Posts by Ekstramadura

ya biri cevap verebilirse sevinirim yağmuru geçtim de şu samsun deniz suyu sicakligi neden yukselmiyor 100 kilo yağiş dustu orduya 23 24 derece samsun 20 günesleniyor deniz ordu hergun yagmur bizden fazla hem yagmut yagmiyot hem deniz soğuk kafayi yememek elde degil bari denize girelim ya

arkadaşlar hiç boşun heveslenmeyin gray cities kardesim hariç bizim görüp görecegimiz zalim coğrafyamızda yazlar kışlar böyle yüzyıllar boyu akıp gidecek o kütle olsun tufan olsun samsunu vurmayacak buna ayarlı ve gerçekten çok uyumlu bir yer albuquerque gibi ne zaman ne olacak zamana birakin belki 50 sene yaşam döngunuz yetrse karsilasabilirsiniz)))))))

1993 veya 1994 kışında samsunda bir pazar günü evde tek başına filmi konak sinemasinda oynarken ailecek gitmiştik cıķıştaki kar yağaşıni unutamam eve döndük ev saadet caddesinde elektrik yok çocuğum aşgida oynuyorum ben hayatimda böyle bir kar yağışı gormemistim 2017 subat benzeri diyeyim ama o da az kalır rahmetli babamin arabasinin camininuzerindeki karı iteliyorum hemen bir daha oluşuyordu inanılmazdı

sayin mustafa38 sadece bu sistem değil geçmiş benim çocuklugumada varan 200 .sistem kararlilikla ayni yerler ayni noktalari vuruyor samsun sadece oraji güneybatili guclu kutlelerden alir kuzeydogulu guclu kar yagisi alir bu da yaz olunca super hucre nerde olusacaga bağli kalir kuzeydogu kar yagisinda herturlu kar alir o da 10 sen de bir denk gelir saygilarimla

kutle ünyeye gidiyor hayirli olsun artik bundan sonra ne radar ne model takipi yapmayacağim bizim gibi olmayan insanlar gibi hareket edersek daha iyi olur gibime geliyor bugün istanbulun aldıği yagısa bakin beyler kütleler kararli şehri dövüyor viz sabah aksam unyeye gidecek kutleyi bekliyoruz pes ya unye insallah 2000 kg yillik metre otmratalamayi kirar tebrik ediyorum basarilarinin devamini dileyemeyecem zaten yeni rize ünye

ya arkadaşlar artik bu nedir ya şu pesembe bolaman kırıntida olsa yağış aliyor teknik olarak yagmamasi lazim bu nasil bir cografyadir donuyo dolasiyo yaz kis gidiyo orayi vuruyo çok param olsa kisin bitliste yaşarim yazin ünyede)))

Samsun için ufak bir yorum yapmak istedim hepiniz gibi kar fanatiği birisiyim oraj sonradan ilgilmi çeken hadise oldu çocuklugumda ama radar felan bilmezken teleteksten hava durumu takip eden ben sadece şu yorumu yapacağim çok yılbası veya kis gecelerinde sehir soguk veya sadece arabalarin ustunde ince kar varken Termede yasayan akrabalarim telefon direklerin yikildigi kar yagisini anlatiyordu,yazin incesuda yazligimizdan nefes alamaz sicaklik yasiyor iken geceleri Terme Unye taraflarimda simsekler rahat gorulebiliyordu benim gibi düşünmüyor olabilirsiniz ama çocukken 90 li yillarin basi hatta 80 li yillarda yasayan arkadaslarim bu sehrin kendine göre mikro bir deniz etkili karadeniz ve akdeniz iklimine sahip olduğu inanilmaz (baruthane, lovalet) arasi iklime sahip olduğunun fatkindadirlar bu meteoroloji mühendislerinin bile zorlanarak aciklayabilecegi zor bir yeri yane samsunu anlatir saygilarimla