Posts by Gray Cities

Sykes-Picot Antlaşması aradan 100 yıl geçmeden ömrünü tamamladı. Şu yaşadığımız yüzyılda Ortadoğu'nun geleceği şekilleniyor. Türkiye olarak ABD ile Rusya'nın geçmişte İngiltere-Fransa menşeili anlaşma yapmasına toprakları bölüşmesine izin vermemeliyiz yoksa bir 100 yılımız daha çöpe gider.

Milli Takım'ın maçından önce kaybederiz, fark yeriz, abartmayın iyi değiliz vs. yazanlar(sadece bu maç değil diğer maçlarda da dendi) kazandığımızda ortalıkta görünmüyorlar dünkü beraberlikte kazançtı İzlanda'yla berabere kalmak bile gruptan çıkmamıza yetiyor ama bu arkadaşlar başarı değil kendi isteklerinin arkasından gidiyor benim dediğim olsun da yenilelim önemli değil diyorlar böylelerinin milliyetçiliğinden de futbol sevgisindende süphe ederim.

Kaç gündür aklımda ama belki bana öyle geliyordur diyordum sanki sonbaharda değiliz ilkbahardayız. Evet yapraklar dökülüyor ağaçlar sararmış durumda da havalar nisan gibi. Genelde kurak arada bir tatmin etmeyen yağmur.

Az önce dışarıya bakayım dedim maçın heyecanından 3 saattir havayla temasım olmadı :D Bir de ne göreyim sis var. Belki ben dikkat etmemişimdir fakat Samsun'da sonbaharda ilk defa sis görüyorum biliyorsunuz ki Karadeniz'in kıyı kesiminin sis mevsimi ilkbahardır bu akşamki durumdan sonra doğanında sonbaharda değil ilkbaharda olduğunu zannettiğini düşünmeye başladım. Bu süreç ay sonuna kadar devam ederse dökülen yaprakların yerine yeni çiçeklenmeler görebiliriz.

Sizin görüşünüz nedir?

Sempai tekrar teşekkürler demek bizimkileri korkutan depremler 96-97 yıllarındaki Amasya çevresindeki depremlerdi 1-2 yaşlarındaymışım :) Son yıllardaki Ege depremleri kadar hareketliymiş o zamanlar 1997'den sonra çok azalmış.

Cumhurbaşkanı danışmanlarından biriymiş sanırım gerçekten ağzının payını çok güzel veriyor spikerin bir de Afro-Amerikan olacak satılmış it!

Benim çocukluk yıllarımda yani hatırlayamadığım kadar çocuk 3-4 yaşlarındayken bu da 90'lı yılların sonlarına tekabül ediyor Orta Karadeniz'de sık sık deprem oluyormuş insanlar kaç defa sokaklara dökülmüş o yıllara ait verilere ulaşabileceğimiz bir kaynak var mıdır?

Bölgede en son 2016 yazında deprem hissettim büyüklüğü 4 civarlarındaydı diye hatırlıyorum 90'lı yıllardan beri müthiş sessizlik var bu da korkutuyor beni açıkçası.

Bukadar uzunsüreli durgunluğa karşı hava mutlaka reaksiyon gösterecektir göstermelide şuyaşadığımız dönem kışın ortalarında olsaydı çok sert bir sistemi demorolize olmuş negatif havaya karşı mutlaka beklerdim eski kışlardada böyle büyük sistemlerin uzun durağan dönemlerden sonra geldiği görülmüştür.bekleyip görelim bakalım atmosfer bize neler getirecek☺☺

Geçen yılla benzer gidiyor az daha kurak halliceli kasımda bu devram değişmeli.