Posts by neoode

arkadaslar cuma gunu bol lodos saganak yagmur cmt gunu aksam kky yagmur pazar oglen kar pzt hava isinacak GFS YINE KELEK YAPTI :( Ecmwf Gozumden dustu bu is biti Italya Balkanlar sow biz izler :( al otekini vur otekini yilbasi sisteminin kopyasi nerdese bol bol yagmur yine

bu gfs bize kacinci kazik atisi Italyanlar bayram ediyor 7.8.9 ocak bol bol yagmur yilbasi sistemine benzedi bu kis kendini belli etti zayif soguklar Ocak 14 ve 30 kadar normallerin uzeri gidicek turkiyede bol bol lodos ...

hocam cok guzel bir yorum insallah dediginiz gibi cikar bu arada ayin 10 dan sonra polar vortex ikiye ayrilacak bunun parcasi nereye ne sekilde vurucak belli degil bu kis icin sinirda degilde 850.hp de -14 500 hp de -40 lari gormek dilgimle insallah

bulut 75 bekledigi Gunes aktiveside bizi hayel kirikligina ugratti Kuresel Isinma durdurulamiyor Gunes hikaye kutuplar kayniyo bu gidiste 10 yil sonra kuzey kutpunda buz kalmiyacak nerdese yaz aylarinda korkarim ki istanbul bir daha ozlem duydugu kislari yasamiycaz ne aci gercek bu icimi acitiyo

bu yil gunes aktivesin deki dusus ve Lanina gecisi bir yandan kutuplardaki o asiri isinma herseyi golgeliyo son 50 yil onceki Ekim aylarina baktigimda kutuplarda negatif sicakliklar goze carpiyor ken bu son senelerde pozitif sicakliklar goze carpiyo insallah bu sene 2006 ve 2012 karisimi soguk bol karli Kışı Allah cc nasip etsin tek istegim kiş ayinda bir kerede olsa 70 cm kar gormek Ístanbulda sicaklikda -8 olsa tadindan gecilmez 1907 kisini nasip olur insallah

Hocam QBO Pozitif olursa batılı Nao ve Ao endeksleride pozitife kacmiyor mu ben mi yanlis biliyorum arti POLAR VORTEX bozuldugunu bundan 20 yil onceki kadar kuvetli olmadigi buna sebep ise herzaman ki etki global isinma ecmwf tahmini her kis tutmus nerdese ki benim kendi gorusum bu kis icin tek umut gunes olucak ...

Değerli arkadaşlar ! Telden girince hızlı yazınca yazım hatam oluyor :(

Son tahminler 2017 kışının ülkemiz genelinde normallerin 2 ile 3 derece üstü olacağı yönün de, QBO Bu denli degisimi pozitif Nao ve Ao etkiledi. Ecmwf olsun accuwather olsun ki IRI VE JAMSTEC dahil bu kış uzun yıllar ortalamasının üzerinde olacak görüntüsü şuan %70. Son umudumuz günes aktivesinde ki düşüş. BULUT 75 de umuyor bilim insanlarinin tezinin doğru çıkmasına öngörü bu. Şuan kuzey kutbu kaynıyor, Polar Votex bozuldu, küresel ısınma artık durduralamıyor ...

bulut 75 Okyonus sicaklarindan genel anlamda el ninoya ragmen dusus var bildigim bu gunes aktivesi once atmosferde sonra yer yuzunde en son denizlerde etki ediyor oldugunu okumustum birsey dikkatimi cekti Ekim ayinda bati rusya tarafinda 850 hp de -20 ler belirlenmeye baslasi icimden bir his bu kis bir cok kurum ters kose olucak gibi