Posts by ozandenizli20

ozandenizli20 hocam Covid-19 için halihazır Sağlık Bakanlığının ilaç uygulaması zaten yeterince ağır bir uygulama. İlk gün sabah mide koruyucu(nexium, Lansor, pantactive gibi) 1 tablet, kahvaltı sonrası 8 adet (Favicovir) ve üstüne kan sulandırıcı (coraspin) gibi ve gün içi 6 saatte bir o da ağrı-ateş olması durumunda (Parol) aynı akşam 8 adet (Favicovir) sonraki 4 günde sabah akşam 3'er (Favicovir) diğerleri rutin devam. Şeklinde bir uygulama var. Hastalık sürecinde ilaç etkileşimlerini ve normalde sürekli ilaç kullanan vatandaşlarımız da olduğu için bu süreçte vücut bu bahsettiğiniz ilaçları kaldıramayabilir. Önerdiğiniz ilaçları kullanıp Sağlık Bakanlığının verdiği ilaçları kullanmayan ise hastalık sürecinde hastaneye kaldırılması durumunda ilk sordukları verdikleri ilaçları kullanıp kullanmadıklarıdır. Fazla sayıda ilaç kullanmak hastalık sürecinde ishal-mide bulantısı gibi bağışıklığı düşüren, vücudu besinsiz mineralsiz bırakan vakalara neden olabilir.

Sağlık Bakanlığımızın uygulaması güzel bir uygulama. Mide koruyucu, kan sulandırıcı verilmesi çok güzel. Sadece dünyada favicovir gibi etkin maddesinin yeterince uzun vadeli etkileri görülmemiş olduğu halde bir ilacın kullanılmasıyla ilgili şüphelerim var; ama bu konuda yeterli klinik gözlem olduğunu düşünmediğim için bir şey söylemeyi doğru bulmuyorum. Tedavi evet mutlaka kişiden kişiye değişir. Mesela antibiyotik allerjisi olabilir. Dediğiniz gibi genelleme yapmak doğru değil; ancak koronavirüs tablosu beni de derinden çok üzdüğü, çok yaraladığı için bir fikir olarak paylaşımımı yaptım. Onun dışında bahsettiğiniz uygulama inşallah daha da yaygınlaşır, hastanelerdeki hekim ve eczacı arkadaşlarımın çalıştığı yerlerde henüz uygulanmadığını söylemişlerdi. Ama yakında oralarda da uygulanacağından eminim. Ne olursa olsun bu ilaçların hekim kontrolü dışında kullanılmasını ve uzun süreli kullanılmasını da doğru bulmuyorum. Genelleme yapmak değildi amacım, sadece bir sağlıkçı olarak sürece, hekimlerimize faydalı olmak istedim. Yine de yanlış anlaşıldığım için özür dilerim. Havaforum'u ve saygıdeğer hocalarımı ve arkadaşlarımı çok seviyorum. Bilgilerinize sunarım. Çok teşekkürler.

ozandenizli20 D vitamininin hangisi olduğunun önemi var mı? Birde virüse yakalanmadan da D vitamini kullanılsın önerileri var. Çevremde kullanan çok kişi var. Ayrıca D vitamini fazla olursa vücutta bazı sıkıntılar olabilir diye biliyorum. Bunu uygun seviyede her gün önerilen miktarda kullanarak, test yaptırmadan da tutabilir miyiz?

İyi akşamlar hocam, marka çok önemli değil; fikir olması açısından öyle yazdım sadece, benim ya da başkası yazmış benim için fark etmez; tüm samimiyetimle söylüyorum ki tek istediğim herkesin sağlıklı ve mutlu uzun yaşaması, kimsenin hasta olmamasıdır. D vitamininde 1000 Ünite içerenler daha faydalı oluyor, ondan dediğim markaları yazdım, tabii ki aynı miktarı içeren başka marka da olabilir :) Pandemi olmasa önce test yaptırılıp, sonra da önce test yaptırılıp eksik çıkarsa sonrasında ayda bir test yaptırılıp ona göre kullanılmasından yanayım; ama maalesef risksiz hastanemiz yok. Yine de hiç değilse üç ayda bir D vitamini ölçtürülebilir. Söylediğim D vitamininin her şekilde 1 kutusu bitince birkaç ay ara vermekte fayda var, çünkü fazlası depresyon yapabilir, böbrek hastalıklarına, damar sorunlarına böbrek taşlarına sebep olabilir. Hekim kontrolü olmalı hep; ama hayati hastalığı olan insanlarımızın bile maalesef bazıları korkudan kontrolü aksatıyor. İlginiz için teşekkür ederim hocam.

Ben seyahete çıktığımda öğrendim bu durumu, şuan ben hariç herkes karantinada evde, evde bile maskeyle duruyolarmış, bugünden sonra bende karantinada olacağım, ne kadar önlem alsakta bir yerden açık bulup yine geldi yapıcak bir şey yok ama şuanlıkda bir şeyim yok bakalım beklemedeyim bende herkes gibi

Çok geçmiş olsun hocam acil şifalar

Bende kronik sinüzit var. Aferin sinüs gargara burun nazal spreyi amoklavin antibiyotik kullanıyorum. Epey bir önce antibiyotik kullanıyordum. Burun tıkanıklığı oluştu. Eczaneler reçetesiz antibiyotik vermiyor. Antibiyotik eşdeğer reçetesiz alınabilecek bir ilaç var mı?

Antibiyotik reçetesiz maalesef alınması yasak; antibiyotiklere eşdeğer ilaç yok maalesef; ama aile hekiminize rica edince bazı aile hekimleri bir seferliğe mahsus yazabiliyor. Onun dışında bir su bardağına bir tatlı kaşığı tuz koyun ve günde 4 defa 3'er kere çekin, uzun vadede iyi geliyor. Onun dışında kullandıklarınıza devam edebilirsiniz. Bende de bir ara kronik sinüzit vardı; tuzlu su yöntemiyle ve o zaman kış mevsimi olduğu için portakal kabuğunu soyarken çıkan asiti soluyarak kurtuldum. Tekrardan çok geçmiş olsun hocam :)

Aferin Sinüs kullanıyorum. Aferin Forte eşdeğer mi etki yönünden? Multi vitamin olarak kapsül haricinde hangi ürünü tavsiye edersiniz? Vitamin minarel zengin bir ürün olarak?

A......f.....e....r...i...n S...i..n...ü...s sinüzitte öneririz. A......f....e...r...i..n Forte ile eşdeğer değildir. Forte gece ateşlenmelerinde daha iyi gelmektedir. Multi Vitamin olarak normalde önceden benim de kullandığım İ...m...m...ü...n 44 Şurup öneririm; ama hiçbir multivitaminin içerdiği maddelerden hangisinin Covid-19'u kuvvetlendireceği, hangisinin hafifleteceği tam bilinmemektedir. Bu konuda da yeterli klinik çalışma henüz yoktur. Örneğin Kara Mürver Ekstresi'nin Covid - 19'un mekanizmasını daha aktif hale getirdiği söylenmektedir. Bu nedenle ben de kullandığım multivitaminimi bıraktım. Ancak sebze - meyve içerikli, içinde balık, kırmızı ve beyaz et de olacak şekilde dengeli beslenmenizi öneririm. Eksik olan vitamin ya da mineraliniz varsa onu almanızı ise öneririm.

ozandenizli20

Ben covid geçirdikten sonra başladı bu ağrılar

P..l..a..q..u..a..n..i..l adlı ilaç kullandınız mı tedavi süresince, ilk başta tüm dünyada tedavi ettiği düşünüldüğü için bakanlığımız tedavi protokolünde bu ilaç var çünkü ve bu ilacın bazı kişilerde gözde ve dolaşım sisteminde ciddi yan etkileri olabiliyor. Onun dışında Kardiyoloji ve Nöroloji'ye başvurup belden aşağısı film çekilirse daha iyi olur. Mikro pıhtılar olması ihtimalinden dolayı ek bir hastalığınız yoksa sabahları birer tane tok olarak C...o...r....a....s...p....i...n 100 mg ve eklem ağrılarınız için ve de iltihap giderici olarak yine tok olarak A....p....r....a...n...a...x F...o....r..t..e tablet kullanabilirsiniz. Takviye olarak da sabahları tok olarak bir bardak suya 10'ar damla damlatmak suretiyle C...o....l..e..d...a..n D Vitamini Damla kullanabilirsiniz.

Saygıdeğer çok sevdiğim hocalarım, çok sevdiğim arkadaşlarım eczacınız olarak koronavirüs semptomlarını hafif gösteren kişilerde durumun ağırlaşmaması, hastalığın ciğere inmemesi ve erken teşhis şartıyla karşıdaki hastanedeki doktorlarımızla birlikte sabah öğle birer P..a..r..o..l tablet. akşam uyumadan önce birer A..f..e..r..i..n Forte tablet, (eklem ağrıları çoksa ek olarak sabah akşam birer A..p..r..a..n..a..x Forte tablet) sabah akşam birer M..a...c...r..o..l MR tablet veya bu ilaç dokunan kişilerde sabah 1 tane Zit...r..o..m...x tablet, sabahları suya 10'ar defa damlatarak C....o...l...e...d...a..n D vitamini damla veya sabahları 1 - 2 damla O....c...e..a....n 1000 MCG D vitamini damla veya sprey, sabahları ise 1'er tane C.......o....r...a..s..p..i...n 100 mg, günde 4 defa 1'er kapak A...n...d...o...r...e...x Gargara ve de sabahları 1'er tane aç olarak N....e...x...i...u...m 40 mg tablet kullanılabileceğini uygun gördük. İlaçlar tok karnına kullanılmaktadır. P..a..r..o..l ağrı kesici ateş düşürücü, A..f..e..r..i..n Forte ağrı kesici, ateş düşürücü, virüsün oluşturduğu iltihabı azaltmak amaçlı, A...p..r...a...n...a...x Forte ekrem ağrıları için ve ve yine virüslerin oluşturduğu iltihap için, M...a...c...r...o...l MR virüsün sebep verdiği bakteriyel enfeksiyon için, C..o..l..e..d..a..n ve O..c..e..a..n damla virüsün etkisini azaltmak için D vitamini, A....n....d....o....r....e....x gargara boğazdaki enfeksiyonu çözmek için, C..o..r..a..s..p..i..n ise hastalığın sebep olduğu vücuttaki pıhtılaşmaları engellemek ve bu şekilde oksijensizliği azaltmak, ki dolaylı olarak bu şekilde öksürüğü azalan hastalarımız da olmuştur, virüsün kalp krizi ve kalp - damar hastalığı, inme oluşturma riskini azaltmak için kullanılmaktadır. N....e...x..i...u...m da mide koruyucu olarak kullanılmaktadır. Bir de günde 2,5 - 3 litre su için, hem böbreklerinize, kan dolaşımınıza iyi gelecektir ve bu kadar suyun vücudumuza çok faydası vardır; hem de virüsün vücuttan temizlenmesine biraz olsun faydası olacaktır. Tedavi yetişkinler içindir. Ve ağır olmayan vakalarda etkili olabileceğini gözlemledik. Çocuklar için ise tabletlerin şurup formları olanları yaşa uygun dozlarda kullanılabilir; ancak Covid - 19'a yakalanan pek fazla çocuk hastaya rastlamadığımız için onlarda daha çok tıbbi gözleme ihtiyaç vardır. Bunların dışında sosyal mesafe, maske ve hijyen üçlüsüne dikkat edelim. Bu üçlüye uyulmazsa bu tedavi fayda etmez. Hastalık kendini yenileyebiliyor. iyileşince kısa sürede bile tekrar hasta olunabiliyor. Lütfen dikkat edelim. Bu tedavi pozitif çıkıp iyileşen saygıdeğer hekimlerimizle birlikte tıpta bilinen ilaçlar olmasından yola çıkılarak önce doktorlarımızın kendisinde deneyip olumlu çok sayıda sonuçtan sonra duyurduğum tedavidir ve her hastayı iyileştirmese de çok sayıda insanın hayatını kurtarabilir. Bu tedaviyi isteyen herkes beğenebilir, eleştirebilir, en güzelinden en ağır her şeyi söyleyebilir, çok da güzel olur. Belki tartışılarak tedavi daha güzel hale gelir, varsa eksiğimiz tamamlanır, varsa yanlışımız gider. YETER Kİ NE OLUR ÖLMEYELİM, HEP BİRLİKTE YAŞAYALIM.

Sevgi ve Saygılarımla

Corona Testim Pozitif Çıktı Arkadaşlar Ama Aynı Evde 4 kişi yaşıyoruz sadece benim pozitif çıktı bu nasıl olur ? Testlerde bi sorun mu var yoksa gerçekten aileme bulaşmamış olabilir mi ? Herhangi bir problemim yok her zaman ki gibiyim hiç bi öksürük vb. Belirtisi yok

Çok geçmiş olsun hocam Allah acil şifalar versin, bir eczacı olarak önerilerim boğazınızda gezdirerek bol bol sıcak şeyler için; ama kaynar da olmasın, takviye olarak D vitamini alabilirsiniz, ilaç yazıldıysa ilaçlarınızı düzenli kullanın, Allah'ın izniyle iyileşirsiniz inşallah, gerçekten de bulaşmamış olabilir; ama aileniz birkaç test daha yaptırmalı hocam, onlar da negatif çıkarsa o zaman bulaşmadığına emin olabiliriz, kendinizi 25 gün karantinada tutmanızı öneririm mümkünse, 22 - 23 güne kadar virüs vücutta kalabiliyor çünkü, onun dışında da maske mesafe hijyen önemli, hayırlı akşamlar hocam.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu 1.7k

• Interstellar
    2. Replies
      1.7k
      Views
      99k
      1.7k
    3. Neilos_35