Posts by UmuTCaN

  Emir kipiyle mi anlaşacağız? Şartlı bir talebinize mi evet diyelim? "Bataklık kurusun istiyorsanız; evet diyin" nedir?

  Yumuşak başlayan cümlenizin sonu hoş bitmiyor Great Khan .


  Dün bir talebiniz olmuş bizde bunu değerlendiririz ama kaç yöneticiyi etiketleyip yada özelden bizlere yazıp bu konudaki rahatsızlıklarınızı dile getirdiniz, eğer bizlere samimi yaklaşımınızı bir şekilde doğru yerde doğru zamanda iletmezseniz elbette bunların yaptırımı olur. Bu yaptırımlar sizleri kızdırıyorsa önce neden bizim mesajımız silinmiş yada ne oluyor acaba bende de bir hata olabilir mi diye birde karşı taraftan bakın lütfen.


  Konuyu yönetim olarak değerlendiriyoruz, sizlere en kısa sürede cevap vereceğiz.

  Bu konuda bir kıvılcımı iple çeken ne kadar çok üyemiz varmışta haberimiz yokmuş. Biz ne zaman sizleri dinlemedik hanginiz kaç kere sıkıntınızı özelden dile getirdiniz de cevap vermedik yada tersledik?


  Hepimiz insanız nefsimiz, sabrımız, anlık reflekslerimiz her an aynı olmuyor. Bu koca ailede herkese yetişmeye çalışıyoruz.

  Sizler nasıl olduysa sözde serbest olamadığınız ama başka bölgecilerin serbest olduğunu düşündüğünüz konuların var olduğu bir forumda; bizlere yansımayan yada belli ölçüde yansıyan bu şikayetiniziden ötürü bir bölge konusunun iki sayfasında her türlü çatlamış sabır taşı misali rahatça yazabiliyorsunuz.!

  Varmı silinen bir mesajınız rahatça yazamıyorsunuz nede olsa bazı konularımızda.!


  Forumumuzun üyeliklerinin bölgesel dağılımında Marmara Bölgesi %41.52 ile birinci bölge iken pardon ama istatistiksel olarak model sayfasında her 10 yorumun neredeyse 5 inin Marmara dan olmasının, İller bazında üyelik dağılımında ise %32.32 ile İstanbul'un birinci olmasından dolayı da her 10 yorumda 3 veya 4 mesajın İstanbul içerikli olmasından daha doğal ne olabilir? Bu oran istatistiksel oran; buna 4 yıldır doğru düzgün kar görmemiş bir metropol olduğunu da eklersek bu sayılar 2 hatta 3 katına çıkabiliyor.


  Başka birşey demiyorum.!

  7 senedir birlikte olduğunuz bir platformu tam kış sezonuna girerken bir anda bırakırsanız ve bırakma sebebiniz burada ifade etmeyeceğim ama biraz düşününce herkesin aklına gelen bir sebepse - sanırım daha yoruma gerek yok - kimse hakaret içerikli mesaj atmadı gördüğüm kadarıyla sadece kırgınlıklarını ifade ediyorlar . Varsa hakaret içerikli yorum hemen raporlamanızı rica ediyoruz . Bu platformda geçmişte de ayrılıklar yaşandı ama kimsenin arkasından hakaret edilmedi - buna müsade edilmedi. iyi forumlar

  Aynen öyle.. :thumbup:

  Arkasından konuşmak hakaret küfür vs ile olacak şeyler değil sadece,gayette semih hocanın hakkında olumsuz şeyler söylenmiş aklı olan zaten anlar.Benim garibime giden bu kadar yıldır saygı gören birisinin arkasından böyle laf sokmalar niye ? Sanki gitmesi bekleniyormuş umut ediliyormuş gibi sezdim.Şaşırdım gerçekten..

  Kimse kimse hakkında olumsuz birşey söylemedi herkes düşüncesini(varsa haklı tepkisini) olgunlukla dile getirmiş gibi görünüyor. Kaldı ki kendisi siteden uzaklaştırılmadı kendi isteğiyle ayrıldı, içerlendiyseniz "bu kadar yıldır saygı gördüğü halde" neden ayrıldığını kendisine sorun sonuçta bu kararı kendisi aldı.

  Hava Forum her zaman olduğu gibi alanında öncü olmaya devam edecek ve her geçen sene bir öncekinden daha büyük bir aile olacaktır.


  Bu koca çınarın her zaman olabildiği gibi bugünde bir yaprağı dökülmüştür. Ancak bir sonraki tomurcuk bu koca çınarın gövdesine yeni bir yaş halkası ekleyecektir.


  Unutulmamalıdır ki her tercih bir vazgeçiştir.


  Kendisine başarılar diliyorum, yolu açık olsun.

  Arkadaşlar Semih hocamızla ilgili açıklama en kısa zamanda yapılacaktır. Bu süreçte geçici süreyle konu mesajlara kapatılmıştır.


  Anlayışınız için teşekkürler.

  Pazartesi günü Mersin ve çevresinde GFS 40-50 mm civarı yağış beklerken, ECMWF 100 mm civarı yağış tahmin ediyor. Sizce hangi tahmin daha gerçekçi?

  AB ve YB hareketleriyle ilgili farklı beklentileri olduğundan dolayı bu fark mevcut, muhtemelen son 2-3 güncellemeye kadar farklı senaryolar görebiliriz. Yüksek ihtimalle 50 ila 65 mm arasında bir senaryoda buluşurlar ama takibe devam etmek gerekiyor. ECMWF beklentisi ağır basarsa Doğu Akdeniz'in bir kısmında su taşkınları, yükseklerde ciddi kar yağışı..vb gibi sıkıntılı durumlar görebiliriz.

What's Happening in the Forum?

  1. Topic
  2. Replies
  3. Last Reply
  1. Ankara Özel Raporlar - Yorumlar 12k

   • KarTutkusu03
  2. Replies
   12k
   Views
   789k
   12k
  3. Dersu Demir Kilic

  1. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar 3k

   • KarTutkusu03
  2. Replies
   3k
   Views
   163k
   3k
  3. xhacker09x

  1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 6.2k

   • Vintersaga
  2. Replies
   6.2k
   Views
   654k
   6.2k
  3. Beykozlu_1908

  1. Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar 2.7k

   • Samet
  2. Replies
   2.7k
   Views
   139k
   2.7k
  3. meridyen

  1. Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar 2k

   • Samet
  2. Replies
   2k
   Views
   94k
   2k
  3. cristiano_ronaldo

  1. Marmara Bölgesi Raporlar-Yorumlar 1.3k

   • Narsil
  2. Replies
   1.3k
   Views
   74k
   1.3k
  3. alperuygun26

En Çok İfade Gönderilenler

  1. Topic
  2. Replies
  3. Last Reply
  1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 8 (23.01.2021)

   • Samet
  2. Replies
   0
   Views
   105
  1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 8 (23.01.2021) Genel Yorumlama 2

   • Samet
  2. Replies
   2
   Views
   117
   2
  3. 4 Şubat

  1. Batı Karadeniz Bölgesi Raporlar-Yorumlar 473

   • Narsil
  2. Replies
   473
   Views
   17k
   473
  3. haydiKutuplar

  1. Marmara Bölgesi Raporlar-Yorumlar 1.3k

   • Narsil
  2. Replies
   1.3k
   Views
   74k
   1.3k
  3. alperuygun26

  1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 6.2k

   • Vintersaga
  2. Replies
   6.2k
   Views
   654k
   6.2k
  3. Beykozlu_1908

  1. Angmagssalik sistemi (İSTANBUL ÖZEL) 87

   • wildleo1907
  2. Replies
   87
   Views
   15k
   87
  3. wildleo1907

  1. 15-21 Ocak Sert Soğuklar ve Kar 85

   • Storm Chaser
  2. Replies
   85
   Views
   18k
   85
  3. divane