Posts by ayt

ve dün akşamki depremlerden sonraki paylaşımı

Marmara'da YALOVA ACIKLARINDA 4.1M bir deprem meydana geldi.

ISTANBUL'a yakın bir noktada meydana gelen bu deprem Istanbul'un bir çok semtinde hissedildi. Bu noktadan ilerleyen süreçte ve günlerde 5.6M beklentim de gerçekleşebilir. Temkinli olmanın faydalı olacağı bir dönemdeyiz. Izleyip görelim.

Gelişmeler oldukça yorumlar kısmında paylaşırım. Takibe devam hoşça kalın..

facebookta depremci diye bir sayfa var 8 ekim tarihindeki paylaşımını kopyalıyorum

08 ekim 2019 salı saat 12:20

Yazımın ulaştığı herkese merhaba

Depremci ve Depremciapp çalışmalarımda aldığım 3 önemli SON İŞARETLERİNE göre ;

İstanbul'a en yakın noktada YALOVA VE AÇIKLARINDA meydana gelebilecek bir deprem 5.6M (+-0.2M) max 5.8M büyüklüğünü geçmez.

Tekirdağ açıkları olabilecek artçı bir depremin de max 4.7M'den fazla olmasını beklemediğim önümüzdeki süreçte daha büyük bir hareketin 6.3M büyüklüğünde ve ORTA İTALYA kesiminden gelmesini bekliyorum.

KUŞADASI KÖRFEZİ - FETHİYE KÖRFEZİ

VE AÇIKLARININ EGE DENİZİ AKDENİZ'inde HAREKETLENMESİNİ BEKLEDİĞİM ÖNÜMÜZDEKİ GÜN VE SAATLERDE SON İŞARETLERİNİ ALDIKÇA SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM SON İŞARET YAZILARIMA KADAR ŞU ANA KADAR YAZDIKLARIM GEÇERLİDİR.

ÜLKEMİZDE 6.0M+VEYA 7.0M+ BÜYÜK VE YIKICI BİR DEPREM BEKLEMİYORUM.

deprem konusunda ne kadar hassas olduğumuzu yazılanlar ortaya koyuyor.uzmanlar işin bilgili insanları bas bas bağırıyor deprem olacak eninde sonunda olacak hazırlanmamız lazım diyorlar tamam deprem çantası dolapların sabitlenmesi mutlaka önemi var ama farkettiğim şu evim sağlammı hasarlımı zayıfmı neymiş etüt yaptıracaksın ve maliyetli bir iş günümüz ekonomik koşullara bakıldığında istanbul olarak % kaçlık kesim yaptıracak.

Önemli olan farkındalık yaratmak ne yapmamız lazım

BELEDİYELERİN HER YIL YAPTIĞI FESTİVAL KONSER AKTİVİTELERİNE HARCADIKLARI PARAYI İLÇELERİNDEKİ HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA AKTARMALARI GEREKMEKTEDİR.

Bırakalım şarkıyı türküyü harekete geçelim veya geçirtelim.

KESTANE KARASI FIRTINASI

Yaklaştı.

Kestane karası fırtınası

En bilinen fırtına çeşitlerinden biri de

" Kestane karası fırtınasıdır."

Karadeniz'in meşhur fırtınası olan kestane karası fırtınası zaman zaman Marmara bölgesinde Bandırma da etkili olmaktadır.

Genelde eylülün son haftasına denk gelen ve 3-4 gün süren kestane karası fırtınası yaza veda günleridir..

Yaz mevsimini andıran sıcak günler 'kestane karası fırtınası' adı verilen hava olayıyla sona erecek.

Kestanelerin dışı dikenli olduğu için ağaç tepesinde toplamak oldukça zahmetli ve zordur. Kestanelerin olgunlaştığı ve hasat mevsimine denk geldiği eylülün son haftasında belirgin sıcaklık azalışıyla birlikte görülen fırtına kestanelerin ağaçtan dökülmesine neden olduğu için atalarımız bu ismi vermişlerdir.

Ben bir gün ziyaret etmek isterim. Ancak merak ediyorum güvenli bir yer midir, saldırgan hayvanlarla vb. karşılaşmak istemem doğrusu ^^

gideceğiniz bölgede sadece çakal,domuz ve tilki vardır.gece çakal seslerini duyarsınız ama hiçbir şekilde ne domuza nede çakala denk gelirsiniz

güvenlik yönünden sıkıntı olmaz ama yinede tedbiri elden bırakmayınız.