Posts by Ahben Sonel

Yabancı futbolcu sınırlaması olayı, futbolseverler hariç, herkes için win-win durumudur. Türk futbolcular hayalini kuramadığı takımlarda yer bulacak. Menajerler bu durumdan nemalanacak. Teknik direktörler, kulüp başkan ve yöneticileri ceplerini dolduracak. Siyasiler futbol ile gündem belirleyecek. olan yine taraftara olacak.

Kimse kusura bakmasın ama ben Tarık Çamdal, Mustafa Sarp gibi tipleri Galatasaray'da izlemek istemiyorum. Yanına pas atamayan adamları izleyip cinnet getireceğim bir maça zaman ayırmak istemiyorum.

An itibariyle yayıncı kuruluş ile sözleşmemi uzatmayacağımı kendilerine beyan ettim. Maç yayını olduğu saatlerde de hiç bir mekanda bulunmama, lisanslı ürün almama gibi kararlar aldım (korsanla işim olmaz, yanlış anlaşılma veya yönlendirme olarak algılanmasın). Tüketici olarak haklarımı sonuna kadar kullanacağım.

Şener Üşümezsoy Hoca Şu programın son 20 dakikasında özellikle İstanbul için ısrarla , Kumburgaz çukuru diyor, İmralı'nın Güneyi diyor, Adalar'da bulunan fay aktif değil diyor, 6,5 üstünde büyüklük çok zor diyor. Türkiye genelinde de son depremlere baktığımız zaman da işaret ettiği bölgelerde depremler yaşanmış. Ne kadar bilimden uzak olduğu iddia edilse de işaret ettiği bölgeler hep aynı.

Bu arada konuşmasının sadece anladığım bölümleri hakkında yorum yapabiliyorum. keza dediklerinin çoğu anlaşılmıyor.

Yeri gelmişken sorayım. Evinde deprem çantası bulunduranlar çantayı nerede saklıyor? Nerede tutmak mantıklı? Deprem anında direk alacağınız bir yerde mi olmalı? Ben salonda portmanto'da tutuyorum doğru mu bilmiyorum hiç.

Ben arabamın bagajını doldurdum. Böyle bir imkan yoksa mutlaka ağır hasar durumu da düşünülerek olası çıkış yollarından birinde bulundurulmalı, deprem anında hareket edilebileceğini çok düşünmüyorum. Birden fazla çanta da düşünülebilir.

Normal gösterilmeyen hayatta ekonomi sürdürülemez. Okullar da açılır, düğünler de yapılır, cafeler de dolar. Bu yüzden hemen hemen bütün ülkeler gerçek dışı sayılar açıklıyorlar.

Sürecin başından beri yapılması gerektiği gibi kendi önlemimizi almamız ve bu şekilde yaşamayı öğrenmemiz lazım. 2. dalga falan olmayacak, olsa bile biz bilmeyeceğiz. Koronavirüs, bugüne kadar aşısı ve tedavisi bulunamamış bir virüs. Bu gerçek ile yaşamaya alışacağız.

"Ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim" sözü ile spora da bilim, kültür ve sanat kadar değer verdiğini ispat etmiş, bir ulusun kurtuluşunu her türlü yokluğa rağmen, tarih yazarak sağlamış büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü doğum gününde saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

Ülkemizde, işçilerin bile henüz anlam ve önemini anlamadığı ancak bütün dünyada kabul gören bir gün. Her sektöre, verdikleri emek ve akıttıkları terle, büyük katkıda bulunan işçilerimizin bayramlarını canı gönülden kutluyorum. Keşke devletten en küçük işletmeye kadar hakkınızı sonuna kadar verebilsek.

İyi de belirti vermeden taşıyıcı olabilecek insanlar ne olacak bu durumda. Afedersiniz, öküz gibi öksürüp tıksıran, peçete ve ya dirsek içini kullanmayan o kadar çok insan var ki... Bu insanların maske takması daha mantıklı olur bizim ülkemiz adına. Toplumca; "bana bir şey olmaz", "sigara yüzünden öksürüyorum", "allerjim var ondan tıksırıyorum", "ben risk grubunda değilim" gibi bahanelerimiz bitmiyor. Bu insanlar belki enfekte oldu ve bilmiyor.

Son dakika

Dr. Ender Saraç'ın corona virüs testi pozitif çıktı.

“Dut pekmezi, keçiboynuzu pekmezi ve özellikle karadut pekmezi de dahil bütün pekmezlerin kemik iliğine uyarıcı etkileri var. Bu pekmezler vücudun savunması ve kanlanması için gerekli olan hücrelerin üremesini destekliyorlar. Dolayısıyla pekmez faydalı olan gıdalardan bir tanesidir. Pekmezin virüs öldürücü bir etkisi yoktur fakat virüslerle savaşacak olan kan hücrelerinin üremesini arttırıcı bir etkisi vardır. Özellikle koronavirüs olmak üzere virüslerin üremesini durduran veya üremesini azaltan besinler var. Sarmısak, soğan, pırasa, ağızda çiğnenen ama yutulmayan karanfil, defne yaprağı, kekik ve zahter bunlardan birkaç tanesidir. Bu ürünleri kullanan kişiler yüksek miktarda virüs ve bakteri öldüren maddeler almış olurlar.” diye konuşan dayı değil mi bu? Kel ilaç ilişkisi...

Aslında doktorların hemen hemen tamamı sistemin esiri olmuş. Ya avanta aldıkları yerlerin yiyecek, besinlerini, ilaçlarını vs. övüp duruyorlar. Televizyonlarda çıkıp şu bağışıklığı güçlendirir, bu hastalıktan korur, bu bilmem ne yapar dedikleri ne varsa kendilerine etki etmiyor sanırım.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Veri Paylaşım ve Değerlendirme Merkezi 5.1k

• Interstellar
    2. Replies
      5.1k
      Views
      541k
      5.1k
    3. BerkeG3

1. Deprem Bildirim Konusu 10k

• Gray Cities
    2. Replies
      10k
      Views
      738k
      10k
    3. ldr1907

1. 🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu 23k

• Fease
    2. Replies
      23k
      Views
      1.7M
      23k
    3. Demirbey01

1. İç Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar 12k

• Samet
    2. Replies
      12k
      Views
      654k
      12k
    3. Gogebakanadam

1. Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar 13k

• Samet
    2. Replies
      13k
      Views
      671k
      13k
    3. Demirbey01

1. Şahsi Tahminler ve Yorumlar (2020/2021 Kışı) 7

• Aytac
    2. Replies
      7
      Views
      163
      7
    3. Dubax123

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Şahsi Tahminler ve Yorumlar (2020/2021 Kışı) 7

• Aytac
    2. Replies
      7
      Views
      163
      7
    3. Dubax123

1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 7

• Samet
    2. Replies
      7
      Views
      255
      7
    3. GOJIRA

1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 14 (26.09.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      248