Posts by cografyaciburak

Bırakın gelsin millet evden çıkmasın zaten okul bir süre açılmaz ee maçlar seyircisiz üniversite yok işe giden zaten orta yaş grubu biraz bilinçli olması yeterli ki artık herkes bilinçlidir diye düşünüyorum gelsin bu kar belki mikrobu da kırar

Stadyuma gidip maç izlemek ile metrobüse binip seyahat etmek aynı şey.. Hatta stadyum daha iyi diyebilirim havadar olması açısından o yüzden maçların seyircisiz olması şuan için zaten gereksiz. o zaman sokağa çıkma yasağı da gelsin okullar da kapansın avm ler de kapansın kendi ekonomizi kendimiz bitirelim 1 vaka için ?

Bilinçsiz yazılar yerine soğukkanlı kalıp kişisel hijyenimize de dikkat edelim yeterli arkadaşlar sakin olalım...

Her seneden farklı bir mart bekliyordum ancak açıkcası tarih olarak bu tarihlerde beklemiyordum baya geç olacak ama mart ilginç olacak .ben demiştim demeyeceğim açtığım konu da beklentim mart sonu değildi ama gelirse de herkes kazansın o konu kapalı kalacak başarılı bir tahmin olmadı malesef

Diyarbakır hatay urfa mardin kar aldı örtü yaptı..

karadeniz efsaneyi yaşadı ..

İç bölgeler bir kaç sistem ile sezonu kapadı

Kayak merkezleri eski günlerine geri döndü

Ağır kar özellikle doğuda ısı ve örtü miktarı olarak 10 yıl öncesine geri döndü..

İstanbul malesef kötü geçiriyor kışı

Arkadaşlar diyagram işini artık kapatalım şu diyagramı görüp hala diyagrama göre yorum yapacak olan varsa hayal kırıklığı yaşamaya mahkum kalır.

Sistem ile ilgili salınım olacağı aşikar bölge için konuya girmeye gerek yok önce ülkemize indirelim sistemi ardından bölgelere de bakarız şuan ki tablo ben karayel ile geleceğini düşünüyorum sistemin ve kar alan yerler hatırı sayılır alabilir

arkadaslar benım anlamadıgım tek sey bu yıl sıstemı 1 gun kala kestıremeyıp husrana ugruyorsak mart ayındakı sıstemlerı nasıl kestıre bılıyoruz bu ayın sonuna dogru 2 tane cemre dusecek bu satten sonra kar yagısını beklemek bılmem nasıl dusunursunuz saygılarımla

selam cemrenin bilimsel hiçbir açıklaması yoktur eskilerden gelen bir sözdür hava tanımı için kullanılır.O yüzden cemrenin bilimsel açıklaması olmadığı gibi kar veya soğuk hava dalgası gelmeyeceği anlamına gelmez kaldı ki sert sistemler şubat ve mart aylarında gelmiştir

diyagrama göre hareket edenler kışı bitirenler diyagram nasıl döndü görüyorsunuz dimi 2-3 senaryo dışında pozitif ilerleyen diyagram şimdi ortalamayı -2 ye çekmiş bu ne demek biliyorsunuz dimi:)

Siz takibe devam edin kimse burda umut dağıtmıyor birşeyler görüyoruz ki kış bitti demiyoruz:thumbup:

her kezden çok özür diliyorum kimse bunu anti lik olarak algılamasın.ancak mart ayının çok soğuk geçeceğini hangi verilere göre

söylendiğini açıklarsanız hem bilgi sahibi oluruz hemde mutlu oluruz.böyle davranmazsak sallayanlarada lütfen kızmayalım

mart ayının tamamı soğuk geçecek nerede dedik ? Ben veri paylaşımı ya da resim atmıyorum sorsan nereden atılıyor diye onu bile bilmiyorum veri paylaşımı yapan arkadaşlar var ayrıca günde 8 saate yakın ders veryorum gelip burda devam edemem YAZAR geçerim sen de oku geç kardeşim benden tavsiye;)