Posts by Baybars

Bekleyip gorelim, en azindan sunu hem ABDye hem Avrupaya gosterdik, mudahale etmek sadece size ait degil gerektiginde bizde mudahale ederiz askeri olarak..

Aklima takilan seyler var benimde ancak ilk bakista istedigimizi aldik gorunuyor,bekleyip bakacagiz bizim icin onemli olan sinirimizdan uzak olan pkk-pyd-ypgliler ve olusacak guvenli alana yerlestirecegimiz 3 milyon suriyeli..

Putin ile toplanti bence daha kritil duruyor, eger rusya ilede anlasilir ve sonrasinda rejimle muhalifler masaya oturtulup( rusya garantorlugunde) cozume ulastirilirsa belkide suriyedeki savas son bulabilir..

son günlerde marmara denizinde farklı noktalarda 1 ila 1.7 arası depremler oluyor özellikle şarköy ve açıklarında ki depremlerle ilgili bir düşünceniz varmı? PergamoN   Ilker Gunebakan   Baybars

Marmara Denizi içerisinde olan olağan deprem etkinlikleri. 5.8 den sonra herkes pür dikkat kesildiği için bu depremleri artık kontrol eder olduk hepimiz ama marmara zaten bu tür depremleri hep üretiyordu. Ben kontrol etmedim açıkçası ama bakacağım, kümelenme gibi bir durum olduğunda (5.8 in olduğu bölge değilde daha batısı yada doğusu) tıpkı silivri depremi gibi orta büyüklükte depremler üretebilir. Ama bunun kesin bir dili yok, dediğim gibi marmara denizi içerisinde bir sürü fay var ve her zaman deprem üretiyorlar..

Bu mektup müsveddesine verilecek cevap çok, bu Türk milletine yapılan saygısızlıktır, aklı sıra reelde yapamadığını mektupla yapmaya kalkmış trompet kafa..

Kartlar yeniden kariliyor suriyede, munbicten sonra kobaniyede rus destekli rejim guclerinin girdigi haberi var, ABD aradan tamamen cekilirse rejimle karsi karsiya gelmemiz an meselesi olacaktir. Bakalim hamleler nasil gelecek, munbic kritik yerdi temizlenseydi iyiydi ancak kobaniyi kesinlikle temizlemeliyiz, bunu nasil yapacagiz surec gosterecek yalniz satranc tahtasi gibi her an her dakika basroller degisiyor..

Yakın tarihte buradaydım(Maltepe sahil), yolda yürürken bir yapı dikkatimi çekti ve o anıtı gördüm. Aynı şekilde bende daha önceden paylaştığınız Eski İstanbul resminde görmüştüm hocam. İlk başta çıkaramadım ama daha sonra lan dedim o bu mu? İlk başta inanamadım ama Google'da tekrar aratınca acı gerçeği gördüm. Oradan deniz kenarına yürümek rahatlıkla 5-8 dakika alıyor, mesafe olarakda rahatlıkla 500m'den fazla mesafe var.

Maltepe'de ki meydanın doldurma olduğunu biliyordum ama yinede bu yapıyı görünce epey şok olmuştum. Deniz verdiğini alacak mı, göreceğiz artık..

maalesef anadolu yakasinin ozellikle tuzlaya kadar olan kisminda demiryolundan denize kadar olan kisim doldurma, yasi tutan hatirlar eskiden sahil yolu yoktu,sonradan yapildi..

Dolayisiyla dolgu olan ozellikle depremi yakinen hissedecek bu bolgede dolgu olan yerlerin kirilip yada gocup hasar gorecegini soylersek yanilmayiz, anadolu yakasinin demiryolundan yukari ise saglam kaya uzerine ancak tabikide dere yataklarinin cevresi problemli..

Bizdeki ana fay ile birlesen yan faylarda,marmara denizi icinde ana deprem kadar deprem uretecek buyuklukte fay yok( 6.5 gibi hemen arkasinsa 7 civari deprem gibi) en azindan Cenk hocanin haritasinda gormedim. Bizdeki sorum 4 segmentin olmasi ve bunlarin tarihsel dongulerini tamamlamis olmalari..

Ortaya yem atiyorlar sonra oyala babam oyala tehdit olarak kullan istediklerine yaptirmak icin kullan vs vs vs. Net dusuncem musluman ve bu kadar genc nufusu olan ulkemizi hayatta ab ye almazlar, bosuna beklemeyin derim hala bekleyen varsa:)

Türk futbolcu Enver Şahin'in sözleşmesi St.Pauli takimi tarafindan fes edilmiş.. İnsan haklarında bizden çok ilerdeler ya ahh ahh bu ülkede batı, ABD ve terör seviciliği ne zaman son bulacak merak ediyorum..