Posts by lapalapa

  Direk yazarlara suçu atmak bence mantıksız .Burda her sisteme efsane diyen sürüsüyle üye var . Ne hikmetse her gelen sistem efsane oluyor . Beklentiyi büyütenler üyelerdir.Bence yanlış bir davranış ,sistem gelincede sitem ediyorlar sonra ,vay efendim 40 cm dedilerde 5 cm bile yağmadı diye .Karı yağdıranlar yazarlar değil unutmayın.


  Hepinize bol karlı günler inşallah...


  Estağfrullah kimseye suç atmak değil amacım olamazda. Ben başka yorumlarımda da söyledim. Yazarların bize 2-3 hafta önceden kar yağacağını söylemesi muazzam bişey. Bunun için defalarca teşekkür ettim. Ama şöyle bir gerçek var. İstanbulda bugün kar yağmıyor diye isyan eden yada yazarlara neden yağmıyor diye soran var mı ? Yok. Neden ? Çünkü böyle bir beklenti içine girmediler, sokulmadılar. Peki. 1,5 - 2 haftadır yazarlar "İstanbulda 22-27 istanbul karlı." deseydi şuanda "nerde efsane?!" sitemlerini görmek yerine "x ilçesindeyim ne kadar kar görürüm, x semtindeyim bizede kar yağar mı?" gibi yorumlarla karşılaşacaktık. Yani aza kanaat etme olayı. Beklenti büyüyünce sorunlarda eşdeğerli olarak büyüyor. Şahsen ben kendi adıma yılbaşı sisteminden de 17 ocak sistemindende memnun kaldım. Ama neredeyse 3 senedir burayı takipteyim her sistem için mutlaka bir ya da bir kaç yazar efsane diyor. Sonuç? Bu işi gönüllü yapıyolar laf söylemek ne haddinize gibi yorumlarada katılmıyorum. Nasıl ki televizyondaki meteoroloji uzmanları halka mal olmuş ise burdaki yazarlarda HF üyelerine mal olmuştur. Televizyondaki kazanılan para ne kadar önemli ise burda üyeler tarafından kazanılan itibar, saygıda bir o kadar önemlidir. (amacım tartışmak ya da dalaşmak değil kimse yanlış anlamasın. Sadece daha iyi nasıl olabilir diye kendi eleştirime yapmak istedim.)

  Burda insanların bu karı beğenmemesi ya da sitem etmesinin sebebi ; şahsi fikrim olarak bazı yazarlardır. 3 gün öncesine kadar efsane geliyor metrelik kar görücek istanbul şöyle olacak böyle olacak sisteme 2 gün kala hafif kar yağışı olacağa dönüyorlar. Madem her sistemde "efsane" 2 gün kala kaçıyor o iki gün kalıncaya kadar ağzınızdan efsane kelimesi çıkarmayın. iyi kar olur ya da olmaz bunu bilemem. Ama ben son bir buçuk 2 haftalık forumun genel psikolojisini değerlendirdim.


  Istanbul için sistem beklendiğinden daha kuvvetli gelecek gibi görünüyor. Şuanda bile yüksek ilçeler 50 cm'i zaten garantiledi. Daha fazlasının olması için ise hiçbir engel yok. :)


  Öncelikle bu sistemi herkesten önce gören tahmini yapan biri olarak tebrik ediyorum. Sorum şu şekilde olacak; deniz etkisi kar(dek) hesaba katmazsak istanbul avrupa yakası için yağış ne durumdadır ? Modeller ve haritalarda soğuk süper gözüküyor hatta artarak devam ediyıor ancak kar görüntüsü (dek hariç) sürekli ufak ufak doğuya doğru kaydı gibi. (anadolu yakasına doğru.) Hiç dek yağışı almadığımız varsayarsanız istanbul için beklentiniz nedir ?

  Ayrica Samet hocaya ayri bir parantez açmak istiyorum. Tabikide bölgecilik kimse yapmak istemiyor , yapmıyor. Ama kendi bölgesi diğer yerler kadar kar almayacak olsada tum modelleri bizim heycanimizla paylaşıyor ve o heycana ortak oluyor. Hakkını Helal et. Allah inşallah gönlünüze göre verir