Posts by metehan Avcu

  Tekirdağ tarafları zaten serin oluyor, yaz çok sıcak geçmiyor. Sırf orayı kastediyorsun doğrudur, ama Eylül yine yapçağını yapabilirde, belli olmaz.

  Evet ,deniz kıyısında ve kuzeyde olmanın avantajı.Ancak istasyon yanıltıcı oluyor kumsalda kurulu olduğu için.Şehiriçinde termometrem 33-34 dereceyi görürken mgm istasyonu 30-31 derece oluyor anca.

  Avrupa tahminlerinde bizim adımıza hem sonbahar hem de kış adına çok güzel detaylar,nüanslar vardı.Asya tahmininde umarım bu detayları daha da açıp başarılı bir tahminde bulunurlar.Ayrıca 8 senedir kış adına şimdiden böyle erken yorumda bulunduklarını görüyorum.

  Atmosfer olaylarına karşı görüş beyan etmeyen üyelerin maşallah iş "riv riv riv"e gelince mesajların ardı arkası kesilmiyor.Forumun "hava" tarafını kaldırıp "siyaset" başlıklı da bir konu açılsa mesajları okumaktan kafamızı kaldıramayacağız gibi:D:D:D

  Valla baya riv riv riv dönüyor bir de bazıları utanmadan sadece bir siyasi kişiye saldırıyor forumda, hf mi sf mi belli olmuyor 😄

  Valla rakım 100de deniz manzaralı 30-40cm gördüm ben bu sene Trakyada. Gayet iyi gidiyor 16 karlı gün yaşadık. Zaten eski kışlar gibi ya bol bol ab li bir sene oldu. Ülkemize - 12 ler - 14 ler sokmak her sene olmuyor maalesef. Her bölgenin her yerin potansiyeli belli ve ortada. Siklonda dek te alabilen bir konumda olarak 2006da 100-130cm lik dek sistemi alan biri olarak siklon daha candır be. Ilıman yerler dek ister tabi çünkü basınç artar üst seviyeler çok soğuk olur dek besler onları iç ve karasal yerler ise kuru soğuk kalır. Siklondan sağlam sistem gelmedikçe Trakya hariç kıyılar fos zaten.

  Hocam ben Trakyalıyım öyle her Sinoptik bizde iş yapmıyor bildiğiniz gibi bizim işler her zaman ince ipliğe bağlı sinoptiklerde o yüzden böyle bir seçiciliğimiz var evet :D biz ve iç bölgeler gayet güzel kar aldık. Ama İstanbul gibi kıyı iller için bir altın vuruş lazım bu yıla iyi demek için. 2017 yi de 2017 yapan 7 ocak sistemi zaten İstanbul için yoksa yılbaşı sistemi ile kalsaydı bu seneden farkı pek yok. İnşallah güzelinden bir sistem sizin ve hava forumun sinerjisi, enerjisi ile gelecek. Verilerinize yorumunuza ve özellikle sinerjinize saygım sonsuz. Özellikle 2003ü inceleyince ocak ayının boş geçtiği görünüyor. Umarım şubat ta benzer geçer.

  Trakya olarak son yılların en sağlam sistemi ile karşı karşıyayız gibi. Metreleri hazırlayalım mı 23 ocak 2010,6 ocak 2017 gibi sistemleri geçebilecek bu sistem için hocam? Sizin de beklentiniz bahsettiğim kadar var mı?