Posts by kilanli

  kilanli Hocam Merkezdede Dolu İhtimali Var Mı ? Geçen sefer sıkıntı yaşatmıştı


  Merkezin Yerini Bilmiyorsunuzdur diye attım hocam

  Ah corumlu bilmez olur muyum.evet var ama cok iri olmaz

  Ayrica unutma yerel yagis yerel yagis da sınırlar daha genis caplıdır bu sebeple kısa alanda farklilik olur corumun hemen dibindeki dağa dolu yagar size serpintisi kalir

  bugun ogleden sonra konyanin hüyük den yunak a kadar olan bolgede saganak yagis gözükecek ufak capli dolu da olabilir.yagis konya merkeze kadar olan bolgeye kadar uznacaktir ama daha hafif olarak(yerel olarak bazi noktalar etki eden yerlr olur tabi).

  Yarin ogle saatlerinde ise eskisehir dogu ankara kuzey( kizilcahamam camlidere tarafı) saganak yağmur alacak dolu ihtimali zayif.ogleden itibarrn once siidetli olarak çankırı geneli yagisli olacak çankırının dogu yakasinda dolu olabilir.

  Corum a geldikcr yagis hafiflesede dolu ihtimali artacak ve corum civarı(özellikle kuzeyi) batidaki yagisla sırt sırta olacak buda kayserinin gecen ki yagisina benzer bir olay yasatabilir.yinr bu hat boyunca doguya dogru yagis olacak ama daha hafif.

  Cankiri konya bati ankara kuzeyde 20 kg geckin hatta 30 kg yakin yagislar olabilir

  Çok ağır bir yağış olmayacaksa ilacı atmayım. Ciddi bir şey görünmüyor modellere göre. Haziran ilk hafta atayım. Cuma günü gümüşler tarafında yağış olacağını pek sanmıyorum ama bir bakalım abi. Değişen bir şey olursa bilgilendirirsen sevinirim.

  Şu kayseri yağışından sonra cekinir oldum(gerçi kuvvetli yagisin oldugu kisimla sırt sırtaydı) ama kuvvetli olmaz diyeyim yinede.belki 5 10 mm arası en fazla.

  Potansiyeli ve riski en yüksek oldugu yerlr nevshir aksaray yozgat corum arasinda kalan bolge ve buna sınır kismlar

  teat sayisinin bayram kisitlamasiyla ilgili bence nasil pazar günü dusuyirsa kistlama olduğu günde dusuyir cunki hastaneye basvuran sayisi azalıyor.

  Hastane calsinalri da eve gidip test yapmadigina göre hastanin gelmesi bekleniyor.yarın yine artacaktir test.

  Yadindan itibaren rastgele test icin cagiriliabilir hastaneye insanlar.ama oranin yüksek çıkıp panige neden olunmasindan korkuluyor olabilir.

  Ayrica test kapasitemiz 40 bin de olabilir azamisi

  salıdan itibaren eskişehir basta olmak uzere ankara bati kuzey ileceleri(carsmaba persembe merkeze de uğrayabilir) yine konyanın batisinda da carsamba persembe yagislar olacak.persembe konya merkezde yagis alacaktir.yagislar 40 ikindi tarzi olacak.yagislar suan bazi yerlrde cok kuvvetli olmasa da ilerleyen günlerde kuvveti artacak.

  Cuma yinr kuzry keismler basta olmak uzere daha genis kapsamli yagis olacak inşallah(öncede soyledim bu yagisin tuz buz olma ve cok az yerde etkili olma olasılığı var) cuma gün ki yagis da temkinli bakmak lazim.

  Yine negatif ao nedeniyle yagislar bati tarafi daha cok etkiliyor sonra pozitifr gecmesiyle yağışlar dogu bolgelerr gececk haziran ilk haftadan sonra