Posts by PergamoN

Galler’in oyun anlayışı değişmemiş savunmaya yatıp, kaptıkları toplarla hızlı çıkmaya çalışıyorlar, kenardan atılan her top tehlike yaratıyor bu İsviçre’nin savunmasından kaynaklımı yoksa ortaların kalitesindenmi çözemedim ,ben berabere bitmesinden yanayım şahsen İtalya’nın 2 takımıda yeneceğini varsayarsak bu maçdan 3 puan çıkaran bizide zorlar ve büyük ihtimal ikinci tamamlar.

Çok çok kötüydük unutmak istiyorum ama nasıl unutacaz açılış maçında bu kadar kötü olmamalıydık,Konuşacak çok şey var..

Bu denli geri çekilmenin amacı neydi? Fransa maçlarında yaptığın (özellikle evimizdeki) presi nasıl unuttun Şenol hoca tamam bu denli bir takıma mecbur kapanacaksın ama hiçmi pres yapılmaz? ilk yarı Ozanla Yusuf sahada yoktu hadi ileriye çıkamıyorsun defansada yardım ettiklerini görmedim, adamlar mahvoldu defansda.Kenan eleştirilerine kesinlikle katılmıyorum ilkyarı sahanın en iyisiydi pres yapan ,defansa katkısıyla neredeyse hatasız oynayan tek oyuncuydu sağ tarafı tek başına kapattı bana göre birde ileriye çıkmaya çalıştı ,haliyle 2.yarı bitti adam.

Uğurcan'a gelince Her 3 topun 2'sini ya kaptırdı yada dışarıya attı hangi büyük takım böyle bir ayağı olan kaleciye 30-35milyon veriyor merak ettim? aynı hatalara devam edecekse geç olmadan Mert geçsin bence kaleye Altay'da kurtarış bakımından güven vermiyor şahsen.

Neyseki herşey bitmiş değil,Yarın ki Galler maçında İsviçre'nin yeneceğini tahmin ediyorum ama umarım berabere biter İsviçre veya Galler farketmeksizin birisinin alacağı 3 puan işimizi zora sokacak.

ldr1907 her zaman tek maçtı turnuvada rövanş yok , Euro2016 hariç daha önceki sezonlarda gruplara 16 takım katılıyordu, 4'erli 4 grupdan sadece ilk 2'ler çıkıyordu grupdan, haliyle grupdan çıkan takım direk çeyrek final oynuyordu .

Euro2016'yla birlikte bu sistem değişti artık 24 takım 6 farklı gruba dağılıyor, ilk 2 sıradaki 12 takım ile en iyi 4 üçüncü takım son 16'ya kalacak. 4 Puan toplayamadıkdan sonra eksi averajla (3 puanla )en iyi 4 üçüncüden biri olmakda çok zor averaj bakımındanda 3-0 yenilmemiz iyi olmadı İtalya diğer 2 takımıda böyle farklı yener umarım.

Ayrıcı İtalya bu skorla açılış maçlarındaki en iyi zaferi elde etti.

Kol açık net penaltıydı vermediler,Fransa maçlarında durum çok daha farklıydı bizimkilerin heyecanı belli ya gol yersek korkusu var kapandıkça kapanıyorlar adam defans arkasına koşuyu bıraktı 2 defansımızda geri çekilmeyi bırakmadı adamı görmüyorlar çekilirken.Kenan hatasız oynadı sağı iyi kapattı,Zeki hep boştaydı takip edemiyor oyunu heran adam kaçıracak havası var,Umut solu daha iyi kapattı şuana kadar.

Cengiz girerse 3 top yapamadıkdan sonra anlamı yok bence bu sefer kenanın yaptığı defans katkısınıda kaybediriz maç tek kale atarlar bu sefer,ilerde duran top kazanmamız lazım başka şansımız yok gibi görünüyor şuan.(Ozan sahada yoktu)

Bu arada maçlar %30 kapasite ile seyircili olacak değil mi? Seyircisiz değildir inşallah. =O

Ülkelerin kendi aldığı önlemlere göre değişiyor, Roma stadına %25 kapasite (17.000) kişi izin verildi.Bu sayı Bakü’de %50 (33.000) Puskas arenada tam kapasite sanırım finalinde londra’da full oynanması bekleniyor.

Yarı finale kadar gelirsek bile benim için çok çok güzel süper olur :) olma ihtimali de yüksek bu kadro ile ama işte İngiliz ler denk gelirse sıkıntı ya şansımız hiç tutmuyor maalesef X/

Grupdan ikinci çıkarsak önümüz denk rakipler açısından açık olacak büyük ihtimal ,ben ölüm grubundan 3 takımında çıkacağını tahmin ettiğim için çeyrek finalde portekiz gibi güçlü bir takım geldi en iyi üçlerden biri daha düşük bir takım (avusturya/rusya/çekya vb.) olursa yarı final hayal olmaz,bu bir tahmin tabi çok daha farklı sonuçlarda gelebilir.Tahminlerini paylaşmak isteyenler bu etkinliğe girip benim gibi paylaşabilir turnuva sonunda tahminleri karşılaştırırız :)

Etkinliğin linki; https://gaming.uefa.com/en/uefaeuro2020tournamentpredictor En sonunda görseli kaydetmene izin veriyor.

Bölge çok sık deprem fırtınası olarak adlandırılan, deprem dizileri yaşıyor. 2020 Diziside yine benzer büyüklükde 4.8'lik bir depremle başlamışdı,2000 dizisi hariç meydana gelen diğer fırtınalar küçük ölçekli faylarda meydana geldi herhangi bir tetikleme olmadı meydana geldikleri fayların üretebilecekleri en büyük deprem 6-6.3M arasında olabilir.Denizin kuzey ucunda san andreas fayı 2000-2012 deprem dizisinin güneyinde imparatorluk fayı (vadisi) başlıyor.Bölgede ana tektonik yapı denilen büyük deprem üreten segmentleri içeren faylar bunlar USGS 2020 deprem dizisinde olduğu gibi birkaç güne bu dizininde azalarak biteceği ihtimalini yüksek görüyor.İmparatorluk veya San andreas merkezli meydana gelebilecek +7'lik bir depremin oranı %1-3 arasında değişiyor.

Şuan ki dizinin dağılımı eşlenik faylanmayı işaret etsede tetiklenen fayın uzunluğuda kısa olduğu için risk , yıkıcı bir deprem bakımından şuan düşük ;

En iyi 4 üçüncününde bir üst tura çıkacağını unutmamak lazım,illa 3'ünden birinin elenmesi lazım değil 3 takımında Macaristan'dan 3 puan alacağını varsayarsak aralarındaki herhangi bir maçın berabere bitmesi 3 takımında grupdan çıkmasını sağlar ki bana görede öyle olacak.

Euro2016'da en iyi 4 üçüncü takım böyle sıralanmıştı bu turnuvadada farklı olacağını sanmıyorum 4 puan toplayan veya 3 puanı +averajla tamamlayan dört takım son 16'ya kalır.

1-Slovakya 4 puan 0 averaj

2-İrlanda 4 puan -2 averaj

3-Portekiz 3 puan 0 averaj

4-Kuzey irlanda 3 puan 0 averaj

5-Türkiye 3 puan -2 averaj

6-Arnavutluk 3 puan -2 averaj

Yavaşdan bende moda gireyim artık kaldı 5 gün.. :)

Yeni jenerasyonun elemeler hariç ilk kez ciddi bir turnuvada boy gösterecek olması , gerçek gücümüzü görmemiz açısından önemli bu tür turnuvalarda hataya yer yok anında cezayı keserler.

2002 Dünya kupası üçüncülüğü, 2000 Avrupa futbol şampiyonası çeyrek final, 2008 Avrupa futbol şampiyonası yarı final hariç ciddi bir başarı yok bir çok elemede turnuvalara katılmayı başaramazken ,katıldığımız diğer turnuvalarda grupdan çıkmayı başaramadık, Dünya kupası (2) Avrupa futbol şampiyonası (5) kez katılım gösterebildik.

Rakiplere gelirsek kolay rakip zaten yok ama 4.torbadan galler hariç başka bir takımın gelmesi daha iyimi olurdu acaba :/

Rakiplere gelirsek;

İtalyayı konuşmaya gerek yok 2018 Dünya kupası hariç her 2 turnuvuya neredeyse tam katılım gösterip ciddi başarılar elde etmiş bir ülke ,avrupada bir futbol ekolü son üç avrupa şampiyonasında en az çeyrek finale kadar yükselmeyi başardılar 2012 (final),kağıt üstünde grubun mutlak favorisi. Son yıllarda hücum anlamında daha farklılar ileri hattında son derece iyi futbolcular mevcut.Barella,Chiesa,Bernardeschi,İnsigne gibi bileğine hakim oyuncular savunmamızı ilk maçdan ciddi anlamda yorabilir.Ev sahibi takımdan alınacak 1 puana ben kafiyim ,olası bir galibiyet en kötü grupdan çıkmamız adına en iyi 4 üçüncüden biri yapar diye düşünüyorum.

Galler; 1958 Dünya kupası çeyrek final, 2016 Avrupa futbol şampiyonası yarı final, başarıları hariç turnuvalara katılım gösteremedi iyi futbolculara sahip bir jenerasyon yakaladılar 2016 kadrosundan daha farklı oyunculara sahipler.Daniel james,Gareth bale,Joe allen,Ramsey,Ben davies gibi iyi topçuları mevcut,kağıt üstünde grubun en zayıf halkası görünsede özellikle isviçre ve bize sıkıntı çıkarabilirler diğer maçların sonuçlarıda önemli olmakda birlikde ,en kötü 1 puan almamız olmazsa olmaz diye düşünüyorum ,bizden alacakları 3 puan herşeyi zora sokar.Fikstür avantajı bizde galler-isviçre maçının daha önce oynanacak olması planlama açısından çok önemli.

İsviçre; 2006'dan beri dünya kupasına eksiksiz katılım gösterip , 2010 dünya kupası hariç 2006-2014-2018'de son 16 turuna kalmayı başardılar ,aynı başarı avrupa futbol şampiyonasında yok , en büyük başarıları 2016'da son 16'ya kalmaları.

Shaqiri,Xhaka,Seferovic,Embolo gibi önemli oyunculara sahipler açık futbol oynamayı seviyorlar.

Bize gelirsek yıllar sonra istediğimiz milli ruh geri döndü diyebiliriz ,elemelerde gösterdiğimiz başarı göğsümüzü kabarttı aynı başarıyı turnuvadada göstermek dileğiyle en az çeyrek final heyecanını yaşarız umarım diyorum. Yıllar sonra savunma hattımız avrupanın elit kulüplerinde oynayan son derece başarılı genç futbolcu kombinini yakaladı; Çağlar,Merih,Ozan kabak,Kaan ayhan,Mert müldür,Zeki,Umut hepsine güvenim tam pırıl pırıl çocuklar. Savunma anlamında sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum.Aynı rotasyonun ve kalitenin forvet hattındada olmasını isterdim Burak hariç turnuva seviyesinde bitiriciliği olan bir futbolcumuz yok Enes'de Halil'de grubumuzdaki diğer takımların hücum hattına bakıldığında bir seviye düşük futbolcular olarak görüyorum, daha gençler ve ham yetenekleri mevcut çok daha iyi olacaklarına inancım tam ama enes hala gelişim sergileyemedi.. Turnuva boyunca burağın sakatlanmaması diliyorum. Ortasaha hattımıza gelirsek genç ve mücadeleci bir takımız Okay'a ingiltere yaramış görünüyor,Hakan özellikle milli takım performansı bakımından son yıllarda eleştirilsede sırf duran toplarda yarattığı tehlike açısından bile kadroya alınır.Ozan'a ayrı parantez açmak istiyorum turnuvaya damga vurursa hiç şaşırmam.. Yusuf ve Cengiz'in kaliteside su götürmez.Kenan eleştirilsede ben takıma sağladı yararlar göz önüne alındığında beğeniyorum ileri hatta top saklıyor , ceza sahası içinde top takibi çok iyi ölü toplarla buluşmasını bilip tehlike yaratıyor, yeri geliyor defansa yardım ediyor özellikle ikili mücadelenin bol olacağı zorlu karşılaşmalarda ileri hattaki bir oyuncunun bu özellikleri taşıyor olması çok önemli. Cengiz iyi bir sezon geçirmedi hazırlık karşılaşmalarında çok istekliydi ama top kaybıda bir o kadar fazlaydı , muhtemelen Şenol hocada elemelerdeki kadroyu bozmayıp kenanı tercih edecektir olası kötü bir performansda sonra ki maçlarda kesik yemesi eleştiriler nedeniyle olası.

Euro 2016 ile birlikte değişen turnuva sisteminde gruplarda toplam 24 takım mücadele ediyor.Önceki yıllarda grupdan çıkan takımlar direk çeyrek final oynarken, Euro 2020'de takımlar ilk olarak son 16'ya kalmaya çalışacak.Gruplarını ilk 2 sırada tamamlayan 12 takım ve 3. sırada tamamlayan takımların arasından en iyi 4 takım eleme aşamasına (Son 16) katılacaktır

En iyi dört grup üçüncüsünün belirlenmesinde sırasıyla şu kriterler uygulanıyor.1-Puan 2-Gol averajı 3-Atılan gol sayısı 4-Fair-play puanı

Umutlanmamak için bir sebep yok başarılar #Bizimçocuklar

Hocam biontech firması aşının uzun vadede etkisini ve yan etkilerini bilmediğinden dolayı kendi üzerine sorumluluk kalmaması adına imzalatılmasinı istediği için bu form aşı olacaklara imzalatılıyor yanlız bunun bütün dünyada bu şekilde olup olmadığı hakkında bir bilgim yok kısacası firma kendini sağlama alıyor kendim olmadım ama bir arkadaşımla beraber onun aşısı için gittiğimde hatırladığım kadarıyla bu aşıdan oluşabilecek zararlardan şirket sorumlu değildir gibi birşey yazıyordu

Sinovac'da böyle bir uygulama mevcut değilmi? Şahsen babam aşı atılırken 2 dozdada imza alınmadı , böyle bir uygulama mevcut ise şuan aşı sırası gelenlere sinovac'ında dahil olduğu aşı seçim şansı tanınıyormu?

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Marmara Bölgesi Raporlar-Yorumlar 7.1k

• Narsil
    2. Replies
      7.1k
      Views
      532k
      7.1k
    3. 4 Şubat

1. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (2021) 473

• Narsil
    2. Replies
      473
      Views
      11k
      473
    3. Gokhanhocaoglu

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 3.1k

• Aytac
    2. Replies
      3.1k
      Views
      457k
      3.1k
    3. Aykut53

1. Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar 8.6k

• Samet
    2. Replies
      8.6k
      Views
      492k
      8.6k
    3. karasevda55

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 8.6k

• Interstellar
    2. Replies
      8.6k
      Views
      384k
      8.6k
    3. Orasa

1. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar 11k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      11k
      Views
      746k
      11k
    3. Onur35

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      185
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021) Genel Yorumlama 11

• Samet
    2. Replies
      11
      Views
      356
      11