Posts by Narsil

Narsil hocam cumartesi bir şeye ihtiyacınız olursa her türlü ne olursa özelden cep numaramı gönderiyorum arayın lütfen hatta bir ara bir yerde oturup tanışalım ins Bursa ekip olarak :)

hocam çok teşekkür ederim Allah razı olsun şimdilik herşeyi halettim gibi, bir işte elektrik su doğal gazı açma olayı var onuda sanırım oraya gelince yapacağım:)

Yok hocam hiç ev alma niyetinde olmadım.17 yıldır kiracıyım.Ev sahibinin oğlu askerden yeni dönmüştü.Nasıl bir yokluk yaşadıysa bu pandemi döneminde evlenecek.Sanırım kız kaçırmış ama tatlıya bağlamışlar.Kiralıklara bakıyorum...

hocam asker deyince bir dururum :) inşallah en kısa zamanda bulursunuz kesenize zevkinize uygun bir ev..

Sevgili forumdaşlar siyasi görüşünüz ne olursa olsun benden size tavsiye olaylara adil bakmaya çalışın, bazı yorumlarda maalesef adil bakmama durumu görüyorum. Bu ülkede zamanında kimler hemde ne eziyetlerle her türlü özgürlüklerinden alı kondular. Şu anda susturulmaya çalışılıyor algısını lütfen yapmayın, böyle birşey olsaydı bunun için 20 yıl beklemezlerdi.

Ben nacizhane fikrimi belirteyim, sosyal medya ismi ne olursa olsun yanlış ve yanlı kullanılıyor, bu her konuda böyle, ancak günümüz sosyal medyanın tüm dünya tarafından aktifçe kullanıldığı bir dönem, dolayısıyla bunun engellenmesi yasaklanması taraftarı değilim, ancak özellikle şahsi küfür hakaret tarzı olayların önüne daha rahat geçebilmek için, birisi söylemiş, tc kimlik nosuyla hesap mesela çözüm olabilir böylelikle takibi daha kolay olur. Hakarete küfür dava açan optimist arkadaşlara söylüyorum, siz siyasi fikrini paylaşın bakalım twitterde hergün 10 kişiyle küfürleşin hepsini dava mı edeceksiniz? böyle bir dünya yok maalesef, hadi iyi niyetle her küfür edeni dava edeceksiniz, nereye kadar? bu ülkede küfür eden adam biter mi yahu :):)

Siyaseti hiç konuşmayın kimseyi kırmayın, hepimiz farklı görüşlerde olabiliriz ama bir insanın siyasi görüşü onu kötü insan ahlaksız insan yapmaz, burada hepimiz az çok birbirimizi tanıyoruz benim burada kardeşlerim arkadaşlarım büyüklerim var ve hepinizi seviyorum, lütfen siyaseti bu ortama bulaştırmayın, boşverin arkadaşlar ülkede her zaman her şey değişir ama arkadaşlıklar kalp kırıklıkları öyle kolay düzelmez..

İyi forumlar

Sosyal medya bana göre de çöplükten geçilmiyor, biz ülke olarak interneti ve nimetlerini kullanmayı ve değerlendirmeyi bilmiyoruz maalesef, benimde hesaplarım var ama sadece bilimsel gelişmeleri takip ediyorum bunun dışında baktığım bir şey yok, ancak bu tür sitelerde maalesef amaç başka yöne kayıyor, bunu sadece siyasi bazlı da bakmayın her konuda artı eksi aşırı uçlar konuşuluyor söyleniyor ve dillendiriliyor. Kapatılmasına bende karşıyım ama bu sitelerin adam edilmesi yada daha mantıklı bir yol izlenerek kullanılması/kullandırılması gerekiyor.

Bazı kaynaklarda depremin 2 dakika süreceği bile söyleniyor.. Gerçekten ürkütücü.

Depremin 2 dk surmesi muazzam bir rakam olur, ben dogrultu atimli fay olupta 2 dakika suren deprem bilmiyorum, bu tur faylarda olacagjnida sanmam. 7.4 luk izmit depremi 45 sn surdu, tahminen 7.5-7.6 civarindaki beklenen Marmara depremide 45sn-1 dk arasi surecektir diye dusunuyorum. 2 dakika diyenler bana gore felaket haberciligi yapiyorlar..

2 konuda fikrimi belirtecegim;

1.si su surekli gundemde kalan aciklamalar yapan prof unvanli hocalarimiz. Bu konuda takip ettigim ve guvendigim 2 isim var, Cenk hoca be Ramazan hoca,bunun sebebide calisma alanlari direkt sismoloji, diger adi gecen hocalarin alanlari farkli ancak neredeyse hepsi deprem konusunda uzman olarak goruluyor,ama bana gore degiller, fikirlerine saygi duyarim bazilari dogruda olabilir ama yukaridaki 2 kisi benim takip ettigim 2 kisi..

2.si ibb nin zemin calismasi icin, bu calisma mta nin fay haritasina gore yapilmis bir harita ve benim neznimde yok hukmu var cunku deprem haritasi Cenk hocanin ki gibi ise butun ivme degerleri degisecek ve dolayisiyla risk haritasida degisecektir..