Posts by ahmet45

  Hocam ferrari'de bir sıkıntı var araç gitmiyor, basmıyor leclecrc test pilotu iken sorun olduğunu söylemişti aldırış etmemişler şimdi 2. Pilot olarak yarışıyor. Ferrari hem taktiksel hem mekanik olarak çok geride bu sene şampiyonluk vettele hayal olabilir.

  Katılıyorum çünkü Verstappen Vettel'e baskı yapmaya başlayınca Vettel 2 tur bile dayanamadan hemen üçüncülüğü verdi ve bir daha podyum için değil zorlamak farkın açılmasına engel dahi olamadı. Bunun üstesinden bir şekilde geleceklerdir ama. Fakat Bottas naptı hocam öyle. 58 tur boyunca hiç temposunu düşürmedi.

  Son 12 tur bottas lider gidiyor 3.sırada verstappen takipte güzel yarış çıkarıyor. Vettel 4. Sırada

  Aaaah ah benim adamım Verstappen 49. turda o 2 saniyelik hatayı yapmasa Hamilton'u geçecekti ama o korkuyu yaşattı ya yeter. Honda motorunu uzun bir aradan sonra podyuma çıkarıyoruz Red Bull takımıyla. Sünepe Renault motorundan kurtulduğuna çok sevinmiştim Red Bull'un :) Özetleyecek olursak ilk yarışı, oldukça tempoluydu, Ferrari şaşırttı podyuma çıkamaması ile, Verstappen'i daha çok podyumda görürüz, Renault aynı tas aynı hamam :) Sıralama şöyle sonuçlandı;

  1-Bottas (Mercedes)

  2-Hamilton (Mercedes)

  3- Max Verstappen (Red Bull)

  4- Vettel (Ferrari)

  Memleketimin takimi Rizespor'uma sevgilerimi iletiyorum. Hocamiz Okan Buruk'a da başarilarinin devamini diliyorum...

  Fatih Terim döneminin sonunda Galatasaray tereddütsüz Okan Buruk'u getirmeli. Tam modern futbola uygun bir futbol oynatıyor. Ve gittiği her takımda başarılı oluyor.

  dayko hocam en merak ettiğim isim Max Verstappen bu sezon. Daniel Ricciardo'nun ayrılmasıyla artık tüm gözler onun üstünde Red Bull'da. Geçen sezonda malum birbirlerini çok yaktılar. Ama sezon sonu Vettel alacak bence şampiyonluğu. Çok gidip gelen ve keyifli bir sezon olacak.

  Formula 1 yeni sezonda ilk yarış öncesi sıralama turuna yine Mercedes damga vurdu. 1. Sırada Lewis Hamilton, 2. sırada Valtteri Bottas, 3. sırada Vettel olarak başlayacak yarın yarış. Gizli favorim Max Verstappen 4. sırada başlayacak. Honda motorunun faydalarını erken görmeye başladı Red Bull takımı :)

  Müslüman alemi ayağa kalkmak zorunda. Bu ise şekilsel bir din yaşayarak imkansız. Bakınız dikkat edin İslamiyeti İman hususundan çıkarıp ilmihal dini haline getirdiler. Namazda hangi duaları okuyayım, orucumu ne bozar, 10 Fatiha okursam 50 şehit sevabı kazanırım tarzı şeylerle dinin içini boşaltmaya çalışıyorlar. Oysa her şey çok basit. Bir kitap var ve tek yapman gereken bu kitaba göre yaşamak, 1000 Fatiha okumak değil. Allah'ın ipine sarılın derken O'na layık kullar olmamızı ve emir, yasaklarına uygun bir hayat yaşamamızı istiyor. Soruyorum size kaç kişi Tefsir okuyup bu şekilde bir hayat yaşıyor? Nefsinin belirlediği kurallar ile yaşıyor ayetleri bilmediği için ama Cuma namazına gidiyor ya yeter değil mi? Bunları niye anlatıyorum. Allah'ın ipine layıkıyla sarılırsak Müslüman alemi tekrar refaha erecek bunu ben söylemiyorum bu Allah'ın vaadi. İşte o gün ne Amerika durabilir karşımızda ne İsrail.

  ilker.gunebakan hocam yüzde yüz haklısınız. Dünyada bir algı var popüler markalar yahudilerin elinde olduğu için hep İsrail ön planda. Oysa Amerikada asıl paranın döndüğü finans şirketleri ve enerji sektörü ihaleleri hep İngilizlerin kontrolünde. İngilizler ticaret yapmak yerine direkt sıcak paranın kendisiyle oynuyor. Para ile söz sahibi oluyorlar.