Posts by faruq16

    Ruzgar suan bati karayel. zamaninda donseydi eger simdi 50 ler havada ucusuyordu. Kuru sıkı atmadik yani 20 30 50 leri. dusen yagis miktari ortada. kismet degilmis. moralim cok bozuk.

    Semin Hoca, sizin canınız sağ olsun. Allah işi bu, siz tedbirinizi aldınız, teslim olup tevekkülde ettiniz... Taktir O'nundu, ve böyle takdir etti. Sözleriniz, ifadeleriniz açık ve net, görmek isteyen gerçeği görür. Tartarak ve hesaplayarak konuşma adabını bilen birisisiniz. Bu sebeple kim ne der, ne düşünür size can sıkıntısı vermesin. Görüyorum ki inançlı insansınız o halde bozmayın moralinizi Allah ne dilerse o olur, gerisi anlamsız.


    Adı üstünde hava tahmini... Tahmin, kesin olmayan, ihtimaller dahilinde yapılan öngörüdür. Yani %100 kesin değildir. Bizim hesabımıza göre böyle deriz, Allah takdir ederse olur. Dilemezse de olmaz. Yok hüsrana uğradık, yok hayal kırıklığı gibi ifadeler kullanmak yerine, Allah nasip etmedi dense ne güzel olacak ta...


    Herneyse dediğim gibi sizin canınız sağ olsun, emek verip, zaman harcayıp meraklı gözlerle bekleyen nice kimselerin meraklarını gideriyorsunuz. Emektir, saygı gerektir. Hakkınız var mutlak. Helal ediniz.


    Selamlar...