Posts by poyraz ozcan

Sistem aslında kuş olmadı zaten gelmeyecekti gelmedi Aslında gelmedi demekte yanlış olur Cumartesi’den sonra adım adım sonbahar geliyor sadece yağış törpülendi

yıl 1992 gece 1 sefakoyde sokaklarda insan yok sadece 8-9 yaşlarında manyak bir cocuk deli gibi tipinin icinde koşturuyor hava-5 ve buz tabakasının üstüne yağan muhteşem kristal kar babam izin verdi ve 3 e kadar oynamıştım inş bu kış ta güzel bi örtü goruruzde artık 2 senenin acisini cikaririz oğlumla oynarım sabaha kadar.sayin semih üstat senin kafanda oluşmuştur 2020 kışı biraz tüyo versen diyorum?olurmu bi 92 yada 2012 yada 2004 ? tahmin için erken deme senin tahmin kafanda şekillendi 15 ağustos itibari ile

Hocam ağaç konusu hakikaten çok doğru ip uçları veriyor bu dökülmenin sıcaklıkla bir alakası yok tamamen kisin nasıl geçeceği hakkı da bilgi veriyor.memleketim ardahan türkiyenin en soğuk yeri ve orda yaprak dökümlerini gözlemlediğim yıllar oldu aşağı yukarı istanbulla aynı dönemlerde yapraklar dökülüyor eğer sıcaklıkla alakalı olsaydı eylülün sonunda tüm ağaçlar çıplak kalırdı.oyleki kasimda kavak ağacı yaprakları tam dökülmeden dalında donup kaldığı oluyor erken döküldüğünde o kış-35 leri rahat görüyor geç döküldüğünde en baba -25 lerde kalıyor .

Dikkat ediyorum kavak ağaçları ve cinar ağaçları renk değişmeye başladı ayrıca istanbulda 2.köprü yolundaki refujlarda cinar ağacına benzeyen bi tur ağaç çeşidi var o ağaçlarda renk tamamen değişmeye başlamış gop alibeyköy çıkışı sol taraf dikkat edenler görecekler yeşilin tonunun değiştiğini

Biz maalesef edemeyiz o nehrin üstüne barajlar yapıldı ve Karadeniz çıkışına setler çekildi diye duymuştum umarım yanlış duymuşumdur da bizlerde görürüz