Posts by elcin

Evet arkadaşlar sibrya kurtları geze geze,oynaya oynaya geliyor .Bu hafta sonu veya önümüzdeki hafta artık cm hesapları başlar.Kurtlar biraz yorgun gelecek ama bu hali bile yeter.Filim başlıyor.SİBİRYA KURTLARI ÇOOOOK YAKINDA EVİNİZİN ÖNÜNDE.

merhaba arkadaşlar daha önce söylediğim gibi bu kışın ana teması lodos arkası sbirya kurdu.Önümüzdeki cuma akşamından itibaren lodos fırtınası başlayacak ve pazaertesi ye kadar sürecek ,ardından yağmurlar başlayacak ve ayın 24 gibi istanbulda şuan kar yapacak güçte gibi gözükmesede sistem boyunca rüzgarın karayelden esmesi istanbulda kar ihtimalini artıracak bir sistem gelebilir ama benim asıl beklediğim sistem kasımın son günü ve aralığın ilk haftasını kapsayacak sert bir soğuk hava . Bu soğuk havada istanbulda yerde örtü yapabilecek bir kar yağışı olabilir.HAZIRLANIN HAFTAYA KIŞ BAŞLIYOR. ARALIKTA BİR SİBİRYA KURDU KAFİLESİ BİZİ ZİYARETE GELECEK GİBİ GERİSİ OCAKTA.

Arkadaşlar herkese merhaba .Ekim ayının son günlerinden beri devam eden yb nin 20 kasıma kadar sürmesini bekliyorum. 20-23 kasım arası akdenizden çok şiddetli lodos ve akabinde yb nin alan hakimiyetiğini bitirecek bir alçak basınç alanı giriş yapabilir. Bu sayade artık yağışlar başlayabilir.23 kasımdan sonra ise avrupaya sarkan sert bir soğuk hava şuanda ülkemizi etkiliyemiyecek gibi dursada yb nin etkisi kırılıyacağından bizi de etkiliyebilir. İstanbulda 24-29 kasım arası hava soğuk olacak gibi ve sulu kar görülme ihtimali var. Kasımın son günü ve aralığın ilk haftasında bu kışın ilk etkili ve sert sitemi rusya üzerinden gelebilir bu sistemde ben havada değil yerdede kar bekliyorum. Aralık ayının genel görünüme baktığımda ise genelde soğuk olacağı ama 2veya 3.haftasından sonra ocağın ilk hafrasına kadar durgun geçicek gibi. OCAKTAN İTİBAREN SİBİRYA KURTLARI BİZİ ZİYARET EDECEK VE BURDA KALICI OALACAK. HAZIRLANIN LODOS ARKASI SİBİRYA KURTLARI YAKINDA VİZYONDOA