Posts by TolgaSomayUzun

gokhan abur bey de ocak subat'a dikkat cekmis bence de ocak subat bize kar noktasinda tatmin edici bir kıs yasatacaktir.kasim basi icin sistem artik kesinlesmistir bana gore.hala sogumayi begenmeyip kar bekleyenlere sozum anliyorum kar yagsin istiyoruz kisaca ancak atmosfer bize ekim ayinda bu denli sistemleri her guncellemede takip ettiriyorsa ve herkes heyecanla bu forumu aktif ediyorsa bu senenin farkli olacagini anlayiniz.modeller kotu giderken kuzeyimiz sogudukca sabredin hersey guzel gidiyor diye bosuna demedim smdi yine sabredin kasim basi serinlesin ortalik once deniz bi sogusun sonra kasim son haftasiyla baslicaz zaten bu aceleyi anlayamiyorum.kasim 1 gibi trakya bolgesinde ozellikle kuzey kesiminde yagis olusumu olabilirse kky zaman zaman kar yagisi bekliyorum diger yerler icin biraz daha beklemek lazim.(bakın bu haberi bile vermek hele hele ekim ayin da vermek la nina ornegidir gecen sene ekim de herkes futbol konusuyordu forumda sadece ;) )
    hayirli aksamlar havaforum

İnşallah ,dört gözle bekliyoruz ve takipteyiz :)

Kuraklık belimizi büküyor maalesef :( Çok üzücü bir durum. 800 mm yağış alsa ortalama kurak vakitte 600 e 500 e düşse sorun yok ama ortalama 430 civarı olunca kuraklıkla 300 e inince sıkıntı oluyor.

Sonbahar müthiş kurak geçiyor.Normalde 30 günün en az 10 günü yağışlı hafiften yağmmurlu olmalıydı.Ortalama 15 günü yağmurlu sistemler gelmeliydi...Yani 3 gün 5 gün yağmurlu hava oldu bu ekim ayında ki bu olan 7 günün de her günü yağmur yapmadı.2-3 gün yağmur yağdı.Vallaha sıcak soğuktan ziyade beni yağışsız hava kapalı olmayan açık havalar korkutuyor.

Bu sene son derece kurak geçiyor.Kuraklık had safhada sıcak havalar mevsim anormal bir şekilde.İnşallah düzelir yoksa çok çok büyük sıkıntıar olucak.Kasım ayında Ankaraya neredeyse hiç yağmur yağmadı.

İstanbula kasımda kar bekleyenler hayallere dalmış çünkü İstanbulda şehirleşme araba egsozları yapıların yüksekliği hepsi yağışı ve karı engelliyor.Ormanların azalması vb.Bu sene pastırma yazları uzun sürdü.Ankarada Ekimin 18 inde kısa kollu ile gezdiğimi bir defa hatırlıyorum o da 2010 senesindeydi.Bu sene soğuk olur ya da olmaz ama temennimiz inşallah bol yağmur bol yağışlı olmasıdır.