Posts by Narsil

Abi kanola Trakya'da ,İstanbul'da özellikle Çatalca'da çok yaygınlaştı.Bu iki bölge ayçiçeğinden kanolaya dönmüş durumda malum kanolanın fiyatı ayçiçeğinden daha yüksek diye biliyorum.Bizim buralarda dediğim gibi bir kişi ekti oda masrafını ya karşıladı ya karşılamadı.Mısır, nohut ekmeyen adamlar mantar eker mi oda muamma :D

Kanolayi duydum ama herkes duyar mi bilmem;) dediginde dogru adam nohut ekmeye useniyor, adini soyleyemeyecegi mantari hicc ekmez, ama ben olsam ekerim;)

GabelBerg_10 guzel topraklardayiz kiymetini bilmek lazim, ciftci nereye ne ekeceginide iyi bilmeli, topraginida o amacla kullanmali, bazi ulkeler var birtaraflarini yirtsan meyve ve sebzede cesitliligi yok,toprak vermiyor vs. Bizde de oyle bir toprak varki heryerden birsey cikiyor..Buarada kanolada iyimis bari Reichi mantari ekseymis;)))

Nöbetleşe ekim her zaman iyidir Oğuz hocam.Çiftçimizde yanlış bilinen birşey de nadas, torpak dinlenmeliymiş.Elin yabancısı senede 3 ekim yapıyor bizim çiftçiye mahsül ağır geliyor birazda tarlanın tapanın değeri bilinmiyor veyahut iş ağır geliyor.

güneydoğuda 1 kere ekip bırakıyorlar para kaynağı başka şeyler olunca tabi:) tarlan varsa mahsül işiniden fayda istiyorsan tembellik yok çalışacaksın ilgileneceksin hatta seveceksin, o zaman sana karşılığını veriyor toprak..

İlham Aliyev: "Orduya katılmak için sadece 150 kişi başvurdu. Bunların 60 tanesi Tovuz’dandı. Dün gece meydanda bağıranlar neredeler o zaman. Eğer gerçekten dürüst iseler buyursunlar orduya yazılsınlar."

Azerbaycan'ı ve Azerbaycan Türkleri kardeşlerimizi tabi ki çok seviyorum fakat yönetiliş biçimi,baştakiler özellikle Cumhurbaşkanı Aliyev gözümde sıfır halk adamı, sıfır lider.Bildiğim kadarıyla eşini yardımcısı yapmıştı ve bu tarz birkaç hadisesi daha var.Şahsen bana diktatörümsü yeller esiyor.

Hele ki bu açıklaması yanlış oğlu yanlış bir konuşma.

Bu Aliyev ve ailesiyle ilgili sorunlar çok, yukarıdaki söylemse çok fahiş hata açıklaması yani..

TRT Belgesel'de 15 Temmuz belgeseli veriliyor geçen yılda görmüştüm insanın tüyleri diken diken oluyor o gece neler yaşanmış sabaha kadar uyumadığımı biliyorum Allah bir daha yaşatmasın.

Özellikle boğaz köprüsünde yaşananlar.. Amin Rabbim bir daha fırsat vermesin böyle hainlere ..

Yanlis anlamayin gencler sokak agziyla bir laf var burada yazamayacagim, .. davasi olmaz diye, bu isten yine acun karli cikmistir her zamanda cikacaktir. Bosverin olan oldu acun yine parasina para katti..

15 temmuz askeri bir darbenin ötesinde bir olaydı, meclisimiz ve özel harekat daire başkanlığımız bombalandı, ülkemizin birliğine ve dirliğine karşı bir girişimdi. Yüce Türk milleti buna izin vermedi, belkide tarihte bir ilk olarak darbeyi kendi elleriyle durdurdu. 1960 ve 80 darbelerinde ülkemizin ne kadar geriye gittiğini, o darbelerde yaşananları, insanlarımızın çektiği çile ve eziyetleri bilenler kendilerini sokaklara attı. Darbeye o zaman sessiz kalan, bankalar önünde para çekmeye çalışan, darbeden medet uman her kim vardıysa ve varsa benim gözümde vatan hainidir ve 2 cihanda elim yakasında olacaktır.

15 temmuzda şehit olan ülkesini koruyan korumak için sokağa inen, asker, polis, vatandaş hepsinin kalbimizde yeri ayrı olacak, Rabbim hepsinden razı olsun..13690860_10154538061827122_1224188898449282961_n.jpg