Posts by Vintersaga

  Sayın Üşümezsoy düşüncelerini nerdeyse 20 yıl önce (2002'de), Prof. Rolando Armijo ile yaptıgı çalışmalara dayandırıyor. L'Atalante gemisi ile yapılan keşifler düşüncelerini şekillendirmiş. Güvenilirliği size kalmış.

  Bu sene anlamadığım derece de Survivor reklamı var sosyal medyada. Nereye tıklarsam Survivor var, anlamadım. Geçen sene reytingler çok parlak değildi, bu sene performanstan ziyade reytinge oynanmış gibi görünüyor ki ilk bölümde izlediğim kısımda bana o yönde intiba bıraktı. İsimlerin çoğu o yönde gibi, 2-3 olayın ciddiyetinde kişi var elbet.

  Bu arada geçen gün Ahmet Nur Çebi; elektrik faturasını bile ödeyecek para yok demiş, yorumlara baktım rakip takımlar dalga peşinde, üzüldüm. Şimdi olmasa bile rakiplerde de 3-5 yıl içinde benzer tablolar görülebilir, ortak kanayan yaramızla dalga geçiyoruz. Borcu borçla kapatıp faizi büyütüyoruz. Henüz TFF kısıtlamalarının yanı sıra UEFA'nın FFP uygulayacağı takımlar var; en büyük gelirlerin Avrupa'dan geldiğini düşünürsek men cezası falan çok can yakar.


  Mesela GS gayrimenkulunu satmamış olsa durumu perişandı. Şu an borç yükü en az diye konuşulsa bile rakamın büyüklüğü çok fena. İşin özü artık toparlanma vaktidir. Taraftarların görüşleri de dahil olmak üzere yeniden yapılanma şart.

  Sadece bu sistem özelinde konuşuyorum öyle mi? Bunu hangi yazıdan çıkardınız örnek verirken bile 2 sistemi karşılaştırdım :D BUNU ASLA AMA ASLA KENDİMİ ÖVMEK İÇİN SÖYLEMİYORUM bölge sorumlusu bile olmadığım halde birçok insan bana hem Orta ve Doğu Karadeniz sayfasında hem de özelden soru soruyorsa bu benim geçmişimle alakalıdır.

  Ayrıca belki yolu Orta ve Doğ Karadeniz topraklarına bir kere bile düşmemiş birinin tahminlerimin tutup tutmadığına karar vermesi sizin haddinize değil Vintersaga Bey. Hem konumuz bu da değildi istediğiniz gibi evirip çeviriyorsunuz size doğrudan bir gönderme yoktu 2-3 tane peş peşe benzer mesaj gördüm cevap verdim canınIZ sıkılmasın boş yere.

  Ben tahminleriniz tutmuyorda demedim, yolumun oralara düşmediğini de salladınız ki söylediklerimle ilişkisini de anlamadım. Neyse peki öyle olsun, canımız sıkılmasın madem. Bana doğrudan gönderme yoksa bu yazdıklarımı da doğrudan kabul etmeyin o zaman. İyi forumlar.

  Orta Karadeniz sayfasını takip etmediğini kabul etmiş oldun bu mesajınla. Doğu Karadeniz kardan yıkılırken Orta Karadeniz ağlama duvarına dönmüştü yağmayan karı kim neden takip etsin? Takip etmediğiniz konu da lafları cımbızla çekmek yerine iyi bir tarama yapta gel. Ben seni hedef almamışken doğrudan bana salla sonra kendimi savununca kendini övüyorsun de komiksin.

  Sadece bu sistem özelinde konuşmanız bile beni haklar. Eskiden bu yana konuyu tekrar okuyabilirsiniz, gözleriniz sadece kendinizi ve sizi destekleyenleri görmüş sanırım. Biz geri dönüşleri iyi takip ediyoruz merak etmeyin, Samsun'a laf edip Istanbul'a laf etmeyin dediğiniz ilk mesajınızın çelişkisi hala ortada.


  Bu mesajla konuyu takip etmediğimi kabul etmiş olmuyorum ama işinize gelecekse öyle varsayabilirsiniz.


  Beni etiketlememiş olmamanız beni hedeflemediğiniz anlamına gelmez, o mesajın kime neye yazıldığı çok açık. Öyle bir niyetiniz yoksa bile geçmiş 1-2 sayfaya bakıp lafın nereye gideceğini hesaplayın. Siz birini cımbızlarsanız, o da sizi cımbızlar. Demokratik platformda söz hakkı düşer çünkü.


  Ayrıca siz diye hitap eden kişiye siz diye hitap edilir.

  Görülenlere Göre Şuanda 24 25 De Bir Sistem Var Ama Tırt Niteliğinde Şuanki (varsayıma Göre ) Ama Diğer Sistem Mart Başı Yani Güzel Bişiler Çıkarmı Dersiniz Ustadlar ? indexler düşüyormuş bir bilgim yok ne anlama geldiğinden biraz Aydınlatırsanız Cok Sevinirim Şimdiden Teşekkürler Vintersaga

  24'ü civarında olan salınım fazlasıyla cılız görünüyor, sürpriz bir değişim olursa burada bilgilendirilir zaten hocam. Ama Mart başı bazı beklentiler mevcut, güzel birşeylerin çıkma ihtimali var, ihtimal var derken gerçekten onu destekleyici bazı veriler mevcut. Kuvvetli bir salınım olacaksa önümüzdeki hafta ilk sinyallerini vermeye başlayacaktır. Süre çok uzun, beklentinizi kısıtlı tutarak değişimleri takip etmenizi öneririm. İyi forumlar.

  Herkesin şahsi fikri kimseye kendimi kanıtlama gibi bir amacım yok yazdığım yazılarda yaptığım tahminlerde beni destekleyen de doğru tahmin yapıyorsun diyen de o sayfada onlara da bir göz atın girmek istemeseniz de :)

  Yaptığınız popülizm ve iyi örnekleri saymak yerine; insanların neden sistem anını orada değilde D. Karadeniz konusunda yaşadığını, o konuların neden ayrıldığını ve dışardan izleyenlerin ne düşündüğünü sorgularsanız bence doğruya ulaşabilirsiniz.


  Ilk yazdığınız mesaj ve bu alıntıladığım dahil olmak üzere okuduğunu çarpıtma da cabası. -8 psikolojik sınır diyorum, -8 saf kar yapmaz diyorsunuz; sistem anında yaşananları söylüyorum; siz sistem öncesi tahminlerim çok iyi diyorsunuz.