Posts by Heavy Snow S.A.

Arkadaşlar umarım yönetici arkadaşlar tekrardan konuyu kısa bir süreliğine kapatıp temizlik yaparlar bilgi kirliliği değil konuda direk kirlilik var kendi adıma en mantıklısı 1-2 saat ara vermek ardından gerçekten kar takip etmek isteyenlerle gidişatı takip etmekte fayda var :)

Arkadaşlar üniversiteler valilikten ayrı çalışan kurumlar diz boyu kar olmadığı sürece üniversitelerden kar tatili beklemeyin.Çok fazla tatile de odaklanmayın hele bir kar başlasın zaten önlem amaçlı tatil edilme ihtimali yüksek ama tekrarlıyorum üniversiteler hiçbir zanan kolay kolay tatil edilmez.

Arkadaşlar sadece Semih hocam için bile siteyi takip edenler var lütfen konuyu kirletmeyelim bilgi almak isteyen arkadaşlara saygı gösterelim.Semih hocam konunuz hayırlı olsun umarım tahmin ettiğiniz gibi bir sistem olur :)

Çanakkale,Balıkesir,Bursa gibi şehirlerde tatil cepte diyebilirim.İstanbul’un da fazla büyük bir şehir olmasından dolayı şansını yüksek görüyorum.Fakat altını çizmek isterim ki inanılmaz bir kar yağışından dolay değil şehrin düzeninin çok çabuk bozulduğundan dolayıdır.

Arkadaşlar üniversiteler kolay kolay tatil olmaz diz boyu karda okula gittiğimi,finale girdiğimi bilirim :) Tabi ki bu durum rektörünüze de kalmış bir durum üniversiteler böyle kararlarda valilikten bağımsız takılır.Diğer eğitim kurumlarına gelirsek bildiğiniz gibi valilik hava raporunu freemeteo,accuweather gibi sitelerden almayacaktır.Eğer ki Mgm ve akom tahminlerini sitelerindeki gibi valiliğe sunarsa yarın okulların tatil olma ihtimali epey yüksek.Saat 20.00 itibariyle bu haberleri takip etmenizi öneririm.Tatil yapılırsa sistemin olağanüstü bir yağış bırakacağından değil trafik vs. Gibi şeylerin en ufak yağışta alt üst olmasındandır diye düşğnüyorum.

Heavy Snow S.A. zaten bu sistemi adam gibi çözümleyebilen model olduysa, öpüp başıma koyarım. kaç tane veriye baktım hepsi ayrı çalıyor. kafam allak bullak oldu. en son dünde baktım bir daha bıraktım artık, yaşa ve öğren metoduna geçtim

Eskiler gibi yapıcaz artık bu sistemi ilkel takip edicez.Güneş mi açtı -Hava kar topluyor

-Rüzgar karayele mi döndü kar geliyor daha bir çok örnek var modeller filan bu sistemde gerçekten hikaye :)

Gözlemlediğim kadarıyla Türk siteler (MGM,AKOM vb) kar yağışını çok yüksek ihtimal ve etkili görüyor.Fakat yabancı kaynaklı siteler ise bir çoğu yağmur ve kky diyor.Bakalım bu sistemin galibini çok merak ediyorum.Coğrafi koşulları tanımak bu işte ne kadar önemliymiş onu yaşayıp göreceğiz.

2 hafta sonra gemi biletim var güncellemeden sonra iptal edip marmarayı yürüyerek mi geçsem diye düşündürdü Gfs :) Maşallah gerçekten çok güzel günler bizi bekliyor Allah’ın izniyle. Ülke olarak 2019’a bomba gibi başladık umarım böyle devam eder.