Posts by Gray Cities

  04 Şubat 2019, 14:54Haberler» 3. Sayfa » Haber

  YOLUN BİR TARAFI SAMSUN BİR TARAFI ORDU  YOLUN BİR TARAFI SAMSUN BİR TARAFI ORDU

  Samsun'un Ambartepe ve Elimdağ mahalleleri ile Ordu'nun Şenbonluk Mahallesi'ni evler arasından geçen dar yol ayırıyor. İki kentin sınırı olarak kabul edilen ve yarısı Samsun diğer yarısı ise Ordu'ya ait yol bölgede oturanlara ilginç anlar yaşatıyor. Bir evden başka eve gitmeyen isteyen mahalle sakinleri şehir değiştirmiş oluyor.

  Samsun'un Ambartepe ve Elimdağ mahalleleri ile Ordu'nun Şenbonluk Mahallesi'ni evler arasından geçen dar yol ayırıyor. İki kentin sınırı olarak kabul edilen ve yarısı Samsun diğer yarısı ise Ordu'ya ait yol bölgede oturanlara ilginç anlar yaşatıyor. Bir evden başka eve gitmeyen isteyen mahalle sakinleri şehir değiştirmiş oluyor.Birbirleri ile iletişime geçerken ise sabit telefon hatlarından yararlanırken şehirler arası kod kullanmak zorunda kalıyor.

  YOLUN BİR TARAFI SAMSUN BİR TARAFI ORDU

  "SABİTHAT KULLANIYORUZ"

  Duruma artık alıştıklarını söyleyen Ambartepe Mahallesi Muhtarı Erdal Demir:"Güvenlik güçleri, bazı ihbar ve adli olaylarda olayın hangi mahallede geçtiğine karar verdikten sonra harekete geçerek müdahalede bulunuyor.Bu yüzden sıkıntılar yaşıyoruz"diyerek sözlerine şöyle devam etti "Bizim burada kahvehanelerimizde, kurulan pazarımızda bütün yaşantımız bir arada geçiyor. Aramızda kız almalar, kız vermeler oluyor. Çocuklarımız karşılıklı evlerde oturmalarına rağmen ayrı okullarda eğitim görüyorlar. Burada hayatımız bu şekilde sürüyor. Camilerimiz arasında 80 metre olmasına rağmen bir taraf 1- 2 dakika önce ezan okuyor. Bize artık bu durum farklı gelmiyor. Ancak dışarıdan gelenlere çok farklı geliyor" dedi.

  ARAMIZDAKİ TEK AYRIM RAMAZAN AYINDA 1 DAKİKALIK EZAN VAKTİ

  Elimdağ Mahallesi Muhtarı Ferruh Öktem de komşu Şenbolluk Mahallesi ile aralarındaki tek ayrımın Ramazan ayındaki 1 dakikalık ezan vakti olduğunu dile getirdi. Öktem, "Biz burada yıllardır komşuyuz.Aramızdaki tek ayrım Ramazan ayında 1 dakikalık ezan vakti. Komşularımız iftarını 1 dakika önce açıyor. Burada farklı güzellikler oluşuyor. Burada yolun bir tarafı Samsun, bir tarafı da Ordu sınırlarında" diyerek yörede komşuluk ilişkilerini etkileyen bir durumun olmadığını söyledi.

  YOLUN BİR TARAFI SAMSUN BİR TARAFI ORDU

  "BU YOL BİZİ AYIRSA DA KADERLERİMİZİ BİRLEŞTİRİYOR"

  Şenbolluk Mahallesi Muhtarı Mustafa Aydın ise bir adımla il değiştirdiklerini, yolun insanların kaderlerini birleştirdiğini belirtti. Aydın, "Burada günlük yaşantımızda her şeyimiz ortak. Bu yol illerimizi ayırsa da insanların kaderlerini birleştiriyor.Burada yaşanan bazı farklılıklar olarak kışın elektrikler kesildiğinde yolun bir tarafında varken bir tarafında olmuyor. Yolda yapılan çalışmalarda iki şehrin belediyeleri kendi aralarında anlaşıp çalışmalar yapıyor. Biz burada bir adımla il değiştiriyoruz" dedi.


  YOLUN BİR TARAFI SAMSUN BİR TARAFI ORDU  SnowFlake55 aynen hocam trafik derdi hiç yok, zamandan müthiş tasarruf :)

  fehmi28 hocam Avrupa yakasına geçmek eskiden epey zordu. 122-522 otobüslerinde bende az çekmedim zamanında. Şimdi marmaray, tüp geçit var.

  Geçenlerde tüp geçiti kullanma fırsatım oldu. 5 dakikada bir yakadan diğerine geçiyorsun (navigasyon köprüden 1 saat gösteriyordu) gerçi biraz pahalı, o yüzden acil durumlarda kullanmaya devam edebilirim :D marmarayı hiç kullanmadım.

  Hocam 522 deme bana bir şeyler oluyor :D

  Endeks yorumlama sayfasına yazı yazmam yasaklanmış doğrular acıtıyor belli ;)


  Vintersaga chronic53 Haktan konuşmalarınızı gördüm METEOROLOJİK AR-GE bölümünde iklim araştırmalarıyla ilgili konu açılabilir hatta Vintersaga nın model analizi konusuda oraya taşınabilir ayrıca milli model konusu da dahil. Meteorolojik ar-ge bölümünü benim isteğimle açılmıştı aklımda güzel konular vardı yoğunluktan dolayı açamamıştım şimdi siz deyince hatırlatayım dedim boş kalmasın o blogta.

  Cold.EFso ben de onu diyorum kimseden hesap sorduğum yok herkes kendisini hesaba çeksin bence özellikle senin konunu takip ediyorum bu yönünü çok eksik görüyorum hep bir bahanen var yanlış anlama iyi niyetli bir eleştiri bu bana da karamsarsın deyip duruyorlar ortada iyi olan bir şey gösterin bende iyimser olayım kaç haftadır 1985 benzeri olabilir diye mesajlar attım forumun çeşitli sayfalarına ama olacak gibi değil şimdi de 2015 gibi olmasını temenni ediyorum.


  Baybars abi şubat ayından en umutlu olanlardan biri, benim ama bazı durumlar abartılıyor %1 ihtimali gelebilir demek başka gelecek demek başka. Bazı arkadaşlar farkından olmadan binleri peşinden sürüklüyor çok düşük ihtimalleri kesinmiş gibi göstermeye karşıyım.


  Zaten ne desem boş yaşayıp göreceğiz ama siz beni eleştirmeye kafaya koyduğunuz için fark etmiyor ne yazdığım. Hepinizden daha kar severim belki :)

  Gfs Paralel = Ecmwf Kontrol


  İkiside sinerjiden başka bir işe yaramıyor sinerjiyide görüyoruz zaten kış bitiyor 2 yıldır ha oldu olacak dedikçe olmuyor şapkayı önümüze koyup düşünme vakti. Her şeyi modellere, diyagramlara bağlayacağımıza birazda kendimize bakalım modelim her gösterdiğine zıplayıp sonra model bozdu demeyin.