgisi olmayan) vatandaş önlem aliyor karsimiza geçip bugün yağis var diyor bu nedir ya bilim yoksa hiç birşey yoktur arkadaşlar bu herkes için geçerli evrenseldir ayıp ya ayıp dalga geçiyorlar vatandaşlar ile

gray cities kardeşim harika tespitlerin var ve bu işi bilimsel verilere dayali harika anlaliz yetenğin var.senden çok şey öğrendim ve yol almanı isterim global analizleri senden duyduk ve analizledin ama bana herkesin hak verceği ve seninde izninle söyleyebilecegim bu şehir yaz kış bizi memnun etememekte.Ben bir 1994 te bir de 2017 de kar gördüm doya doya bu şehirde yağmur bakimindan 1990 larda 20 lerimdeydim her yaz inanilmaz yagmur yağardi kardeşim incesuda yazliktaydim o yazlar.hepimiz gibi meteoroloji hastaligim vardi ama analiz yapamiyorduk çünkü veri yoktu o dönemler.şimdi var havadelisi ile çok tartıştim o bile bu şehre bi abaliz yapti aslinda ama yapamadi o bergene gitti halen samsuna tahmin yapamaz kendisi dedi ama bana samsun farkli bir yer atakuma diye bir deyiş bile getirdi bilirsin kardeşjm ben ekonomik özgürlügümü tahminen 5 veya 10 yila alacam tahminim 5 yil ondan sonra kesinlikle gökova körfezindeyim çalışin kendinizi kurtarin kardeşim

hatta şimdi baktim yazima 12 ay oraj kovalarim Samsundan yaz kış hiçbir meteorolojik beklntim yok ben kafamdan sildim bu şehri kimsede şehir milliyetçiligi yapmasin karadenizde terme ünye ordu giresun trabzonun doğusu ki of tan başlâr her an şansli bu muhabbete de son veriyorum sonuçlar değişmiyor hep üzülen yanılan demiyelimde hep üzülen samsunlu meteorolojik aktivite seven insanlar olarak daha yorum yapmayacam yaşananlar doğanin bit dizilimi kanunu bunun içerisinde samsun yok bunu kabul ederek bi siteden de istifa ederim esenlikle kalin sinirinizi bozmayin tarttişmayin ama Samsundan yaz kis hiçbirşey olmaz bunu da bilin esenlikler dilerim hepinize saygılarımla

orduya gider kardeşim samsuna gelmez 40 yil sonra bodruma agustosta yağmur yagdi dün 1 hafta önce oradaydim fena yağmış akyarlar 25 kilo metrekareye yağmış Samsuna tahminim ekime kadar yağmaz oda güneybatili kütleler gelirse eskiden devlet planlama teşkilati vardi samsun antalyanin rakibi olacak şekilde yazin güneş isıgi aliyor devlet samsuna otel yapin burasi antalya oldu turist çeker bem çok memnunum rize çayeli bakir teiaş istasyonu geçen ay ve bu ayki yağişlarla samsunun tüm yil yağiş miktarini geçti burası yaz kış adamı mahveder eğer imkaniniz varsa ki ben 5 sene sonraya plan yaptim bodruma taşinmak istiyorum kar zaten göremem en azindan 6 ay oraj kovalarim beyler caninizi sıkmayın burası böyle iste super

Samsun çok enteresan bir konumda bunu bir gün havadelisi ozan beyle birebir konuşmuştum kendisi samsunda ikamet ederken bana verdigi verileri eski bilgisayarim çoktugu icin kaybettim.orada butun bilimsel verileri ile anlatmisti.sunu söyliyebilirim eskiden bu sehre cok daha fazla kar ve yagmur yagardi ben onu bilirim incesudaki yazligimizda her yaz en az 5 6 kuvvetli oraj gorurdum bu kuresel iklim degisimi samsuna yaramadi eskiden bu kadar degildi.Gelen sistemlerin kar yapan zaten 5 te 1 i bize yagis birakiyor eskifen guneyden oraj yapacak konvektif aktivite oluyordu simdi o da yok ben çozemiyorum suan icin.

ya biri cevap verebilirse sevinirim yağmuru geçtim de şu samsun deniz suyu sicakligi neden yukselmiyor 100 kilo yağiş dustu orduya 23 24 derece samsun 20 günesleniyor deniz ordu hergun yagmur bizden fazla hem yagmut yagmiyot hem deniz soğuk kafayi yememek elde degil bari denize girelim ya

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 4k

• Vintersaga
    2. Replies
      4k
      Views
      318k
      4k
    3. Aykut53

1. "Müzik Ruhun Gıdasıdır" 3k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      3k
      Views
      149k
      3k
    3. Vintersaga

1. 🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu 23k

• Fease
    2. Replies
      23k
      Views
      1.8M
      23k
    3. Al1han

1. Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar 5.1k

• Interstellar
    2. Replies
      5.1k
      Views
      316k
      5.1k
    3. White Tiger28

1. Marmara ve Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar 7.5k

• Samet
    2. Replies
      7.5k
      Views
      494k
      7.5k
    3. divane

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 1.6k

• Interstellar
    2. Replies
      1.6k
      Views
      51k
      1.6k
    3. Al1han

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      230
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020) Genel Yorumlama 18

• Samet
    2. Replies
      18
      Views
      350
      18