Posts by Narsil

Dün gece 500 zayıftı düşen kar karayel,yer seviyesiyle geldi desek yalan olmaz.Yer seviyesi de öbek öbekti en son Susurluk -0,3 Balıkesir 1,3 dereceydi.Diyeceğim o ki dün geceyle önümüzde ki süreç arasında bin bir fark var,hem kuzeyimize soğuk iyice yanaşacak hem 500 kuvvetlenecek hemde yer seviyesi daha soğuk olacak.

Aynen öyle, bu sefer illerimiz ve merkezlerinde kar göreceğiz inşallah, miktarı ne olur onu bilemeyiz ama kar geliyor..

Narsil kesinlikle hocam ben tatmin oluyorum. En azından uzun zaman sonra böyle bir görüntü izledim terastan. Toprak soğuya hasret kalmıştı soğuması çok önemliydi. Cumartesi pazar pazartesi ne alırsak kâr kovalayacağız. Beklentim cuma için minimumdaydı şahsen. En kötü dediğim gibi Uludağ 50cm yakın kar aldı salı'ya kadar çok daha da alır. Uludağ'ın bol kar alması çok önemli oluyor. Eriyen karlar şehire inecek sonuçta. Bu sene şeytanın bacağını kıracağımızı düşünüyorum. Yani Şubat'ta çok daha iyi bir sistem alabileceğimizi düşünüyorum.

Baraj konusunda evet uludağdaki eriyen karların beslediği dereler ve su kaynaklarındaki su miktarları artacak bu konuda rahatladık biraz. cumartesi geceside kar alabiliriz yağış iyi soğukta iyi eğer rüzgar yardım ederse kky dönmeden merkezde kar alacaktır. pazar pazartesi zaten soğuk iyi düşen kar olacak. Bu sistem başlangıcımız olsun inşallah 1 tane 2004-2017 vari sistemle kışı kapatabiliriz..

sura16 4-5 günlük örtü kalkmasın istiyorsan daha kuvvetlisi lazım 2017 deki gibi,kar düştükten sonra 850 değeri düşük kalmalı. Ancak bu sistemi hafife almamak lazım uzun aradan sonra bize kar getirecek. Ben bursanın beyaz örtüye kavuşacağını düşünüyorum, ne alırsak kardır bir 40-50 cm belki zor ama 15-20 cm i görürsek şaşırma. Düşün bu sistemin ilk hareketiyle ufak bir 850 hpa düşüşü ve karayel çatı ve araçları beyazlattı. Pazar-Pazartesi daha sağlam yağış ve soğuk girişi var..

merhaba üstadım alıntılıyarak yazdım çünkü daha öncede yazmama rağmen bir dönüş olmadı

foruma yeni katıldım model güncelleme zamanı sadece kar haritası ve modelin resmi atılıyor

nasıl çıktı kim ne yazmış diye bakıyorum ama sayfalarca harita tek bir satır yazı yok sonrada güncelleme bitti deniyor zaten görülüyor o haritalar

herhangi bir admin yazısıda göremiyorum yada bulamıyormuyum anlamadım !!!

merhaba öncelikle aramıza hoşgeldiniz. İstanbul konusu çok kalabalık ve soru soran çok sistem zamanlarında. Nacizhane tavsiyem yazarlarımızın bloqlarını takip edip orada tıpkı sizi gibi soru soranlardan sizin sorunuza yakın olanı görebilirsiniz eğer sorulmamışsa kendiniz sorabilirsiniz. Bunun dışında şehir sorumlusu var oda ara ara gelip bilgilendirme yapıyor.

Arkadaşlar kendinizce yanlış mesaj gördüğünüzde lütfen kendiniz cevaplamayınız, raporlayın biz gerekeni yaparız, siz cevap verince sayfalarca gereksiz muhabbet dönüyor, unutmayın ki sadece sizler değil konuda bilgi almaya gelen misafirlerde oluyor. Bu karışıklıklar yaşanmasın istiyorsak ilgili mesajı nedeniyle beraber raporlayınız..

İyi forumlar

Narsil Hocam yorummu silmenizdeki amaci çözemedim adama hakaret etmedik bise demedik madem farkli tahminciler ve yaptiklari tahminler hakkinda yorum yapmak yasak ozaman daha önceki yorumlarda silinirse adaletli olunur. Dünden beri ayni kisi ve tahminleri hakkinda yorumlar yapiliyor. Samet hocanin yorumuyla ayni zamanda yazmisiz görseydim onu yazmazdım zaten ama biri silinip digerleri durursa adalet olmaz iyi günler.

iletiniz hemen bir onceki adminin uyarisi uzerine silinmistir.

Arkadaslar 1.si Bünyamin Sürmeli meteoroloji mühendisi, hanginiz bu eğitime sahip ki buradan kendisine salliyorsunuz? Yukari adminin uyarisi var lutfen sahis ve kurumlar hakkinda yorum yapmayalim 3 yil aradan sonra beyaz sevdaya bu kadar yakinken baska toplara girmenin alemi yok.

2.si şükürsüz olmayalim, cok degil 10 gun once barajlar 20 seviyesinin altina in di ve susuzluk iyice bas gosterdi, ancak hemen arkasindan gelen yagisli sistemle barajlarimiz biraz olsun toparlama egilimine girdi. Ulkemizin batisi cok uzun zamandir gerekli yagmurlara hasretken ve surada sadece 5-6 gun yagmur yagmisken yagmurdan gina geldi demek hem sukursuzluk hemde ayiptir. Agzimizdan cikani kulagimiz duysun..

Narsil Hocam eğer o radarda görünen yeşillikler bozulmadan veya daha da güçlenerek gelirse ki öyle gözüküyor, yağmur yağmadığı sürece ben bizim de güzel bir örtü alacağımızı düşünüyorum. Baya umutluyum özellikle bu gece için. . kütle baya sağlam duruyor çünkü. Bu arada ben de Özlüce'deyim Bursa'nın çukurunda yaşıyoruz:D2

özlüce dibimde benim:) kütle güzel ama bakalım biraz İstanbullu gibi düşünüyorum şuanda:) kıyıda oldunmu bu tarz sistemler delirtir çünkü. Bakalım bende bekleyeceğim örtü olursa gerçekten güzel olur..

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Batı Karadeniz Bölgesi Raporlar-Yorumlar 795

• Narsil
    2. Replies
      795
      Views
      33k
      795
    3. baris7474

1. AO-NAO-PNA Endeks Paylaşımları Ve Yorumlamaları 268

• Vintersaga
    2. Replies
      268
      Views
      22k
      268
    3. DoquKaradeniz28

1. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar 3.3k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      3.3k
      Views
      183k
      3.3k
    3. ismailoz

1. Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar 4k

• Samet
    2. Replies
      4k
      Views
      167k
      4k
    3. Vuslat20

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 8.4k

• Vintersaga
    2. Replies
      8.4k
      Views
      865k
      8.4k
    3. keremd

1. Deprem Bildirim Konusu 12k

• Gray Cities
    2. Replies
      12k
      Views
      921k
      12k
    3. PergamoN

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 8 (23.01.2021)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      498
    1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 8 (23.01.2021) Genel Yorumlama 17

• Samet
    2. Replies
      17
      Views
      781
      17