Posts by icelandicLow #

İspanya İtalya onca önleme rağmen bence hala kötü . Ama kötünün iyisi . İtalya'da bugün attığım haberde gördüğünüz üzere normalleşme sürecine girecek Mayıs itibariyle . İspanya İtalya Almanya'yı yakından takibe alalım Mayıs ikinci haftadan itibaren . Tedbir kaldırmanın sonuçlarıni onlardan izleyeceğiz ilk . Sonra sıra bize gelecek ..

Tamamen saçmalık .. bir salgının aşısı yoksa nasıl bitebilir ? Grafikte dip görüyor neredeyse.. Sözüm ona hani 1 vakadan geldik ya buralara nasıl olurda Mayıs sonu onca tedbir kalkınca vaka sayısı azalabilir yada durma noktasına gelir . Singapur kendine simüle ettirsin bence azıcık tedbiri bırakınca neler olduğunu en iyi kendileri gördü çünkü , algı rehavet en sevmediğim ikili oldu şu bir aydır ..

Bazi eyaletler gevseltmeye gitti Trump beyde hatta onları kutladı daha sonra halk ondan dolayı protesto falan gösterdi işte geçen haftalarda hatırlayacaksiniz .. New York valisi en büyük karşı çıkanlardan ..

Öte yandan Bizim için İtalya İspanya Almanya güzel örnek olucak aynı şeyi bizde düşünüyoruz onlar test ederken bizde deneyim kazanmış olucaz . Dünya ekonomiyi seçmek zorunda kaldı hayırlısı olsun çünkü yapacak birşey de yok düşünürsek .. Al1han

Onlar bizim için çok sıkıntı olucak,umarım şehir dışı yasağı kalkar çünkü memleketten alıcağım 2 tane yatalak hastam var bakacağım, ne yaptıysam izin alamadım bu hafta içi 2 kere başvurdum ikiside onaylanmadı, reddedildi.

Umarım şehir dışı yasağı kalkmadan hastalarına ulaşabilirsin diye dua etmek istiyorum öncelikle 🙏 diğer eklemek istediğim bu talebinizin reddedilmesi tam bir fiyasko olmuş şaşkınım . Rabbim yardımcınız olsun Allah'ım size sabır versin..

Dünyayı bir kenara atın önümüzdeki lokmaya odaklanın Mayıs ortası avmler açılmaya başlıyor , otel restaurantlar ve eğlence merkezleri yarı kapasiteli çalışmaya geçiş için hazırlanıyor . Yazlık turistlik yerler açılmayi bekliyor . Normalleşme süreci var önümüzde . Önümüzdeki lokma çok büyük umarım boğazımıza takılmaz . Anlayana... Gene gece gece düşününce daral geldi..

Brezilya’da neler oluyor acaba. Vaka sayıları çok ciddi arttı. Önemleri mi gevşettiler yoksa istatistik olarak zaten beklenen birşey miydi

Brezilyada çoğu devlet adamı görevden alındı . Sağlık bakanı vs olsun çünkü başbakanı maskesiz şekilde koronaya kafa tutup bütün kafe restaurantlar ve avmleri açtı . Önlem yok orada tedbirsizlik var direk çok kötü olacaklar.

Bir kişiye birden fazla test yapılıyor iyileşme sürecini kontrol etmek için , peki bu da toplam test sayısına dahil mi açıklanan ? Öte yandan iyiye gidiyoruz korkulan olmadı cuma gününkü etkileşimden . Tedbirlerin gevseltilmesi zemini hazırlanıyor umarım bu tabloyu koruruz 🙏

:|

Diyecek söz bulamıyorum... Buda ilgili haberdeki fabrikayla alakalı haber ;

Atıyorum o zamana kadar günlük vaka bildirimi 300 e düştü iyimser olarak söylüyorum . Bu normalleşme sürecinden sonra yeniden 4-5 k hatta daha fazla günlük vaka alacağımızı biliyorlardır mutlaka . Oteller restaurantlar eğlence yerleri açılırsa üstüne yaz tatili kavramı avm eklenince eee ne tedbiri kalacak . Sen iki ay emek ver yeniden başa sar . Önlemlerin çok dikkatlice kaldırılması gerekiyor elimize yüzümüze bulaştırmayiz umarım izleyelim görelim neler olucak ;

Şehirlerarası yolculuklar ile ilgili ; böylece yazlık yerlerin önü açılmış olucak