Posts by karasah

Görünen köy kılavuz istemezdi. O yüzden şaşırmadığım bir itiraf geldi bakandan. Bu açıklamayı duyupda şaşıran varsa onlarada günaydın demek istiyorum.

Allah aşkına bu nasıl bir iş bilmezlik. Nasıl bir cahillik. Madem bir halt yediniz rakamları az göstermek için , niye şimdi suçunu itiraf ediyorsun. Yıllar sonra bir sohbette açıklarsın.

Şimdi açıklamış bulundun. Nasıl kaçacaksın veya ne kadar kaçacaksın gerçek vaka sayısı sorularından .

Bu bir tekzip yazısıdır.

Dün burada fox tv’de yayımlanan ankara’nın 10 eylül vaka sayısı haberini siyasi bir haber olarak nitelendirip kaale almadım. Yanıldım.

Bugün sağlık bakanımız her hasta vaka değildir dedi. Çok önemli bir cümle.

Mayıs ayı sonu itibari ile zaten belirti göstermeyen kişilere test yapılmasının önü hastanelere giden genelge ile kesildi.

Sayın bakanım pozitif olarak vaka göstermeyen kişiler taşıyıcı olmuyor mu?

Bu nasıl bir aldatmaca ? Nasıl bir sorumsuzluk. Devletin halk için varolduğu ülkelerde ,şu açıklamanın devamı ya istifadır , ya da görevden alma. bizde kahraman oluyor.

Bu sayfaya çok yorum yaptım. İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sayfadan bir süre uzak kaldım. Dün bir ,bugün ikinci yorumum. Ne zaman ki temaslılara belirti göstermediği için test yapılmamaya başlandı , o zaman mücadeleye olan inancımı kaybettim. Vatandaşımız zaten başına buyruktu . Yani işin sonunun ne olacağı belliydi.

Saçmalalıkların sonu kesilmiyor. Özel okullar valilikten ve meb ‘den aldıkları izinle okulları açtılar. Yüz yüze dersler yapılıyor yaklaşık iki aydır. Dersaneler de eğitim hayatına devam ediyor. Fırsat eşitliği nerede ? Özel okula gidemeyen , dersaneye gidemeyen öğrencinin günahı nedir.

Neyse konudan çok sapmayım. İçinde bulunduğumuz şartlar ne olursa olsun, maske ,mesafe ve hijyenden bireysel olarak asla vazgeçmeyin.

Sağlık ve sıhhat içinde inşaallah

Şaşırmaya gerek yok, zaten bu kadar düşük sayılara inanan pek kalmadı.

Bu konuya uzun süredir yazmıyorum, ama takipçiyim. Cold efso hocamızın dediği gibi , bu bir siyasi açıklamadır. Ama maalesef ki ilk değildir . Uzun zamandır ortada bir sorun yokmuş gibi göstermeye çalışılan devlet destekli açıklamalar ve kıyamet kopuyormuş gibi göstermeye çalışan muhalif açıklamalar var.

Sadece videoda ki negatif test sonucu yüz yirmi bin küsur , pozitif yirmi dokuz bin küsur . Toplam test sayısı da yanlış açıklanıyor bu video ya göre.

Neticede bir şeye yanlış diyebilmek için elinizde doğru bir argüman bulunmalı ki kıyas yapalım. Kimse de böyle bir veri yok. Herkes inanıp inanmamakta serbest. Ben de rakamlar üzerinde güzellemeler yapıldığına inanıyorum ama elimde veri yok .sadece inanç

Maçtan önce , beraberlik banko , plase gs galibiyeti demiştim bir fb li olarak. Maça gelince tam tahmin ettiğim gibi iki gole gitmekte zorlana takımın maçını seyrettik. Fb beklentimin bir tık üstünde , gs beklentimin bir tık altında maç çıkardı.

Orta sahadan ileri çıkışta sosa ile olacak iş değil bu. Yaratıcı oyuncu sıkıntısını çözemezsek her maçımız zor geçecek.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. 🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu 23k

• Fease
    2. Replies
      23k
      Views
      1.8M
      23k
    3. havakar54

1. Orta Karadeniz Raporlar-Yorumlar 1.2k

• Interstellar
    2. Replies
      1.2k
      Views
      44k
      1.2k
    3. StormyAdem

1. Futbola Dair Her Şey [2020/21] 5.4k

• Samet
    2. Replies
      5.4k
      Views
      167k
      5.4k
    3. Aykut53

1. Veri Paylaşım ve Değerlendirme Merkezi 5.2k

• Interstellar
    2. Replies
      5.2k
      Views
      545k
      5.2k
    3. Efsane-Semih

1. Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar 5.1k

• Interstellar
    2. Replies
      5.1k
      Views
      317k
      5.1k
    3. StormyAdem

1. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar 12k

• Samet
    2. Replies
      12k
      Views
      762k
      12k
    3. HeavyStorm35

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Meltem Nedir?

• HF Bot
    2. Replies
      0
      Views
      19
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      252
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020) Genel Yorumlama 18

• Samet
    2. Replies
      18
      Views
      369
      18