Posts by Balkan Havası

Uzun zamandır doğudan soguk hava girmiyordu hatırladığım kadarı ile. Genelde hep balkanlardan tarafından geliyordu, şimdi içinde olduğumuz sistem gibi. Ancak,22 sinden sonra kafkasyanın bağrından kopup geliyor. Böyle birşeyi en son 2012 de yaşadım diye hatırlıyorum.

Aksine son yıllarda Balkanlardan soğuk gelmiyor diye biliyorum. Son yıllarda gelen sistemler Kırım üzerinden Karadeniz kökenli sistemler bu sistemlerin Trakya ya etkisi de kuru soğuk. Keşke sistemler Balkanlar ve Orta Akdeniz den gelse hem soğuk, hem de yağış açısından problem olmuyor o zaman.

Orta Avrupa Merkezli Azor ile Ukrayna'nın güneydoğusu civarında oluşacak soğuk çekirdekli AB ve Kıbrıs civarındaki tepki AB'sinin yaratacağı yağışlar etkisinde kalacağımızı düşünüyorum. Ardından gelecek olan sistemin -10 civarında soğuk havayı 850 hpA da tepemize indireceğini ve DEK şansımızın sözünü ettiğiniz bölgeler için daha güçlü olacağını düşünüyorum.

Yani Trakya'nın batısı yine kuru soğuk her sene aynı şey. Tepki AB Girit civarında oluşmadığı sürece Trakya kuru soğuktan başka bir şey almaz. Ne yapalım buda bizim her seneki kaderemiz. Her sistemde soğuğu yakalıyoruz ama yağış maalesef olmuyor. DEK ler bize çalışmıyor.(Çorlu dan batısı için)

Aralık 2-3 sistemi için yazmıştım aslında. Yanlışlık oldu. Buna yorumlarınızı rica ediyorum hocam.

KP01861684965

Yani Trakya'nın batısı yine kuru soğuk her sene aynı şey. Tepki AB Girit civarında oluşmadığı sürece Trakya kuru soğuktan başka bir şey almaz. Ne yapalım buda bizim her seneki kaderemiz. Her sistemde soğuğu yakalıyoruz ama yağış maalesef olmuyor. DEK ler bize çalışmıyor.(Çorlu dan batısı için)

Son 3-4 kış Trakya olarak özellikle batısında tam bir hüsran oldu. Sistemler ya Edirne sınırda kaldı yada Çorlu Çerkezköyün doğusunda umarım bu kış özlediğimiz kar yağışlarını alırız. Tüm bölgeler için karlı güzel bir kış olsun inşallah.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 4k

• Vintersaga
    2. Replies
      4k
      Views
      319k
      4k
    3. Aykut53

1. Barajlarımızdaki Son Durum (Güncel Konu) 895

• Aytac
    2. Replies
      895
      Views
      78k
      895
    3. Deniz

1. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar 12k

• Samet
    2. Replies
      12k
      Views
      761k
      12k
    3. Mert_35

1. Orta Karadeniz Raporlar-Yorumlar 1.2k

• Interstellar
    2. Replies
      1.2k
      Views
      44k
      1.2k
    3. rockategran55

1. Formula 1'e Dair Her Şey [Formula 1 Genel Konu] 198

• Vintersaga
    2. Replies
      198
      Views
      4.6k
      198
    3. OgeBe_03

1. "Müzik Ruhun Gıdasıdır" 3k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      3k
      Views
      149k
      3k
    3. Northern Lights

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      237
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020) Genel Yorumlama 18

• Samet
    2. Replies
      18
      Views
      358
      18