Posts by KARcanavarı

Zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde edeceğiniz tüm dualar kabul olsun.Berat Kandiliniz Mübarek olsun.

inş. Hocam ..// Her müslümanın edeceği her samimi dua semada tüm bu virüs ve diğer musibetlere siper oLacak inş....BİR YANDAN MADDİ TEBDİRLER DİĞER YANDAN DUALAR MUSİBETLERİ BİTİRMEYE VESİLE OLACAK İNŞ. ..,Bu gece çok çok dua edelim inş.

O gemiler saat 11 sularında tüm İstanbul’un gözü önünde İstanbul boğazından geçti...

En sıkıntılısı her mikrop yada virüse bağlı rahatsızlıklar genellikle kuluçka süresinde yaymaz bu virüs bildiğiniz üzere yayıyor...,İNŞ. Ülkemize sıçramaz fakat umumi yerlerde dolaşıldınız zaman elinizi en az 20 saniye sabunla ovalayarak yıkamak ve mümkünse maske takmak solunum yolunu virüse kapatarak hastalık riskini ciddi mana da düşürür inş. ... Ayrıca maskeleridee sık sık değiştirmek iyi çözüm olabilir...

burda her hangi bir üye

2 bölge sorumlusuna olumsuz bir eleştiride bulunmadı ayrıca forumda tahminde bulunmak sadece bölge sorumlulularına münhasır bir yetki değildir 1 bölge sorumlumuz elinde olmayan sebeplerden dolayı forumda aktif de değildi modellerde hiç bir emare yokken bir hocamız ısrarla kar yağacağından ayrıca güneydoğu geneli okulların tatil olacağını söyledi biz de forum olarak tutarlı tahmininden dolayı tebrik ettik kimseyi ne kültleştirdik ne de filozof ilan ettik

karsever benim yada buzmavisi hocamızın Cengiz hocayla bir alıp veremediği yok..Biz bu sayfanın ilk 5 10 üyesindenizzz...Ve aramız emin ol senin düşündüğünden çok çok daha iyi...Bizim derdimiz kral dan çok kralcı geçinenlerde....Bak ben bir duyuru yaptım kral hocamı yazar olarak görmek istiyorum diye ...Buna UmuTCaN hocam cevap verdi sağolsun ...Fakat 2014 girişli bir arkadaş kerç edercesine üslupsuzca zaten eski sorumluydu demesi benimde ona usulünce cevap vermeye çalışmam durumu idare etmeye çalışmam bir yere kadar sürdürülebilir... Fakat artık sürdürülebilir olmaktan çıktı... Bana göre Bu laf sen ne konuşuyorsun demekle eş değer .... Bana bunu hatırlatması hem komik hemde art niyet ....Bu hareket benim buradaki tüm akıttığım tere kafa yormalarına küfürdür.... Bu yazıyı bazı arkadaşlarda yazdı ama ben o arkadaşların niyetlerinin Halis olduğunu biliyorum...Neyse ben niyet okuculuğu yapmak istemem ama yaptırıyorlar... Bundan sonra Herkes kartını açık oynasın Aranızda kimi sorumlu görmek istiyorsanız yönetime iletin ... Benim diyecek başkada bir lafım yok ..,HAKKINIZI HELAL EDİN.., ALLAH ‘A Emanet olun

vala aga güzel demişsin hoş demişsinde, bu işler forum kar kar diye yanarken milleti "filozof" dediklerinizin eline bıraktıktan sonra, kışı bitirip insanlar birilerine, yazıyor, bilgi veriyor vs diye saygı duyunca gelip taşlamakla mı oluyor?? Gfs konusuna gelince ardı önü bir model. Sadece bir model. 13 şubatta yagan karı son güne kadar kuru soguk gosteren sistemdir gfs. 13 şubat demişken, filozofluguna taktıklarınız nokta atışı yaptıkları sistemin heyacanını anı anına yaşarken siz nerdeydiniz? Toplasanız kaç yorum yazdınız? Diyelim ki siz haklisiniz simdiye kadar nerdeydiniz? Neden buradaki insanların birine yetki vs istemesini beklediniz???

Can46 bak kardeşim bizim kimseyle bir alıp veremediğimiz yok...Ayrıca tahminim tutmuş tutmamış derdimiz de hiç olmadı... 12 13 sistemini zaten günler öncesinden Mgm meteociel yağış vermemişken büyük puntolarla attık zaten ...Bak ondan sonra sadece 22 23 ü bekliyordum /..Oda nasip değilmiş....Daha sonra zaten uzun vadeli veriler kısa oluşumlar bize gösterdiki şubatta bir sistem büyük olasılıkla yok..Gfs Meteociel bile günlerce 25 verdi ne oldu kuş oldu... Bak dün gece modeller 29 u verirken yine yazdık oda kuş olacak sistemin alt yapısı yok diye ...Bu sabah oda kuş olmuş uçmuş...Şimdi kuşu Muş’u boşver.....Sen benim yada buzmavisi hocamıza bu üslupla yaklaşamazsınn ....Bizim öyle anlarımız oldu ki kendi ailemizden çaldığımız vakitleri buraya ayırdık... Ama birileri çıkıyor...Birilerine selam verir methiyeler düzerken ...Bizi kasıtlı olarak Görmezden gelirse işte demin yazdığım nedenden dolayı bunu kaldıramam... Bizim kimsenin kalbini kırmak yada bundan keyif almak gibi bir derdimizde kalpsizliğimizde olmadı elhamdulillah .....Belki buzmavisi hocam yada ben bu farketmez...HAVAFORUMU SEVİYORUZ ama vefasız hamiyetsizleri asla ....

hocam bi açıklama yapar mısınız 25iyle ilgili...

Ben günler öncesindende güneydoğu Adına şubatın kalan on gününde soğuk bir salınım beklemiyorum diye yazmıştım.. 25 yaklaştıkça kuş oluyor...29 uda yüzde 80 öyle olacak maalesef ... buzmavisi hocamızın dediği gibi gfs 1 numara ve zaten çokta tecrübe ettik ki tüm modellerin dönüp dolaştığı son nokta gfs nin çıkarımıdır....Hakkımızda Hayırlısı...Cümleten hayırlı geceler dilerim....

25 sisteminden ne bekleriz ne gelir yada gelmez???

Şuan için 25 Şubat beklentisi Dün akşama kadar modellerde imi timi belli olmayan ve bir anda hayalet gibi beliren tamamen Hazar’ın kuzeyinden çıkıp güneyine ve daha sonrasında Hakkari İran Sınırımıza kadar yayılan derin ab lerin kuzeydeki çok soğuk olmayan hafif soğuk havayı katmerleyip üzerimize yoğunlaştırması...Kısacası ciddi bir kutupsal salınım yok ...Zaten polar vorteks o kadar güçlü bir yapıya sahip ki kutupsal soğuk hava Rusya’nın kuzeyine bile sokulamıyor....Öyle ki kutup buzulları soğuk yoğunlaşmasından ötürü uzun on yılların olmasada son yılların en geniş seviyesine ulaştı bile......

Peki bölgemize 25 sisteminde ki -6 -8 ler Gelebilir mi?
    Olabilir fakat geldiği gibi kaybolada bilir...Bu gece ve yarın akşama karar ki modeller o ab leri halen yerinde tutarsa umut var demektirrr... Fakat modellerde görülen ab ler genelde çok hesaplanamaz ve çok değişkendir ve son 2 3 gün oturur...Yinede yarın Akşama kadar modeller verirse 4 5 günde uzun bir süre sayılmaz ve umut var demektir...,

SÖZÜN ÖZÜNE GELİRSEK

BEN Şubat ayında bir salınım beklemiyorum...Fakat 25 ine de birşey kalmadı ...O ab ler stabil hale gelirse neden olmasın.....Uzun vadeli veriler kutupları kapatan ve Rusya’da 2020 kışını kuş eden polar volteksin kışın bir kaç hamle dışında (ki onlarında çoğunu İtalyanın doğusu ,Doğu Avrupa ve orta Rusya’yla biz kaptık)yapmadığı salınımı Mart başından itibaren yapmasını bekliyor... Kısacası Rusya martta kışın yaşamadığı soğukları yaşayabilir... Bizede kısmetimizde varsa bir kaç ciddi dalga düşebilir.,sağlıcakla kalın...