Posts by Nevsehirli

  Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdoroğlu'na Artvin ili Şavşat ilçesi Keklice köyunde 'pkk' lı terörist'ler tarafından saldırıda bulunulmuştur.
  Ülkemizin ve milletimizin zor günlerden geçtiği bu döneme bu menfur saldırıda bulunanların Ülke'nin birliğine,beraberliğine ve dik duruşuna karşı bu saldırıyı yaptığını düşünüyorum.
  Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

  Arkadaşlar olaylara mantıklı bir çerçeveden yaklaşmak lazım.


  Toplam sayısı 8'i geçmeyen f 16 25 30 tank ve 2000 askerle darbe yapılamayacağını 15 yaşındaki çocukta bilir.
  Ülkede darbe oluyor deniyor bir yandan trt'de metin okunurken bir yandanda diğer kanallarda pembe diziler oynuyor ülkenin başbakanı ise tv'de rahatca konuşup bu bir kalkışmadır diyor.
  Asker ne hikmetse saat 21'den sonra devreye giriyor istanbulda boğaziçi'nin tek tarafı kapatılıyor bir taraf açık, Atatürk havalimanı'nda askerlee bekliyor, ne hikmetse askerin aklına türk telekomu ve Türksatı fesh etmek gelmiyor. bu sadece banamı mantıklı gelmiyor ben buna darbe değil en fazla darbecik yahut darbeciğe teşebbüs derim.
  Aklıma iki fikir geliyor
  .) Fethullah Gülen'in adamları gitmeden önce battı balık yan gider hesabı bi kalkışma yaptılar ellerinde patladı
  .) Bu izlediklerimiz çok büyük bir tiyatro.


  Askeri darbelersen nefret ederim ailem 80'de darbeden çok çekti en kötü yönetim bile darbe'den daha iyidir fakat arkadaşlar 15 yaşındaki çocuğa darbe planla desen bundan daha iyi planlar biraz mantıklı olalım.
  Olay tiyatro değilde Fethullah Gülen'in işi ise olay daha kötü fetö örgütünü bu duruma getiren iktidar yıllarca uyumasının haricinde ülkenin dışarıdan gelen bir saldırıya karşıda ne kadar aciz olduğunu bir kaç soyu bozuğun bile ülkeyi ne hale getirebileceğini görmüş olduk.
  Ki sonradan halkın sokağa çıkmasıyla beraber 96 95'li çoğu herşeyden habersiz er erbaş'larında ne hale getirildiğini polisler olmasaydı kaç kişinin daha kafasının kesileceğini düşünemiyorum bile.
  Ne diyeyim allah herkese akıl fikir izan versin iyi geceler.

  Ülkede Hergün patlama oluyor şehit vermediğimiz gün kalmadı hiçbir şey olumlu yönde ilerlemiyor siyasetçiler sağı olsun solu olsun utanmadan,sıkılmadan aşşağılıkça şehit cenazelerine katılıyorlar beģenmedikleri israil 1 askeri geberdiği için filistine kan kusturuyor bizim gerizekalılar ise tabuttan prim yapıyor yazık ülkeme çok yazık milletimize çok yazık.

  Beyler şimdik Çok şükür hepimizde müslümanız lakin kafamı kurcalayan sorular var bunlardan biride meshebler hususu.


  Bakın Kuran bütün islam aleminin fertleri için indirildi ben kuranın hepsinin mealini okudum lakin bu meshebler olayı yüzünden parça parçayız kuranda'da çok düşünmeme rağmen çözemediğim manasını anlayamadığım ayetler var misal Ahsap 53 neyse konu bu değil asıl konuya gelirsek Büyük mesheblerin hak olduğuna kim karar verdi neden bir meshebe uymak zorundayız kuran ve sünnet yetmiyormu hepsi farklı bir şey anlatıyor hangimizin yaptığı doğru bunlar aklımı karıştıran sorular hatta son 1 senedir mesheb olayına mana getiremiyorum ve parçalanmanın kuran da yasak olduğunuda bilerek mesheb olayına katılmıyorum sizce durum nedir?