Posts by sk5506

Bu forumda yıllardır modelleri takip ederiz beyler bilirsiniz siklonlu sistemler hep sancılı olmuştur ve olacaktır bununda sistem girdiği zaman görebiliriz artık 100 km batı damı kalır 200 km doğularmı önemli olan modellerin sistemi vermesi yağış ve sıcaklık sistem zamanı takip edilir. Yani şöyle bakıyorum bir çok arakdaşımız sistem eridi bitti vs. gibi çok karamsar oluyorlar. Takılmayın her güncellemeye geçen haftaki sistemde bile 2 gün kale sistemi bitirdiler yüksekler ve ilçeler dışında kar yağışı azda olsa havada gördük. İşim özeti bulunduğumuz konum sıkıntılı ülke olarak. Bakalım akşama hem gfs hemde ecmwf sistemi verecekmi önemli olan bu. Siklonun konumu gördüğümüz gibi her güncellemede faklı yerde çıkıyor. Bunu modellerde neden böyle görüyoruz dersen hepimizinde bildiği gibi veri girişlerinden kaynaklı hiç bir güncellemede birebir aynı modeli göremeyiz çok benzerdir ama ufakta olsa bir çok değişiklik olur. Dediğim gibi önemli olan modellerin sistemde mutabık olması geri radar ve sıcaklık tabiki olacaktır. İnşallah Allah'ın izniyle az çok bir örtü oluşması bile yeterli diye düşünüyorum takdir Allah'ta nasip kısmet işi. Her sene çocuğumu ya elmadağ , çamlıdere yada kızılcahamama götüyorum. İnşallah bu sene gerek kalmaz.. İyi forumlar.

maşallah sayfamıza uzun süredir bu kadar canlı deildi. Sisteme gelecek olursak arkadaş ab konumu her zaman dediğimiz gibi çok önemli dün gece gibi olunca efsane biraz yön değiştirince nasılda kırpıyor yağışı yada soğuğu tabi sinerjiyi bozmamak lazım ama temkinli olmakta fayda var. Öğle güncellemesinde bile farklı çıktı görebiliriz karşımızda tabi takibe devam hayırlısı bakalım. Hayırlı cumalar cümletten herkese

genelde doğu ilçelerimiz kar konusunda çok şanslı hem yükselti hemde yağış daha çok etkiliyor o tarafı. hayırlısı olur inşallah bizim için. geçen yıl sincan etimesgut tafatında öyle tatmin edici bir yağış olmadı açıkcası sincanda kar eriyorken keçiören ufuktepe 15-20 cm kar vardı ama

merkez ilçelerde sıkıntı oluyor genelde yükseklerimizin maşallahı var diyelim. ben artık benim oğlanı elmadağ felan götüreceğim çocuk kar kar diye başımın etini yiyor. :) öyle yada böyle bir şekilde yağış alıyoruz Ankara süprizleri seven bir şehir. Hayırlısı Allahtan benim dikkatimi çeken modeller eskiden daha karalı idi son yıllarda çözünürlük artırmak için yapılan yeniliklerden sonra bu tuturlılık 48 saat kala bir tutumuyor. diye düşünüyorum.

gfs bu ne yapacağı belli olmuyor hatırlarsanız geçen senede öyle yaptı hayırlısı bakalım ab konumu sistem günü geldiğinde belli olur hepimizinde bildiği gibi sonuçta bunlar modeller yani tahmin hayırlısı bakalım bekleyip göreceğiz. ecmwf ne diyecek bakalım.