Posts by Karayel'ci(CEM)

Konuyu 10 dk önce öğrendim. Eskiden sevdiğimiz bir kişi foruma darbeye kalkışmış anlaşılan. İsmi unutulan bir şahıs 2 sene önce yine böyle yeni forum kurma işine kalkışmıştı yönetim kurulu hatırlar zaten. Yanlışlıkla tuzağa düşmüştüm. Bu sefer de yapılanı görüyoruz ve tuzağa düşmüyoruz.

HAVA FORUM AĞIR TAŞTIR ! Screenshot_20190307-225231.jpg

ALTINDA KALIRSINIZ !

2018'in tek sistemi geçen sene bugün gelmişti. 1 Mart Sistemi yerlerde ince bir örtü bırakmıştı ve öğlen eriyip gitmişti.

Şimdiye kadar ise kaç sistem gördük evet kıyılar tatmin olmasa bile.

O yüzden geçen sene bu günü hatırlayıp bu sezona şükredelim.

İyi forumlar.

Son güne kadar değişebilen, anlık sürprizlerin yaşandığı bir kış yaşadığımız için kimsenin sesinin çıkmaması normal bence. Sistemlere son 60 saate kadar yorum yapmamaya karar vermiştim artık son 24 saate düşürdüm valla bu sistemden sonra.

Yeni konu hayırlı olsun.

Boğaz kesimini etkileyecek yeni kütleler Balıkesir üzerinden gelmekte olduğu gözüküyor.

Soğuk hava cephesi artık İstanbul'u terkediyor yavaş yavaş. İnşallah sıcaklık yükselmeden o kütleleri de kar olarak alırız.

Dewpoint değeri gün içerisinde sürekli yükseliş gösterecek ayrıca 850hpa sıcaklıkları da saatler ilerledikçe yükselişe geçecek. Yani bugün gündüzün geceden daha soğuk olacağına işaret ediyor. Avrupa Yakası kıyıları Anadolu kıyılarından daha şanslı. Kar devam eder fakat öğleden sonra sulu kara çevirir. Anadolu yakası işe şimdi de olduğu gibi yağmura çevirdi. Sıcaklığın arttığını Avrupa yakasındaki kar tanelerinin irileşmesinden de anlayabiliriz. Kar topu oynamak isteyenler şimdiden çıksın çünkü yavaş yavaş eriyor. Akşama kıyılarda bişey kalmaz. +150 mt ekmeği yemeye devam eder.

Hayırlı sabahlar. Kar devam ediyor. Fatihte yollar da birikim olmamış maalesef. -7 değil de -8 -9 girseydi çok çok farklı olurdu sahillerde de. Olsun buna da şükrediyoruz. Manzara çok güzel en azından yer yer örtü olan yerler var.

Şükrediyoruz. En azından yerde örtü gördüğümüz bir sistem aldık sonunda. Kimse mırın kırın etmesin. Acık Doğulu gelse 1 hafta kar yağardı. Şurda 36 saat evvel modeller yağmur veriyordu şimdi herkes kar topu oynuyor. "Allah'a Emanet Sistemi" nde dualarımız kabul oldu.

Fatihte 2-3 cm arası değişen örtü var. Sabaha 10 cm ile kalkmak dileğiyle. Herkese iyi geceler. Gözümüz aydın. hava-kars323hava-kars323uzays3271653126uzays3271653126

Tam 3 saattir tipi durmadı. Fatihte yerler tuttu. Sistem aşırı sürpriz içeriyor. MGM ye göre 2 3 dereceler bekleniyordu. Ama 0 derece xe şu an.

Yağış şiddetini sürdürdüğü sürece sahiller - 1 ila 1 derece arasında seyreder. Dua edin yağış kesilmesin de sıcaklık yükselmesin. Yarın sabaha sahiller en az 5-10 cm olacağa benziyor. Cidden sürpriz oldu. Sistem önceden belli olmayıp, modellerin yağmur gösterip de santimetrelerce karın tuttuğu bir sistem olarak(87 de de aynı şey yaşanmıştı) tarihe geçecek.