Posts by Bilal

Yaşın daha küçük dert ettiğin şeylere bak^^ 2000 nesil en rahat nesil bu kadar da rahatı önceki nesiller yaşamadı. Bizde okul zamanında akıllı tahta yoktu parayla tebeşir alırdık. Facebook yeniydi o zamanlar. Akıllı telefonlar yok. Akıllı televizyonlar yok. Sokaklarda oynardık ve internet cafelerde oyun oynardık. Büyükler iyi bilir:DŞimdi herşey kolaylaştı. Bizim zamanımızda spor salonlarına zenginler giderdi. Nedir bilmezdik. Türkiye'de fazla yaygın değildi. Şimdi 13 yaşındaki çocuğun gittiğini görüyorum.

Bu mesajı okuyan yaşça büyükler ne demek istediğimi anlıyor.^^

Yani asıl anlatmak istediğim reşit olma yaşı 18.2001/2000 doğumlular geçiğimiz sene oy kullandı resmi olarak bir bireyiz devletin gözünde
    böyle bir yasak gelicekse 18 yaşın altına gelmeliydi,12-13 yaşındakilerle bir tutulmamalıydık sonuçta üniversiteye gidenler bile var
    siz ise durumu anlamak yerine tiye alıyorusunuz,doğru bir yaklaşım değil

Şu algıya hayranım (sebebi bizi elektronik ile fazla özdeşleştirdiler,oysa bu ülkede 2010 lı yılların başına kadar evde internet olması bile zenginlik belirtisiydi) bizde oynadık sokakta saklanbaç mahalle maçı yaptık ayağımda cam kesiği var,tamam ergenlik yıllarımızde elektorinik eşyalar ve internet yaygınlaştı ama biz çoçukken de o kadar fazla olanak yoktu ,2010 doğumlu değiliz ki sokak yüzü görmeden büyümüş olalım .

Şaka maka hüküm yedik yatıyoruz evde
    Oy kullanabiliyorsun , okumasan askere alırlar.evlensen engel yok
    gel kör ki sokağa çıkamıyorsun 2000 nesilinin başına gelmeyen kalmadı
    sınav sistemleri değişti liseye ve üniye girerken ,2 yıllık okuyanların mezuniyeti uzamak üzere,
    lisede sen uzun 2000 misin kısa mı diye dalga geçildi peh anam peh,şimdi de bacak kadar çoçuklarla eş değer görülüyoruz ...

Karasal iklimin hakim olduğu şehirlerin bu tarz sistemlerde ne olur sorularına hayranım

bu şehirlerde -7 bile kar yapıyor,modellerden yağış miktarına bakıp ne olacağını tahmin edilebilir

Ahaha komediye bakın ya çok özür diliyerek 2 mesaj üst üste atıyorum

insanlar 10 gündür bahar modunda,forumdakiler nerdeyse 1.ay önce takibi bıraktı olan bitenden kimsenin haberi yok

ve işin komiği her geçen güncellemede değerler bize dönüyor gülmemek elde değil bu rüya gerçek olsun

Beyler şaka değil bu ya farkında mısınız aralık ocak şubatta ıkındığımız soğuklar oluk oluk gelecek gibi

acayip bir yıl,bu sinoptik gerçekleşirse bu yılın acayipliklerine bir yenisi daha eklenir 2020 sen çok başkasın

Beyler 10 gün sonra ibre bizden yana

bu yıl ocakta gelen sistem de zehirli oku ben attım

bu sistemde de ben atıyorum.Belki yorgan battaniye değil ama ılıkçılara karşı kazanılan bir zafer

bahar geldi oley diyenlere karşı bir zafer :D

Azlağ gibi sistem yoksa kıytırık sistemle uğraşmak işsizliktir bu saatten sonra zaten doğa uyanmaya başladığı için bahara sistem tarıma seralara vs zarar verir

İlk başta bende senin gibi düşünüyordum,ama mart ayında dışarıda mayıs etkisi görünce havada yağacak 10 dk lık kıytırık graupeli bile kovalamaya razıyım

Azlağa gelirsek Seneye olmazsa öbür seneye,İstanbul bir döngüye girdi 90 lı yıllarda da böyle bir dönem geçirmiş olduğumuzu büyüklerimden duydum elbet bu uğursuzluk kırılacak