Posts by Vintersaga

Ay ortasına geldiğimize göre, mesajı-durumu güncelleme vaktimiz gelmiş. Şimdi durumları az-çok biliyorsunuz, ufaktan başlayacak olursak; ne zaman uğrar dediğimiz pastırma yazının tam olarak içindeyiz. Ay başı belirsiz yazdan sonra, son günlerde gündüz yakan gece üşüten havalardayız. Pastırma kurutacak arkadaşlar varsa iyi değerlendirsin. Kurutanlar bizede yollasın. :hfyeni (18)::hfyeni (18):

Bu kurak döngü ufak tefek molalar harici minimum ayın 25'ine kadar bizlerle. Ay sonuyla birlikte birşeyler değişiyor o kesin, etkileri ne olacak bakacağız ama olası bir sistemden sonra bu kadar pişmeyız diye düşünüyorum. Aysonu hakkında fikrimi soracak olursanız kısıtlı soğuk, yeterli yağış desemde; modellerden takip etmek en güzeli. ECMWF bu ara formda gidiyor, GFS çok başka halde. ECMWF ağırlıklı bakmakta fayda var.

Daha sonrası için ise Aralık ortasında veya biraz daha sonra şu ana kadar yılın en etkili sistemi olmaya aday birşeyler inebilir. Belki biraz üşürüz. uzays3271653126 (Karalama Tahtası tadında bir yorumdur:hfyeni (18):)

Yani durumlar böyle, battı balık yan gider. Yağışı bile çok özledik, gelişmeleri merakla bekliyor olacağız.

ukmo kötü degildir aslinda . Bu puanlari kac günlügüne pudnlama yapiyorsun. Ukmonun ömru kisa 144h.

Hocam 2-4-6-8 gün olmak üzere 4 ayrı klasman var. Her birinin puanlaması ayrı ayrı. Dolayısıyla şu an yaptığım 4. günün puanlamasıydı. 2 hafta sonunda 4. gün klasmanında durum bu şekilde.

8. günde menzil yetmediği için UKMO ve ICON yok.

Sayfa 34'e gidebilirseniz, genel olarak tüm puan durumları mevcut. Bir mesajda topladım hepsini.

Sezon 2 - 4 Günlük 2. Hafta Puanlaması

2m Sıcaklık :

(Yukarıdan aşağıya en az yanılandan en çok yanılana)

ICON, ECMWF, GEM: +2 Puan

GFS, UKMO: -2 Puan

Basınç Değeri :

ICON, ECMWF, GEM: +2 Puan

UKMO: -1 Puan

GFS: -2 Puan

Toplam Yağış :

ECMWF, GEM: +2 Puan

ICON: -1 Puan

GFS, UKMO: -2 Puan

850 hPa Sıcaklık :

GEM: +2 Puan

ICON, ECMWF, UKMO: -1 Puan

GFS: -2 Puan

Ay sonu İber'le eş zamanlı sistemin inmesi mümkün görünüyor. Dolayısıyla daha çok; yeterli yağış, kısıtlı soğuk gibi duruyor. Doğuya gittikçe soğuk daha kuvvetli olacak gibi.

Hisse dayalı olmakla birlikte camdan esen rüzgar sonucu ilham gelmiştir.

Düşüncelerim hala benzerdir.

Çamaşır asarken gelen soğuk hava sonucu ilham desteklenmiştir.

Son zamanlarda izldeğim en zevkli f1 yarışı oldu ferrariler birbirini yedi en çok albona üzüldüm.Verstappenin artık şampiyonluk zamanı geldiğini düşünüyorum.Çok iyi yarış cıkarttı

Her ne kadar RedBull'dan hazzetmesem de bu yarışta Verstappen uçtu hocam.

F1 Brezilya GP'nin sonu çok fena bitti çok. Ferrari kendini imha etti, küfürler havada uçuştu. Vettel seneye başka bir takımda olabilir, yani bu kadar da olmaz dedirtti.

Hamilton Albon'a temas etti, belki ceza yer.

Adından bahsedilecek bir yarış oldu...