Posts by Annihilation

Vay ANKARA'ma bak be.. çevre iller 1-2mm bile zor alırken Ankara 30mm yi devirmiş. kütle yönü sabah güneyden kuzeyeydi şimdi kuzeyden güneye olmuş giden yağışlar geri merkeze iniyor. Şu yağış potansiyeli kışın bir kez bile gerçekleşse kar rekorunu katlayarak kırar. Ankara modellerin cidden çözemediği il. Şu saatte bile 10 derece 2 gün sonra hazirana giriyoruz.

Hocam hala da yok test kiti arttığı için normal diyen var yahu anlamıyorum test kiti artınca yayılma, öldürme oranı mı azalıyor sonuçta vaka sayısı artıyor asıl ona bakılmalı kim bilir o vakalar kaç kişiye bulaştırdı.

İsterse 10000 testin 1 i pozitif çıksın sonuçta çıktı mı çıktı. Şuan dışarıda pozitif olduğundan bir haber binlerce enfekte kişi var. Şuursuzca dışarıda dolanmaya devam ediyorlar. Aynı şekilde testi negatif çıkıp sonradan pozitife döndüğünden bir haber onlarca insan var. Bunların tamamı gerek bilinçli gerek bilinçsiz her gün dışarıda olan insanlar. Belki ölüm olarak değil ama vaka olarak italyayı çok farkla geçmemiz muhtemel.

Vaka sayısının artışında 3.gün olduğunda burada sayının çok daha artacağını ve Sokağa çıkma yasağının kesinlikle gelmesi gerektiğini söylediğimde,bana felaket tellallığı yaptığımı söyleyenler oldu. Hadi ipin ucunu tutsun şimdi o söyleyenler de bu vaka sayısı artmasın.

+60 yaşın kartları 2.bir emre kadar abonmanları iptal edilmeli. Otobüsler tamamen kaldırılsın,Dolmuşlar sadece saat başı olmalı. Metro,tramway,marmaray gibi hizmetler saat başına çekilmeli. Belediyeye bağlı taşımacılık yapan hizmetlerin fiyatları çok yükseğe alınmalı. Böylelikle toplu taşıma kullanıp keyfi çıkanların sayısı %90 dan fazlası azalır. Zaten zorunluluktan çıkanların abonmanları oluyor onları etkileyen bir durum olmaz.

Sadece istanbul değil Tüm Türkiye'de otobüslerin %90 ı yaşlılardan oluşuyor. Sokaklar yaşlılar,lokantalar yaşlılar. Her noktada yaşlılar var. Bu yaşlı kitlenin %90 dan fazlası bana bir şey olmaz ben güçlüyüm, eski toprağım vs mantığı ile halen kafasına göre hareket ediyor. Aynı şekilde şuursuz olan genç kısımda var. Bunlar akıllanmadığı sürece bu enfekte sayısı her geçen gün böyle artmaya devam edecek. 10-15 Güne İtalya'yı sollarız bu gereksiz kesim sayesinde. Ölmeyi de hasta olmayı da hak ediyorlar.

Güneş ışınları dik geliyor. Şu tarih itibariyle gündüz saatlerinde yağan karın %100 tutması için Ankara için bile -8 gerekli en kötü. Ayrıca şuna değinmek istiyorum. Her sistem öncesi mgm nin Ankara radarı bozuluyor, ben mgm nin iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum.