Posts by Interstellar

10390_1.jpg

Samsun'un önemli sanayi kuruluşlarından biri olan SAMPA Otomotiv Fabrikasında çok sayıda işçi ile birlikte müdürlerin Korona Virüs sebebi ile karantinaya alındıkları gündeme geldi.

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan SAMPA Otomotiv Fabrikasında, Korona Virüs hortladı. SAMPA Otomotiv'de iddiaya göre çok sayıda işçi ile birlikte fabrikada ki müdürlerinde Covid-19 şüphesi nedeniyle karantinaya alındıkları öğrenildi.

SAMPA Otomotiv'de son dönemde Korona Virüs nedeniyle 300 ila 400 civarında çalışanın karantinaya alındıkları, fabrikada Covid-19 ile ilgili karantinaların ise sürdüğü ileri sürüldü. Fabrikada son olarak işe yeni alınan bir mühendise de Korona Virüs teşhisi konulduğu bu nedenle mühendisin temas ettiği tüm işçilerinde karantinaya alındığı bildirildi. SAMPA Otomotiv, pandemi sürecinde hatırlanacağı üzere sokağa çıkma yasaklarının olduğu günlerde de, tüm personeline aldığı çalışma izni kapsamında mesai yaptırmıştı.

http://www.samsunkenthaber.com…le-karantinada/10390.html

Canı gönülden inaniyorum her sabah tüm velilerin buna dikkat edeceğine

Ateş ölçmek bile zor geliyor galiba, zaytung gibi haber.

Ateş ölçer fiyatlar uçacaktır yine elinizde yoksa alın bence, parası olmayıp ateş ölçer alamayanlara ne olacak bakalım.

Devamında da aynı doktor şikayet etmiş bu sorumsuzu 3150 lira ceza yemiş kişi.

Cidden bu vurdum duymazlık beni çok sıktı vatandaşlarımızdaki.Maske kullanan kalmadı burada yeminle.Zaten günlük vaka tablosuna bakmayı bile kestim zaten nedenleri belli

Rusya’dan Türkiye’ye gelecek yolculara mesaj

Türkiye ziyareti planlayanlara tavsiyeler yayınlayan Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği, Rus turistlerin ülkeye giriş esnasında vücut sıcaklığının ölçüleceğini, bu yüzden koronavirüs testine gerek olmadığını belirtti.

Hayaller PCR testi gerçekler ateş ölçer :hfyeni (18):

Cimri Rus turistler için verdiğimiz ayrıcalığa bak.Günlük tablolara bakmayı kesmiştim ne kadar doğru bir karar aldığımı bir kez daha teyit etti şu haber.

Kontrol noktarlarını yıkmış kalabalık, virusu geçtim aralarına terorist filan gelse ne olacak Allah korusun.Virus ile mücadele açısından kötü bir gün Fahrettin Koca'nın şu açıklamasından sonra hele

"Fahrettin Koca: Koronavirüs vakalarının %46’sının tespit edildiği İstanbul'da bakanlığımızca yapılan tarama çalışmasında, rastgele test edilen her 1.000 kişiden 2,9’unda test sonucu pozitif çıkmıştır. Bu oran, Türkiye genelinden %13,8 yüksektir."

Fahrettin Koca: Koronavirüs vakalarının %46’sının tespit edildiği İstanbul'da bakanlığımızca yapılan tarama çalışmasında, rastgele test edilen her 1.000 kişiden 2,9’unda test sonucu pozitif çıkmıştır. Bu oran, Türkiye genelinden %13,8 yüksektir.

Gizli taşıyıcıların oranını bulabilmek için rastgele 150.000 kişiye tarama testi yapıldı. Bunların %0.25 'i pozitif çıktı. Yani nüfusa oranlarsak 210.000, 215.000 gibi bir sayı yapıyor.

Milyon hasta sayısını geçmiş olmamız olası bu rakamlarla hafif atlatanlar, hastaneye başvurmayanlar, PCR'si negatif ama görüntülemesi pozitif olanlar ile birlikte.

Abim anlattı şimdi, reflüsü yüzünden mecburen Bafra'daki bir özel hastaneye gitmek zorunda kaldı.Orta yaşlı birisi normal maskesini takmış buruna kadar.Buraya kadar her şey normal.Adam öksürmek için maskesini indirip öyle elini tutmadan öksürmeye başlayınca, hastanedeki personel tarafından uyarılmış.Dayı ne yapıyorsun maskenin amacı öksürüğünü engellemek diye.Adam da atarlanmış sağlıkcılara maskem mi kirlensin o yüzden indirdim diyormuş.Abim hemen uzaklaştım alandan diyor gülerek anlattı şimdi.Ağlanacak halimize gülüyoruz.Cahillik çok büyük bela :)

Kurban Bayramında evimize ziyaretçi kabul etmeyeceğiz, ayrıca hiçbir aile büyüğünüde ziyarete gitmeyeceğiz.Öneririm.Sadece kurbanı kesip eve geri dönmek en iyisi.Piyasada bayramda kısıtlama yapmayı kaldırabilecek para yok maalesef.Kendinizi ve ailenizi koruyun.