Posts by Estimator Legend

ɞɞ Bilal ʚʚ pid='79429' dateline='1388596125' wrote:

:D Komik bi halimiz var önce dedik kasım 15 den sonra kış başlar bişey olmadı sonra aralık geldi dediler kış daha bitmedi ümit kesmeyin :D geldik ocak ayına ilk 10 gün gitti :D son 20 günde biraz yağış olsa herkes gaz vercek şubat efsane olcak diycek :D
    olay bu şubatta bi sistem alsak şükür :D gerçekler acıdır

Şöyle bir şey var,2013 senesi yağış olarak mevsim normallerin çok altında sıcaklıkta üstünde geçecekmiş ne olursa olsun aralık ayını 2013'e aittir o yüzden aralık ayıda 2013'e uymak zorunda şimdi ise yağış mevsim normalleri üstünde sıcaklık altında olacağı için ocak şubat böyle geçecek hiç bahsetme aralık ile ocak ne fark eder diye fark eder 1987'deki kar fırtınası niye fark etti şubatta ocakta yağmayan kar martta yağıyosa,ben burda ocak ile şubat az kar yağdı demek istemedim yani :Döyle bir şey oluyorsa ocak ile aralık ayı niye fark olmasın.:D;)

Şöyle bir tahmin yaparsam.4 Ocağa kadar havalar böyle devam edecek 6 ocak günü küçük sistem gelicek 1-3 gü sürecek istanbul'a kky olabilir fakat örtü çok zor olacak en fazla 1 cm oda araba çatı üzerleri olcak.Ondan sonra 8 ocak günü istanbulda sağanak yağış olabilir ankarada kky 9 ocak gecesi kuvvetli rüzgar ile kar bulutları gelecek kar bulutları istanbul'a gece saatleri kar bırakabilir öğlen saatleri kky 11-12-13 ocak günü istanbulda kar 11-12 ocak biraz daha yoğun olabilir ondan sonra bulutlar ayrılacak ve asıl sistemler gelmeye başlıyacak.

İsobar pid='79423' dateline='1388595168' wrote:

Ocak 15 - 20 arası Kuzey kökenli Y.B alanı örümcek ağı gibi sarmış olan A.B sitemlerini bloke etmeye başlayacak. İlk etapta yavaş yavaş sıcaklıklar düşmeye başlayacak 5-6 derecelere kadar Marmarada. Ardından Adriaktik'de ve Ege üstünde İzlanda üstünden artık olarak gelen A.B alanları gerekli koşulları yakalayana kadar yurdun Batı ve Kuzey Batısı bol poyraz eşliğinde soğuk ve puslu havası ile bir süre bizi oyalayacak. Ardından Y.B alanı yerini bulunca ay sonuna doğru 0 İstanbul'da sıcaklıkları derecelerden yukarı çıkmayacağı ve dek yağışları ile kar alacağımız kuzeyli bir hava akımı hakim olacak. Egenin Güneyi ve Akdeniz cepe yağışları alabilecek bu sistemle. Pek çok arkadaşımız bu kadar erken yapılan tahmine gülecekler fakat tipik banko bir görünüm. Bu sene cepesel kar yağışı düşük görüyorum. Özellikle Marmara için :)

Benim bildiğim yb sıcak ve normal hava ab kötü havakoşulları idi :hfyeni (39):

Bide örnek ben vereyim.2012 senesi idi kar geç gelmişti ama çok güzel gelmişti sonra anafen sınavına gitmiştim nisan ayıydı yağmur yağıyodu sınavın son dakkalarında arkama bi baktım lapa lapa kar yağıyodu hemde yoğun şekilde eve doğru giderken kar etkisini iyice arttırdı ama sulu kar olması karın yerde tutmasını önlerdi eğer bir kaç gün daha sürseydi kar yerde tutardı.

furkan217 pid='79391' dateline='1388584334' wrote:

Bu resmi biraz açıklayAbilirmisin lütfen yüksek basınç ve hemen temebizdekiab yi anlamdın ama greenland daki ab yi anlamadım

İlk olarak ingiltere tekrar soğuklara vurulacak ondan sonra bize gelmesini önleyen benim düşüncem doğu akdenize sürüklencek batıdan gelemeyen sistem sibiryadan gelcek önümüzdeki modeller değişmesse

Heavy Snow S.A. pid='79364' dateline='1388576855' wrote:

Geçenlerde sistem gelicek diye tahmin yapan siz değil miydiniz,yanlış mı hatırlıyorum?

İşte ben o sıralar düzelir diyordum düzelir düzelir düzelir ama çok yetti ne olcakki modeller terse düşecek düsse daha önce düşerdi ama bu modellerin geri dönmesi çok zor o yüzden açıklayın diyorum.