Posts by Caner Özcan

"Ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim" sözü ile spora da bilim, kültür ve sanat kadar değer verdiğini ispat etmiş, bir ulusun kurtuluşunu her türlü yokluğa rağmen, tarih yazarak sağlamış büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü doğum gününde saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

Ülkemizde, işçilerin bile henüz anlam ve önemini anlamadığı ancak bütün dünyada kabul gören bir gün. Her sektöre, verdikleri emek ve akıttıkları terle, büyük katkıda bulunan işçilerimizin bayramlarını canı gönülden kutluyorum. Keşke devletten en küçük işletmeye kadar hakkınızı sonuna kadar verebilsek.

İyi de belirti vermeden taşıyıcı olabilecek insanlar ne olacak bu durumda. Afedersiniz, öküz gibi öksürüp tıksıran, peçete ve ya dirsek içini kullanmayan o kadar çok insan var ki... Bu insanların maske takması daha mantıklı olur bizim ülkemiz adına. Toplumca; "bana bir şey olmaz", "sigara yüzünden öksürüyorum", "allerjim var ondan tıksırıyorum", "ben risk grubunda değilim" gibi bahanelerimiz bitmiyor. Bu insanlar belki enfekte oldu ve bilmiyor.

Son dakika

Dr. Ender Saraç'ın corona virüs testi pozitif çıktı.

“Dut pekmezi, keçiboynuzu pekmezi ve özellikle karadut pekmezi de dahil bütün pekmezlerin kemik iliğine uyarıcı etkileri var. Bu pekmezler vücudun savunması ve kanlanması için gerekli olan hücrelerin üremesini destekliyorlar. Dolayısıyla pekmez faydalı olan gıdalardan bir tanesidir. Pekmezin virüs öldürücü bir etkisi yoktur fakat virüslerle savaşacak olan kan hücrelerinin üremesini arttırıcı bir etkisi vardır. Özellikle koronavirüs olmak üzere virüslerin üremesini durduran veya üremesini azaltan besinler var. Sarmısak, soğan, pırasa, ağızda çiğnenen ama yutulmayan karanfil, defne yaprağı, kekik ve zahter bunlardan birkaç tanesidir. Bu ürünleri kullanan kişiler yüksek miktarda virüs ve bakteri öldüren maddeler almış olurlar.” diye konuşan dayı değil mi bu? Kel ilaç ilişkisi...

Aslında doktorların hemen hemen tamamı sistemin esiri olmuş. Ya avanta aldıkları yerlerin yiyecek, besinlerini, ilaçlarını vs. övüp duruyorlar. Televizyonlarda çıkıp şu bağışıklığı güçlendirir, bu hastalıktan korur, bu bilmem ne yapar dedikleri ne varsa kendilerine etki etmiyor sanırım.

etrafıma da bakarak şunu söyleyebilirim ki; olayı ciddiye almayan çok büyük bir kitle var. İşin kötü yanı benim kendimce önlemlerime de saygı duyulmuyor. Buna eşim ve babam dahil. Ne yapacağım konusunda da hiç bir bilgim yok.

Test yapılan insan sayısı arttıkça, vaka sayısı da artacaktır. Bildiğimizden daha fazla sayıda insanın yakalanmış olma ihtimali çok fazla. Sonumuz hayrolsun.

istinye devlet hastanesinde pozitif vaka var. Biri karantinada Refakatçisi ise kaçmış. Ciddiliği ve doğruluğu konusunda emin olduğumu söyleyeyim ancak resmi açıklama olmadan bir iddiadan ileri olamayacağını da not olarak bırakayım, ayrıca i.o.s.b ipgas san. sitesi yakınlarında bir okul da yine bir vakadan karantinada. Test sonucu yarın çıkacak.

sonradan gelen not: önceki yorumları okumadan yazdım yorumu. amaç kimseyi galeyana getirmek değil. iki vaka var diye ciddiye almamazlık yapılmasın, tedbir elden bırakılmasın.

bir kez daha hatırlatmakta yarar var. kalabalık ortamlardan mümkün olduğunca uzak durmamız gerekiyor. dün akşam üniversite öğrencilerinin tatil konusundaki davranışlarının ne kadar büyük bencillik ve cahillik olduğu önümüzdeki günlerde, kötü sonuçlarıyla, karşımıza çıkmaz umarım. bu arada aynı bencilliği başka konularda da yapmayalım, alınabilecek her türlü bireysel önlemi alalım. bu virüsün gençlerdeki riski, yaşlılardaki riskinin yüzde biri bile değil!!!

ekşi sözlükten alınıtdır;

"mehmet amca, 63 yaşında.

cuma namazlarını kaçırmaz, bu hafta cuma namazına gidecek. yüzlerce mümin dostu ile birlikte cumasını kılıp, huşu içerisinde evine dönecek.

sevim teyze, 55 yaşında. mehmet amcanın 35 senelik eşi. sevim teyze mahallenin sevilen ablalarından. mahallede çevresi geniş bir teyze.salı günü mahallenin diğer sevilen teyzelerinden hatice ablamızın evinde gün var, oraya gidecek. kısırlar börekler tatlılar havada uçuşacak, mahalle kalabalık bir mahalle 15 kadar teyzemiz ablamız evde toplanacak.

güne katılan bir diğer teyzemiz ayşe. altın günü bittikten sonra evine dönecek, kızı ve damadı akşam yemeğe geliyorlar, hazırlık yapılmalı, pazara iniyor ayşe teyzemiz, alışverişini yapıyor evine dönüyor ve yemeğini mutlu mesut hazırlıyor. akşam kızı ve damadı 2 torununu almış yemeğe gelmiş. torunlardan biri 19 diğeri 15 yaşında..

bu arada söylemeyi unuttum, camii cemaatine gelenlerden 3 kişide virüs varmış, belirtileri henüz yeni yeni göstermeye başlamışlar."