Posts by FoxMulder

Düşük rakımlı yerlerde oturan kardeşlerim daha heyecanlanmasın, zaten heyecan kaldığını sanmıyorum da neyse :D Bu saate kadar kar görmediyseniz daha da görmezsiniz. Yağışın şiddetlenmesine bağlı olarak yüksek rakımlı yerler hafif de olsa bir örtü alabilir birkaç saat içinde.

Geleneksel sınırda kalan bir İstanbul sistemi olmuş gibi görünüyor. Kalıcı örtü değil de yağış anında oluşan anlık örtü beklentim vardı ama bu derece rezalet bir sonucu da tahmin etmiyordum. Muhtemelen haftaiçine verdiği sistemi de bozar, bu şanssızlık zincirini ne zaman kıracağız acaba?

FoxMulder

3-6 arası çok iyi sistem indiriyordu.

Hatta 1985 mi olur 2002 mi olur nasıl olur diye tartıştığımızı hatırlıyorum.

Kerem hoca dahi sistem o şekilde inerse istanbul 60-70 cm olur dediğini bile hatırlıyorum.

Evet, Ecm’nin akşam güncellemesinde gösterdiği 192h ve sonrasındaki blokaj senaryosuydu o. Ama hemen bozdu.

Aslında sinerji eksikliği değil de insanlar 4-6 salınımında çok umutlandılar. Ben de dahil.

Sinoptikler efsane üstü şeyler gösteriyordu onlar yerini -4 lere bırakınca ve periembe yağacak olan muhteşem yağılı yağmur olarak alınca üzüldük. Ama toparlanmasını da biliriz evelallah. :)

Sinoptikler hiçbir zaman efsane göstermedi bu tarihleri. Sistem başta Doğu Karadeniz’i vuruyordu, adım adım bize geldi. Ha derseniz birkaç gün önce daha iyiydi ona birşey diyemem ama bu sistem olsa olsa ortalama bir sistem olurdu.

Dikey hareketler sebebiyle ilk sistemde yağışın etkili kısmını kar olarak alma ihtimalimiz yüksek. Yağış da artmış hafiften ayrıca. İkinci sistem ise ilkinden de güzel geliyor. Sadece modelde yağış sekmesine bakarak yorum yapan yeni arkadaşlara da biraz sakin olmalarını tavsiye ederim.

Çok güzel bir güncelleme oldu bence. Bu sistemden alabileceğimiz en iyi verim akşam çıktısının azıcık daha doğulusu olabilir ancak. Yağışın erkenden kara dönmesi de olası çünkü sert bir karayel var.

bence efsane geliyo farkında değilsiniz semih hocamıza güvenim tam benim dek artı siklon 50 cm demişti

Yanlış bilgilendirme yapmayalım şimdi sistemden sonra gelirler Semih hocaya saldırırlar. Semih hoca onu ecm’nin birkaç gün önceki akşam çıktısı için söylemişti ki o çıktıda cidden öyle bir görüntü vardı. Yani o söylenen 50cm o görüntüye göreydi.

Gfs ve senaryoları yine belli bir çizgiye oturmuş, 10-50 cm arası kar veriyor arkadaşlar. Yani nedir bu umutsuzluğunuz cidden anlamıyorum. Her sistem efsane olacak diye bir kaide mi var? Yetinmesini bilin, Semih hocamız bu sistemden sonra efsaneye yol alacağımızı söylüyor.