Posts by follower81

Mert_35 bilgi kirliliği yaratan çok fazla sahte hesap olduğunu düşünüyorum. Ek olarak her gün çok fazla değişik iddialar ortaya atılıyor ve bilim insanlarından bu iddialara yönelik açıklama istiyorlar. Ama bilim dünyası bir sorunun cevabını bulana kadar hemen başka bir safsata ortaya çıkıyor. Bu insanlar bir yanlışı düzeltmek için araştırma yapıp vakitlerini harcarlarken ardından hemen başka bir iddia ortaya çıkıyor. Cevap veremeyince de sen bana cevap veremedin bu yüzden aşı olmuyorum diyorlar. Allah bilim insanlarına sabır , bazılarına da akıl versin artık ne diyeyim.

Size resmen katil olmak ile eşdeğer olan bir olayı anlatacağım

Yengem Düzce'nin Gölyaka ilçesinde yaşıyor. Kendisi tansiyon hastası ve ilaçları tükendiği için sağlık çalışanı olan bir yakının yanına gidiyor ilaçlar hakkında bilgi almak için. Sağlık çalışanı olan yakının kızı ise korona hastası ve bunu kendi ailesinden bile saklıyor. Yengemde oraya gittiği anda virüsü kapıyor. Tansiyon hastası olduğu için virüs ekstradan daha fazla hırpalıyor onu. Kendisinin görüntülü aradık resmen rengi gitmiş , kağıt gibi bembeyaz olmuş. Bir kişinin hastalığını saklaması neredeyse bir insanın hayatını kaybetmesine neden oluyordu.

Başka bir olay ise ablamın kayınpederi kendinden şüpheleniyor ve enişteme diyor ki , beni hastaneye götür test yaptıralım diyor. Test yapıyorlar ve test negatif çıkıyor herkes derin bir nefes alıyor. Fakat bir kaç gün sonra tekrar arıyorlar adamı ve tekrar teste çağırıyorlar. Bu sefer test sonucu pozitif çıkıyor. Meğerse test yapılan yerdeki cihaz arızalıymış hem yanlış sonuçlar veriyormuş hem de test sonuçlarını da oldukça geç veriyormuş.Eniştem astım-bronşit hastası olduğu halde babasını teste tekrar götürüyor çünkü ondan başka getirebilecek kimse yok çünkü daha önceki testi negatif çıktığı için her yere gidiyor ve kızına ve daha bir çok kişiye daha virüsü bulaştırıyor. Daha da kötüsü adamın tahlillerinde pankreas değerleri yüksek çıkmış ve pankreas kanserinden şüpheleniyorlarmış kendisinin de hastaneye yatışı verildi. Ablamları ise karantinaya aldılar, fakat hala gelip giden yok. Evden çıkamıyorlar ve filyasyon ekibinin gelmesini bekliyorlar hala. Bir an önce gelmeleri lazım aslında. Çünkü eniştem astım-bronşit hastası daha önce bahsettiğim gibive babasını teste getirip hastanede saatlerce koronalı hastaların arasında tahlil sonuçlarını bekledi. Yarın akşama kadar filyasyon ekibi gelmezse biz ablamların ihtiyacını alıp kapının önüne bırakıp gitmek istiyoruz.

nefes darlığı hariç bende ayni dönem 1 hafta hastalandım. Eklem ağrısı ateş terleme öksürük halsizlik

Bende nefes darlığı da vardı uykudan öksüre öksüre kalkıyordum. Öksürmekten boğazım o kadar tahriş oldu ki kan tükürmeye başlamıştım. Doktora gittim bana ilaçlar verdi ve sakın telaşlanma vb. sözcükler söyledi. Benim kafama takılmıştı o telaşlanma kelimesi ama o zamanlar koronavirüsün adı geçmiyordu.

Bir haber okudum. Haberde bu virüsün Eylül 2019'dan beri dolaşımda olabileceği yazıyordu. Buna gerekçe olarakta İtalya'da yapılan çalışmalarda 2019 yılından kalma kan örneklerinde COVID-19 antikorları bulunması. Sizce bu haber doğru olabilir mi ?