Posts by kartanesi

ooofff offf artık ciddi ciddi korķmaya başlamıştık 3 salınım 3 de en az 2 gün süreyle tipiyle beraber yağmıştı bizim ev gecekondu ve çukur yerdeydi kapı tamammen karla kapalı ve kar yerle çatıyı birleştirnişti fırınlarda ekmek yok sular elektrikler kesik ilk salınım bitince arkadaşlarla bjk dinamo kiev maçına gitmiştik tabii oynanmadı m.köyden fulya beşiktaş karaköy eminönü unkapanı na kadar yürümüştük az kalsın ayak parmaklarımı kaybediyordum yaş daha 16 olduğu için evden bayaa bir fırça yemiştim daha sonra 2 korkunç salınım daha geldi şimdi bazı arkadaşlar diyebilirki bunda korkacak ne var diye biz zaten böyle bir efsane bekliyoruz diye o zamanki şartlarla bu zamanki bir değil en basiti şu bir mahallede 3 4 tane kocaman market varken o zamanlar sadece ufak blr mahalle bakkalı vardı varın gerisini siz düşünün KORKMUŞTUK BE YAŞAYAN BİLİR

değerli havaforum kardeşlerim her kış efsane kovalar dururuz hep emsal olarakta 87 kışını örnek veririz yıllar boyu kar sevdalıları 87 kışı gibi bir kış yaşamak isterler ama 2004 de fena değildi bir karşılaştırma yapacak olursam (kendi adıma ) 2004 87 nin kardeşidir 87 ve 2004 yaşayanlar ne demek istediğmi anlarlar 2004 ü yaşayıp 87 yi göremeyenlerin tabiri caizse dudakları uçuklar bu bağlamda o gün olanları genç arkadaşlarıma kısaca anlatayım

3 mart 87 akşamı tam kış bitmiş baharı beklerken akşam 18 19 derecelerde ve kuvvetli bir lodos vardı 4 mart günü beşiktaş dinamo klev şamplyon kulüpler kupası çeyrek final maçı var amacım maça gitmekti gece şiddetli bir yağmur vardı bizim ev gecekondu ve çukurda kaldığı için sabah kalktığımda kapıyı açtım kalıp gibi kar yığnıyla karşılaştım 2 gün evden çıkamadık eiektrikler kesik sular yok 2 gün sonra babamla birlikte tavana kadar ulaşmış olan kariarı açmaya çalıştık biz açtıkça fırtınadan tipiden dolayı tekrar kapanıyordu zor bela yolu açtık fırınlar ekmek yetiştiremiyorlardı maçsa inönüden alisamiyen alınmıştı maça gittik ama oynanmadı o zamanlar necidiyeköy bomboş yürüyerek fulyaya indik beşiktaş ın antrenmanını seyretmeye ordan beşiktaş eminönü unkapanı yürü allah yürü en son bir halk otobüsü geldi eve gittiğimde parmaklarım mosmordu yani nerdeyse donmak üzereydik 3 kere salınım oldu ve hepside çok etkiliydi dozerler yollardaki karları küreyeceğiz derken yol kenarında kardan gömülmüş olan araçlarada hasar vermişlerdi tabii o zamankl lstanbul la şimdiki istanbul arası da çok büyük farklar var istanbul bir daha böylr bir kış görürnü bilemem ama bu sene sankl bana oluşumlar 87 yi hatıtlatıyor o senede haftada bir 2 haftada bir kıytırık sistemler gelirdi sonuda bomba olmuştu dikkat edin bu senede haftada bir 2 haftada bir kıytırık sistemler geliyor inşallah sonu 87 olur

B-xwuriXIAAscYl.jpg:largeSizce hangi yıl daha efsane ?

Elimde resmi yok o yüzden koyamadım ama 2004 bence de bir başka idi. Bence bizim yaşlardakilerin hatırladığı 1987 efsanesinden sonraki efsane idi.

Ama 19 Şubat 2015 de hatırı sayılır hafızalara kazınacak bir kar yağışı idi.

Hiçbiri 87 ile mukayese edilemez

kardeşlerim size nacizane tavsiyem cam bir demliğin içine biraz ıhlamur nane limon kekık karabiber zencefil ve tarçın koyup 5 dakika kaynatın bir su bardağının içine bir tatlı kaşığı bal koyup karıştırın ışıkları söndürün geçin camın karşısına doya doya hem karım zevkini çıkarın hem de vücudunuzu sağlam tutup hastalanmayın (biliyorum yeri değil ama sağlığmızıda düşünmemiz lazım) herkeze bol kar lı akşamlar