Posts by UmuTCaN

  Arkadaşlar birçok modelin kararsız kaldığı ve Suriye'nin güneyinden Irak-İran hattına doğru ilerleyen güçlü bir AB hareketi kuzeyimizdeki soğukların beklenenden daha etkili bir şekilde bölgelerimize girmesini sebep oldu.

  An itibariyle özellikle saatin tersi yönde güçlü AB hareketi nedeniyle Torosları aşan kuzeydeki soğuk hava nedeniyle Torosların kuzeyinde Tunceli ve Elazığ, güneyinde ise Adıyaman-Diyarbakır-Mardin ve Şanlıurfa boyunca sıcaklıklar beklenenin epeyce bir altında seyrediyor.

  Bu illerde kar sınırı Tunceli ve Elazığ'da 1100-1200 m, Güneydoğu'da saydığım illerde ise 1250-1450 m arasına kadar inmiş durumda. Sıcaklıkların şuan ki seyrini koruması beklendiğinden hadise olarak da yağışın cinsinin şuan saydığım bu illerde göründüğü gibi devam etmesini tahmin ediyorum.

  Yarın gece 24:00’a kadar beklenen toplam yağış ve toplam kar yağışı haritalardaki gibidir.


  Haritalarda da görüldüğü üzere özellikle Şanlıurfa-Diyarbakır-Mardin-Batman-Siirt-Şırnak-Hakkari-Bingöl-Muş-Bitlis ve Ağrı il genelinde, Adıyaman-Elazığ-Tunceli-Erzincan-Erzurum-Ardahan ve Kars illerinin güney ve güneydoğu kesimlerinde, Erzincan ve Van ilinin kuzey ve kuzeybatısı ile Erzurum’un batı ve kuzeybatı kesimlerinde yer yer kuvvetli yağış geçişleri beklenmektedir.


  Bu yağışların Güneydoğu’da Şırnak ve Siirt’in doğusu ile Karacadağ kesiminde ve yüksek kesimlerde (Toroslar ve Mardin civarındaki yüksek kesimler) KKY ve kar diğer yerlerde yağmur, Doğu Anadolu’da Malatya-Elazığ-Tunceli boyunca yüksek kesimlerde KKY ve kar alçak kesimlerde yağmur ve KKY şeklinde, diğer yağış alan yerlerdeyse kar şeklinden olması beklenmektedir.


  Bu süreçte yaşanabilecek tüm meteorolojik olumsuzluklara karşı özellikle kuvvetli yağış beklenen illerdeki vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.


  İyi geceler dilerim.


  NOT: Fotoğraflar alıntıdır.  ESKİŞEHİR BÖLGE

  23 Mart - 14.05(Yükseklik: 801m)
  A.svg 12,9

  :!:

  ESKİŞEHİR BÖLGE

  23 Mart - 14.08(Yükseklik: 801m)
  A.svg 13,1

  :!:

  ESKİŞEHİR BÖLGE

  23 Mart - 14.20(Yükseklik: 801m)
  A.svg 13

  :!:

  ESKİŞEHİR BÖLGE

  23 Mart - 14.26(Yükseklik: 801m)
  A.svg 12,5

  :!:

  ESKİŞEHİR BÖLGE

  23 Mart - 14.32(Yükseklik: 801m)
  A.svg 12,1

  ilker.gunebakan estahfirullah hocam ne kusuru. Son gözlemlerime göre özellikle fırsatçılığın arttığını düşünüyorum. 1.6 motor bir aracın sırf Türkiye’deki 2. el algısından ötürü sıfırının 309.000 TL olması geçen seneki döviz artışından sonra firmaların ne kadar fırsatçı olduğunu gösteriyor. Üstelik 309.000 TL’ye sözde full olan aracın Doğuş’un aç gözlülüğü sebebiyle de Almanya’da ki full olmayan örneğinden bile boş kalması... Yazık..

  Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.


  Kararla, otomotiv, alımlarında uygulanan vergi indirimi uygulaması ikinci kez uzatıldı.

  31 Mart'ta sona erecek olan uygulama 30 Haziran'a kadar uygulanmaya devam edilecek. Düzenlemeyle, vergisiz fiyatı 70 bin liranın altında olan araçlarda, ÖTV oranı yüzde 45'ten yüzde 30'a, fiyatı 70 bin ila 120 bin arası olan araçlarda yüzde 50'den yüzde 35'e düştü.

  Ticari araçlara yönelik uygulanan yüzde 18'lik KDV oranı ise yüzde 1'e indirildi.