Posts by Furkan7878

Degerli dostlarım,o zaman bende şunu sorayım: Bildiğim şu ki,hani toprak sıcaklığı önemliydi,deniz suyu falan filan,yani yazdan çıkmamış bir yere bir gün önce yaz bir gün sonra kış nasıl oluyor.O sıcak toprak üstüne kar nasıl yağıyor.O zaman bütün bildiklerimiz yalanmış.Kısacası karın yağması için toprağın,denizin soğumasını beklemeye gerek yokmuş.

toprağın sıcaklığı benim için de önemsiz lakin kuzeyinde deniz olsaydı sıcak bir deniz suyu sıcaklığında o soğuklar o kadar güçlü gelmezdi biz bu yüzden soğukları kırdığı için denizlerin soğumasını bekliyoruz kuzeyimiz de deniz olduğu için soğuklar kuzeyimizden geldiği için

Bu TV8 denen kanal ne kadar boş. Bir de bunun buçuk olanı var. Bizim insanımız oturup bu programları izliyor. Allahım kafayı üşütecem. Biz bu hallere nasıl düştük ya hu?

ben ülkemizin bu haline o kadar çok üzülüyorum ki bazen diyorum insanlar neden bu kadar birbirini eleştiriyor kendilerini neden eleştirmiyor hatalarını boş işler yaptıklarını neden görmüyor ve yarın bir gün bu insanlar oturdukları yerden devletimizi milletimizi vatanını dinini herşeyi eleştiriyor beni üzen noktalar bunlar gerçekten çok kötü bir noktaya gidiyoruz Allah bütün milletimize akıl versin başka bişey diyemiyorum

İtalya, İngiltere,Fransa, İspanya ile Türkiye bir mi? Türkiye yaş ortalaması kaç ligin? 34 maça zor çıkıyorlar. Avrupa ligi,ziraat,lig falan derken bazı kulüpler +60 maç oynayacak. 20 takımı bende destekliyorumda hayde bu sezon bir anda olması çok çok saçma. Önce ona göre altyapı hazırlanır. Bu sene küme mücadelesi boşa mı yapıldı? Rize küme düşüyor diye ölüm maçı yaptı GS ile Muslera ayağı kırıldı andone diz bağları koptu ikisi sezonu kapadı. Bir anda siyasi karar ile 20 takıma çıkması çok çok yanlış. Malatya belediye başkanı çıkıyor girişimlerimiz sonuç verdi diyo. Spor bakanı TFF toplantısına katılıyor ki TFF sözde özerk kurum. Nereden baksak bu sezon uygulanması çok yanlış çok.

ben siyasi ayağına karışmam ilgilenmem de siyaset ile ancak senin İngiltere’den Fransa’dan ne farkın var sen de ona göre çıkart gençleri oynat fa cup da İngiltere full alt yapı çıkarıyor biz de çıkaralım yeni gençler kazanalım daha çok maç demek daha çok yedek ve alt yapıdan futbolcunun oynaması demek benim kendi görüşüm güzel oldu sizin görüşünüz de o dur ona da saygı duyarım

İtalya,Fransa,İngiltere,İspanya hepsi 20 takımla oynuyorlar liglerini seneye 4 takımın düşeceği ve 3 takımın yükselmesiyle bizde 20 takım ile liglere devam ederiz bence güzel oldu daha fazla maç izlemiş oluruz futbolcular da işleri bu kondisyonunu ona göre ayarlasınlar nasıl diğer ülkeler yapabiliyorsa bizde yapabiliriz.

Ben kendim korona virüsten dedemi kaybettim ölüm raporun da yazıyor. Mezarlığa gittim normal de il genelinde 10 vefat vardı mezarlıkta 12 mezar gördüm araştırdım 2 tane şüpheli ölüm varmış onları bile corona virüs mezarlığına defnetmişler. Başka il de nasıldır bilmiyorum ama Karabük de açık açık paylaşılıyor.

güvenli liman altının beslendiğini ve artacağını bekliyorum da dolar altıb kadar güvenli liman mı tartışılır kanımca? Tabi dünyanın bir numaralı para birimi orası ayrı :)

dolar dünyanın kullandığı para birimidir o yüzden güvenli liman olarak geçer. Ayrıca dolar Amerika’nın parası değildir. Amerika merkez bankası fed in parasıdır ve fed Amerikan hükümetine borç para verir yani çok ayrıntılı işler tabi ki Amerika bunu borç olarak mı alır o farklı :) sonuçta dolar,altın güvenli liman olarak geçer ve şuan ki haftasonu olan kaos ortamı doları açılışta 6,82 den 6,90 hareketleri yaptırıyor Asya piyasasında

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Marmara ve Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar 7.5k

• Samet
    2. Replies
      7.5k
      Views
      493k
      7.5k
    3. WinterİsComing

1. 🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu 23k

• Fease
    2. Replies
      23k
      Views
      1.8M
      23k
    3. Fatihaltinay55

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 1.6k

• Interstellar
    2. Replies
      1.6k
      Views
      51k
      1.6k
    3. Al1han

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 4k

• Vintersaga
    2. Replies
      4k
      Views
      317k
      4k
    3. Aytac

1. Orta Karadeniz Raporlar-Yorumlar 1.2k

• Interstellar
    2. Replies
      1.2k
      Views
      43k
      1.2k
    3. İbrahim_55

1. İç Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar 12k

• Samet
    2. Replies
      12k
      Views
      656k
      12k
    3. OgeBe_03

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      228
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020) Genel Yorumlama 18

• Samet
    2. Replies
      18
      Views
      350
      18