Posts by poyraz ozcan

2015 yılıydı sanırım Istanbul'a -16 lar girmisti.Nerdeyse kar bile yağmamıştı.Kuru soğukla yetinmiştik.Çok kötü bir sistemdi.Hatta inanamamistim istanbul gibi etrafi denizlerle çevrili bir yerde nasıl boyle kurus soguk gelmisti diye.Orda anlamıştım Trakyalilarin halini.Inşallah yagissiz kuru soguklarla bir daha karsılasmayiz.

-12 girmişti bişey çıkmamıştı yanlış hatırlamıyorsam rüzgar yönü ve gücü çok kötüydü daha sonra Şubat efsane sistemini almıştık

Tartışmadan beni dinleyin; Sibirya sistemleri veya karasal Polar sistemlerde -10 derdimiz yok. Yeter ki Balkanlar yeteri kadar soğuk olsun. Ezberci zihniyetten kurtulun. Yerine göre 850 hpa'da -2 bile yeter. 20 Aralık 2012'de Sarıyer 850 hpa'da -1 ile 30 cm kar aldı

beylikduzunde yolda kaldım o tarihte en az 30 cm yagmisti

Hocam istanbul'da bazıları diyolarki bu sene o sene haliç veya boğazı donduracağız diyorlar böyle bir ihtimal varmı veya 2020 ve sonrasında donarmı neler düşünüyorsun bende böyle düşünüyorum hatta bende iddaa ediyorum bu sene haliçin bazı kısımları donabilir siz katılıyormusunuz tuna nehrinden buz kütleleri gelirmi

Tuna nehrinden artık o kutleler gelemez bir çok baraj yapıldı ve Karadeniz çıkışına setler yapıldı

efsane birşeydi yeni nesil bilmez o sistemi öyle yağıyorduki 10 metre ilersi gözükmüyordu

Kar başlamadan önce hava geceden sabaha kadar -4 civariydi başlar başlamaz gömdü ortalığı show haber canlı yayın yaptı otoyolda kalanlara belediye sandwic ekmek dağıttı millet açlıktan ölecekti kuzen gebzeden sefakoye 14 saatte gelmişti

Gecen sistemde Beylikdüzü kule ile hadimkoy arasindaydim inanılmazdı .yarın yine oradayım o bölge 200 rakimla ve batıda olması ile İstanbul'un en baba yeridir Arnavutköy ve başakşehir o bölgenin yarısı kadar kar alamıyor