Posts by GabelBerg_10

Hey maşallah (Balıkesir'in Havasından alıntıdır.)

Gelelim son beş günün yağış değerlerine ;

Geçirdiğimiz beş gün boyunca yörede düşen toplam yağışlarda ilk beş ;

*Gönen 48,6mm

*Balya/Akçaldede Radar Sahası 46mm

*Edremit/Kazdağları 45mm

*Bandırma Havalimanı 42,6mm

*Savaştepe 41,8mm

İken en az yağış alan noktalardaysa ilk beş ;

Kepsut 13,5mm

Erdek 13,6mm

Havran 14,9mm

Dursunbey/Kavacık 16,9mm

Dursunbey 17mm şeklinde.

Gün gün en yüksek yağış miktarlarına göz attığımızda ;

2 Nisan'da ki ilk beş ;

* Edremit/Kazdağları 13mm

*Ayvalık 10,8mm

*Edremit 10,4mm

*Burhaniye 10,2mm

*Altınoluk 8,9mm

3 Nisan'da ki ilk beş ;

*Susurluk 28,6mm

*Balya/Ilıca Orman Sahası 27,8mm

*Bigadiç/Aşağıçamlı Köyü 23,8mm

*Gönen 21,4mm

*Manyas 21mm

4 Nisan'da ki ilk beş ;

*Gömeç 11,1mm

*Edremit/Kazdağları 2,3mm

*Dursunbey/Reşadiye Mevkii 1,8mm

*Bigadiç/Aşağıçamlı Köyü 1,8mm

*Gönen/Çifteçeşmeler Köyü 1,8mm

5 Nisan'da ki ilk beş ;

*Gönen/Çişteçeşmeler Köyü 13mm

*Edremit/Kazdağları 12,8mm

*Edremit/Altınoluk 9,3mm

*Ayvalık 8,7mm

*İvrindi 7,8mm

6 Nisan'da ki ilk beş ;

*Dursunbey/Yaylaorman Sahası 17,5mm

*Bandırma Havalimanı 17,4mm

*Gönen 17,0mm

*Balya/Akçaldede Radar Sahası 16,8mm

*Savaştepe 16,3mm

Beş gün boyunca toplamda yöreye düşen toplam yağış miktarı 901,3mm.

Üzgünüm, oran ortada birşeyleri ikaz ederken sen devletten iyimi bileceksin tarzı yorumlara maruz kalmak umrumda değildi değilde.Halen söylüyorum bu duruma politik olarak bakılmamalı günü geldiğinde en yakımızı hasta yatağında bir cihaza bağlı yaşadığını gördüğümüzde belkide iş işten geçmiş olacak.Bugün Yunanistan bile sokağa çıkma yasağı ilan ederken bizler neden kendi ohalimizi kendimiz ilan ediyoruz? Bakanımızın iyiliğinden hiçbir şüphem yok Allah binlerce kez razı olsun ama kalkıpta hangi ülkede böyle bir açıklama görülmüştür?

Patronun ağzına bakan,geçime muhtaç olan insanlar kendi ohalini nasıl uygulayabilir?

Başka bir konu çıkarılan ekonomik pakete göz attım ailem kahvehane işletiyor ve yaklaşık bir haftadır kahvehaneler kapalı.Pakette hiçbir destek yok şükür ki tek kahvehane üstüne değil geçimimiz ama ya tek geçimi kahvehane, kafe tarzı olanlar ne yapacak? Hadi onuda geçtim pakette konut kredi bile varken esnafın esine dair bir madde yok.

Bu serüvene emin adımlarla giriş yapsakta malesef ilerleyişimiz günden güne belirsizlikler eşliğinde oluyor.Lütfen bu yorumu devlet düşmanı bu milletin kötülüğü üzerine odaklanan biri olarak algılamayın.Sadece emeği, hakkı olanın hakkının peşindeyim fazlasında gram gözüm yok.

Gelecek sezon ava devam 4 yıl aradan sonra şeytanın bacağını kırarız :)

İzmir de insanlar biraz daha duyarlı ama yeterince değil hala sokaklarda insan sayısı bana gore fazla bankalarda kuyruklar var ve 1 metre kuralına uyunmuyor marketlerde insanlar iç içe alışveriş yapıyor yani müşteri sayısı onemsenmiyor ha birde parkta oturan yaşlıları saymiyorum bile??(

Dün sırf ortalığın durumunu görmek için arabayla şehir turu yaptım bir tane yaşlı görmedim.Geçenlerde yaşlı bir çifte ceza kestiklerinden kimsecikler yok ortada, malesef can değil mal ağır basıyor bizim insanımızda.