Posts by White Tiger28

ülkemizin bazı bölgelerinde kuraklıkbaş göstermişken bölgemizin kıymetini bilelim zengin su kaynaklarıyla ilerki yıllarda ülkenin endeğerli bölgesi olacağı aşikar.hani sonyıllarda petrol savaşları var diyorlarya yakın birgelecektede su savaşları olacak gün gelecek su altından bile daha değerli olacak.su olmayan yerde hayat olmaz diye boşuna dememişler.bu yüzden elimizdeki bu kaynakları çok iyi korumalı ve değerlendirmeliyiz.

bu kutsal vatanımızı kanının sondamlasına kadar savunan koruyan tüm şehitlerimizin ruhları şaad olsun rabbim mekanlarını cennet eylesin.şehitler ölmez vatan bölünmez.zafer bayramımız kutlu olsun 😊😊

Eylül ayı yağışlarımız muazzam görünüyo sıcaklıklardada ayortasında ani düşüşlervar yaylalara karyağma olasılığıda baya yükseldi kışbuyıl fazla geçikmeyecek diyebilirim koridor şuan gayet iyi durumda kışında bu dizilimleri görürsek mükemmel sistemler alabiliriz.

Haydi bakalım songörüntüler güzel Eylül ayında bayabir serinleme olacak gibi.kimnederse desin ben buyılki kıştan çok ümitliyim geçenyıla göre çokdaha farklı birkış geçireceğimiz aşikar.şimdi net konuşmak için henüz erken anca kasım ayında net konuşabiliriz.fakat serin bir sonbahar geçireceğimizi söyleyebilirim.

daha geçen hafta karabük / yenicedeydim çok güzel havalar vardı 33-34 dereceler gelirken kastamonu yada uğramıştım gerçektende güzel yer.lakin son görüntüleri gördükce insanın içi burkuluyor tüm kastamonu halkına geçmiş olsun rabbim beterinden korusun inşallah.söylenecek çok şeyler varda neyse burası yerideğil.

herkese günaydın dostlar😊 bugün hava bayabi serin köydeyim bahçeye çıkıcam lakin hava müsade etmiyor.bugünde bölgemiz yağışlı hatta yeryer kuvvetli ve şiddetli yağışlar görülebilir dikkatli olmakta faydavar (özelliklede akarsu ve dere yataklarında) bulunanlar dikkat etmeli.

yarıda sabah saatlerinden itibaren Ordu-Hopa hattında şiddetli ve yeryer aşırı yağışlar görüleceğinden şimdiden dikkatli ve tebbirli olmakta faydavar özellikle akarsu ve dereyataklarında bulunan yada ikamet eden hemşerilerimiz çok çok dikkat etmeli yağmaz felan diye geçiştirmeyelim tebbir bizden takdir Allahtan.ülkenin halini görüyorsunuz zaten bitarafta orman yangınları bitarafta sel felaketleriyle boğuşuyor vatandaşlarımız.malesef üzülerek söylüyorum ilerki yıllardada bu hava olayları daha sık görülecek artık dünyanın dengesi atmosferin dengesi hergeçengün değişiyor artık negörürsek şaşırmamamız lazım insan oğlu doğanın dengesini bozdu ve böyle gidersede bozmaya devam edecek nediyelim rabbim hakkımızda herşeyin hayırlısını nasip eylesin.

yarın öğle saatlerinden sonra Erzurum,kars,Bayburt,Ardahan ve Gümüşhane çevrelerinde kuvvetli gökgürültülü sağnak yağışlar beklenğinden buralarda bulunan vatandaşlarımızında tebbirli olması gerekmektedir ( özellikle dereyatakları gibi yerlerde bulunanlar tebbirini almalı) buaralar yağışların şitdeti baya yüksek nereye neşekil yağış düşeceği belli olmuyor dikkatli olmakta fayda var.

bazı kendini bilmez provakatörler yine işbaşında halkı devlete karşı kışkırtmaya çalışıyorlar bu oyunları çocuklar bile yemez neymiş efendim mgm neden kastamonuda uyarı yapmamış vs. vs. amaç yine yangınlarda olduğu gibi topu devlete atmak.oysa gerekli uyarılar tüm kurumlarca yapıldı gerek valilik gerekse ilçe belediyeleri anonslar yaparak halkı uyardı böyle bişey olmasaydı bunun sonuçlarında çok daha fazla cankaybı olabilirdi.böyle oyunlara gelmeyelim hangi çağda yaşıyoruz hertürlü teknolojik imkanlar mevcut enbasiti telefondan bile günlük havadurumunu bakabiliyoruz yani kısacası galeyana gelmemek lazım bukonuda hassas davranmak daha mantıklı.

yarında bölge genelimizde ara ara kuvvetli sağnaklar görülme ihtimali baya yüksek normalde butür yağışlar genelde Ağustosun 20 sinden sonra görülürdü eskilerin tabiriyle bu döneme çürüklük ayı denilirdi.buyılda ufak bir dipnot olarak kış ayına beklenilenden daha erken girebiliriz ilerki zamanlarda bu konuyu daha detaylı olarak burada ele alacağız.