Posts by Furkan7878

İyi geceler herkese. Şu an konu İstanbul ama başka bir sorum olacak. Bugün Giresun Görele'de açıkta 3 büyüklüğünde deprem olmuş. Bu bölgenin önceden deprem üretmediğini sanıyorum. Herhangi bir fikri olan var mı? İnsan kaynaklı olabilir mi?

Bugün bununla ilgili bir yazı okudum Karadeniz açıklarından da bir fay hattı geçtiği ile ilgili Karadeniz’e paralel tam hatırlamıyorum ama 10-15 km sanırım sahile uzaklık hatta şöyle diyordu yazı da İstanbul da Karadeniz açıklarında bir deprem olmuş 4 civarıydı sanırım birde hepimizin bildiği Bartın depremi var 6.6 bununla ilgili daha fazla araştırma yapılmalı özellikle siz şimdi Giresun da deyince ben biraz endişelendim

Ankaragücü’nün itirazı çok anlamsız. Geçen sene aynı bizim Fenerbahçe maçında olmuştu belhanda dan çıkmamıştı Fenerbahçe taçı kullandı gol oldu bunun kural hatası ile ilgisi yok bariz hakem hatası

Türk futbolunun gelişmesi için yabancı kuralı önemli değil bence önemli olan

1-Alt yapıların sağlam olması lazım hiç bir şekilde torpil dönmemesi lazım

2-Yönetim şekli değişmesi gerekiyor herkese aynı orantı da ceza verilmesi gerekiyor TFF ve tahkim bu konuda kuralları en ince ayrıntısına kadar güzel koymalı

3-Kulüp başkanları,kulüp yöneticileri,teknik direktörler ne konuştuğunu bilmeli ve TFF kulüpleri değil şahısları cezalandırmalı ve katlama sistemi getirerek.2-3 yıl sürmez kimse ağzını açamaz.

4-Hakemlerimiz hiç bir şekilde itirazlara uyarı göstermeden hemen sarı kartını kullanmalı sahanın yöneticisinin hakem olduğunu futbolculara öğretmesi gerekiyor

Aklıma gelen bunlar ve şuan saydıklarımın hiç biri Türk futbolun da yok ve biz böyle hiç bi mesafe kaydedemeyiz. Aklınıza başka gelen bişey varsa sizde söyleyebilirsiniz

Öncelikli Beşiktaşlı arkadaşlara ve tüm Türkiye ye geçmiş olsun diğer maçları izlemediğim için sadece bu maça yorum yapacağım bugün sonuçta ne kadar futbolcu hataları olsa da teknik hataların da olduğunu düşünüyorum özellikle Abdullah Avcı’nın oyuncu değişiklikleri çok kötüydü Ülke olarak bugünü unutup diğer grup maçlarına odaklanmalıyız daha 1. Maçlarda ve deplasmanlardayız bir an önce takımlarımızın toparlanması gerekiyor inşAllah bütün takımlarımız gruptan çıkar.

Bugün gerçekten muslera volkan’a başarılar diliyor ben de Galatasaraylı olarak tebrik ediyorum futbol bu şekilde dostane bi şekilde devam ederse güzel bir örnek daha hafta sonu ki derbi de Emre sosa tartışması vardı saha da maç bitti Emre gitti sarıldı sosa ya anlattı saha içinde rakip olduklarını saha da olan saha da kalır.Ne kadar Emre geçmişte ki olaylardan bir itici gelse de maç sonu hareketi takdire layıkdı.Futbolun içinde ki bazı kişiler karışıklıktan,fanatizm den namalıyor Türk futbolunu gelişmesine en büyük engellerin başında geliyor bugün bunları bir kez daha gördük.Bunlardan Türk futbolunun biran önce arındırılması gerekiyor.