Posts by icelandicLow #

Şehirlerarası yolculuklar ile ilgili ; böylece yazlık yerlerin önü açılmış olucak

😂😂😂

Interstellar yığılma olacak aklına şaşma 😂 bu demek oluyor ki şehirlerarası ulaşım açılacak ? Doğru mu çıkarım yapıyorum 🙄 rica millet ile yazlık yerleri tutabilene aşk olsun çok farklı manzaralar göreceğiz . Bilim kurulu üyesinin denizden havuzdan korona bulaşmaz demesinden anladık zaten olacakları . Hafta başında yavaş yavaş halka alistirdilar olacak süreci ...

Interstellar şunu demek istemiş hocam , elden gelen herşeyi yapıyoruz ekonomik sebeplerden dolayı olacak şeyleri de söylüyoruz ama farkında olarak da bunu yapmaya mecburuz demek . Gerçekten de çok zor bir durum . Sağlık ve ekonomi ikiside temel ihtiyaç bireysel tedbir on plana çıkacak bakalım bizi ilerleyen günlerde neler bekliyor .

Ne olursa olsun yazın Muğla Antalya gibi yerlere yığılmalar önlenmeli oteller ve apartlara uygulanan karar devam etmeli . Avmler açılmamalı . En onemlisi şehirlerarası ulaşım kapalı durmalı . Önümüzdeki bu örnekler varken intihar olur . Ekonomi çok kötüye gidecek elbet çark mutlaka dönmeli ama şimdi hiç sırası değil . Suistimal edilmeyecek şekilde tedbirler halinde yavaş yavaş normalleşmeli herşey . Yaz mevsiminden Korkuyorum açıkçası . Halk bunaldı birden yazlık yerler patlama yapabilir insan sayısı bakımından önlemler kaldırılırsa ...

dayko Singapur olayın başında forumda takip edilen ve uygulanan yöntemler ile bir çok forumdasın takdirini alıp önlem bakımından örnek alınması bir yer olduğu için yakın takipteyiz . Dünyanın bir ucunda olması o ülkenin başarısını egale etmeye yönelik olmadığını düşünüyorum . Akabinde bir çok önlemi kaldırıp yeniden vaka artışına geçip yeniden eski düzene geri döndüler . Ben demiyorum ki bu önlemleri kaldırma politikası olmasın . Elbet olacak ama doğru zamanda ve kademeleri doğru yerde gevşetmek yararimiza olur . Herkesin cebinde para suyunu çekmek üzere bayrak sallamadan çark dönmeli elbet . Ama bazı kararları doğru yerde vereceğini umaraktan devletimize güveniyorum . Tek dileğim kürek ile doldurduğumuz umudu kepçe ile geri vermeyelim . Awmler kafeler oteller açılırsa bir ay sonra yaz sezonunun açılmasıyla Antalya Muğla gibi illerimizdeki tabloyu hayal etmek zor değil . Tekrardan bunlarla boğuşmak ve yeniden önlemlerin alınması daha büyük yıkım olucaktir .

Arkadaşlar normalleşmeye geçiş yapan ülkelerde vaka sayısı artıyor gibi görünüyor fakat, bu ülkeler normalleşmeyi 2-3 gündür konuşuyorlar. Bu hastalığın kuluçkası hastahaneye gelişi yani vakaların genel sayıya yansıması 1 hafta ile 2 hafta arasında değişmiyor muydu? İspanya,Almanya 2-3 gün önce konuştuda bir anda virüs enfekte etme hızını mı arttırdı? Adam 1 mayısta ülke açıcaksa bunun sonucunu mayıs ortasında görücez. Bugünkü rakamlar bütün dünya için diyorum 1-2 hafta öncesinin yansımaları değil mi?

İspanya bir hafta once başladı ufaktan fabrikaları aktif etti . Hastalığın kuluçka süresi 5-15 gün arası dersek vaka artışı buna bağlamak normal . Yoksa nerden artacak ? Öte yandan Singapur en güzel örnek . 3 ayda 5050 vaka görürken kısıtlamalari kaldırdi ve bir haftada 12 bin vakaya ulaştı . Tabi akabinde kısıtlamalari yeniden devreye soktu .

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 3.9k

• Vintersaga
    2. Replies
      3.9k
      Views
      310k
      3.9k
    3. Berkay34

1. Marmara ve Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar 7.5k

• Samet
    2. Replies
      7.5k
      Views
      492k
      7.5k
    3. Deniz

1. MGM Tahminleri Değerlendirmeleri ve Yorumlamaları 3.4k

• UmuTCaN
    2. Replies
      3.4k
      Views
      213k
      3.4k
    3. Aykut53

1. Ankara Özel Raporlar - Yorumlar 6.1k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      6.1k
      Views
      398k
      6.1k
    3. YasarPK

1. Forumda Sorun Yaşayanlar Bu Başlıktan Yazabilirsiniz 1.4k

• Aytac
    2. Replies
      1.4k
      Views
      77k
      1.4k
    3. manik depresif

1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020) Genel Yorumlama 18

• Samet
    2. Replies
      18
      Views
      320
      18
    3. arnavut

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      220
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020) Genel Yorumlama 18

• Samet
    2. Replies
      18
      Views
      320
      18