Posts by Great Khan

Accunun kış tahminini atar Mısınız?

Arif Hoca sonbaharı yayınlamıştı kışı da mı yayınladı?

Ao'yu falan biliyorum da o kadar detaylı tahmin yapılamaz bu vakitte?

Accu ile uğraşamam bu saatte, arın erken kalkacağım hala laf anlatıyorum ya nasıl iş.

Arif abimin kış tahmini kendi sitesinde ve bloğun da mevcuttur. İsteyen gider bakar ne demiş diye.

Ao-Nao işine hiç girmeyin bence, her tahmin kuruluşu ve üstad neredeyse onu baz alır.

Siz böyle devam edin, şimdiden polar atağın yönünü tayin eden adama laf yok, bize var. Bizim gençliğimiz forumlarda geçti hala daha geçiyor. Biliyoruzda konuşuyoruz.

Bilmeyenleri kandıran biri varsa şimdiden polar tahmini yapan ve jet streamları örnek gösterendir.

Benim işim güvüm var, laf anlattık bu saate kadar anlayan anladı. Eğer şimdiden polar atağın yönünü tahmin eden adam değil de ben isem atıp tutan, o da sizin objektifliğiniz artık. Ben bunu değiştiremem.

Hayırlı geceler Allah'a emanet.

Senin tahmin yaptığını da görmedim. Sen de 8 Ocak sisteminde soru soruyordun ne alırız diye.:)

Sanki arka çıktığınız kişiler yapıyor o işi.

Heyy gidi. Mat a sor söyler sana tahminini.

Arif abinin tahmini kendi sitesinde mevcuttur.

Ao-Nao yu biliyorsun sanırım, hani şu üstad diye nitelendirdiğimiz kişilerin ilk verisi.

Accu.;)

O kişiyle konuşmuyorum. O kişiye de yazmadım. Tahmin yapmanıza laf etmiyorum zaten böyle bir Hakkım da yok. Kaynaksız ve kafadan tahmin yaptığınıza karşıyım. Hiçbir şey bilmeyen üyeler ve ziyaretçilerimizde var aramızda, onları kandırmış olmayalım.

Ben o şekilde tahmin yapmam, yapmayı da uygun görmem. Benim kaynaklarım sağlam.

Yanlış bişey dediğini düşünmüyorum polar ataklar bildiğim kadarıyla çoğunlukla batıdan girer sondada ya doğuya gider gitmez 6 oack isnisna

Hay Allah. Anlatamıyorum sanırım. Dünyanın dönüşü gereği evet. 6 Ocak da istisna değildir, bu hep böyledir. Ki 6 Ocak da da sistemin asıl soğuğu Batıdaydı, yanlış hatırlıyorsun. Karadeniz üzerinden inen neredeyse her sistem asıl 850 hPa soğuğu Trakya ve Marmara da olur.

Sizin yorumlarınız sanki Doğuya gelir gelmez derken size kışın 10 sistem gelir bize 1 sistem gelir gibi algılanıyor, bilmeyen arkadaşlar yanıltılıyor.

pardon karıştırdım 2012 soğuğuna gitti aklım sanki pozitif olunca sıcak olacakmış gibi geliyor insana 2012 pozitifti ve soğuk tabiki. ama yinede 2014 gibi istisnalar oluyor arada sırada.

Her insan karıştırır sıkıntı yok, benim eleştirilerim dayanaksız tahminler ya da temeli her zaman değişen kaynaklara.

Öyle bir niyetim yok. Sitede kışı detaylı bir şekilde kafadan sallayarak tahmin yapan kişilere karşı objektif davranıyorum. Hayırlı geceler.

Kafadan sallayarkdan kasıt ben isem lütfen aşağıda linke tıklayın ve kaangr2 rumuzlu arkadaşın yazdıklarının hepsini okuyun. Sayfadaki bütün yorumlarını. Bi ara polar atakların yönünü tayin ediyor.:))

Sonra tekrar bir yaklaşım yapın.

http://www.havaforum.com/konu-…zonu-tahminine-dogru.html

ayrıntılara takılıyorsun hepimiz biliyoruzki sabit durması negatifte veya pozitifte kötüye alamettir ben hep negatifte olsun demiyorum zaten negatifte olduğunda polar ihtimali ülkemiz adına artıyor diyorum pozitif olduğunda ılık havalar hakim oluyor genellikle.

Pozitif olunca sisli, puslu, soğuk ve kurak havalar olur.

Negatif olunca Doğu Karadeniz bölgesi hariç genelde yağışlı olur.

İyi geceler de ben akımlardan bahsetmedim ki? O tahminciler kimmiş acaba :) ?

Bana karşı savunur duruma geçtiğiniz yanlış anladıysam eğer kusura bakmayın, Metehan Avcu arkadaşımız.

Bir arkadaş da kaangr rumuzluydu sanırım, polar atakların yöünü tayin ediyordu.

Neye göre yazıyorsunuz? Mantıktan tahmin yürütmeyin de bilmeyen insanları da kandırmayalım.

Ben 5-6 senedir bu işlerle uğraşıp artık bir şeyleri bilen biri olarak söylüyorum.

Her patterne göre değişen Jet Streama güveniyorsanız siz bilirsiniz. Ben de bir kaç üstada ve kendi birikimime güveniyorum.

Hadi iyi geceler.

10 Ocak'a kadar Marmara'nın o tarihten sonra 15 şubat'a kadar Karadeniz'in kışı olsun en kaymaklı yeri yani :D Önce İstanbul'da sonra Samsun'da kara doyayım.

Kasım-Aralık-Ocak daha çok Karadeniz gibi duruyor. Şubat daha çok Avrupa ya ve yurdun batısına, Mart ise orta halli.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 7.1k

• Interstellar
    2. Replies
      7.1k
      Views
      270k
      7.1k
    3. berkay_tuku